سیزده بدر در خانه بمانیم، در طبیعت آتش روشن نکنید

به گزارش مجله اینمن، یک فعال محیط زیست ضمن توصیه به گذراندن روز طبیعت در منزل، نسبت به خطرات جبران ناپذیر روشن کردن آتش در طبیعت تاکید نمود و گفت: روشن کردن آتش در طبیعت باید طبق اصول ایمنی انجام گردد و افراد باید حتما پیش از ترک محل از خاموش شدن کامل آتش اطمینان حاصل نمایند.

سیزده بدر در خانه بمانیم، در طبیعت آتش روشن نکنید

جهت دریافت خدمات پتینه کار با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

خوشه بزرگ پور در گفت وگو با خبرنگاران، با اشاره به پیشرفت علم و وسایل ارتباط جمعی و تاثیر آن بر افزایش اطلاعات مردم، گفت: بیشتر مردم نسبت به اقداماتی که به طبیعت آسیب وارد می نماید مطلع هستند و می دانند که هر آنچه متعلق به محیطی طبیعی نباشد و آثاری از خود در طبیعت برجای گذارد برای محیط زیست مضر است.

وی ادامه داد: در ایران که اقلیم آن خشک و نیمه خشک محسوب می گردد، روشن کردن آتش در طبیعت باید طبق پروتکل های خاصی انجام گردد. همچنین مهم تر از آن اطمینان حاصل کردن از خاموش شدن کامل آتش پیش از ترک محل است؛ چرا که کوچک ترین آتش زیر خاکستر در مناطق طبیعی می تواند خسارات جبران ناپذیری را برای طبیعت به همراه داشته باشد.

این عضو جمعیت زیست بان پایدار با اشاره به اینکه سبز کردن سبزه می تواند بچه ها را با اهمیت محیط زیست، سنت و آداب و رسوم آشنا کند و تماشای سبز شدن آن ها می تواند تمرینی برای صبوری باشد، اظهار کرد: توصیه می گردد مردم مقدار کمی سبزه در ایام نوروز سبز نمایند اما ضروری است نگهداری از آن در شرایط مناسب و اصولی باشد.

به گفته وی، به شرطی که نگهداری و مراقبت از سبزه ها طی ایام نوروز به صورت اصولی و صحیح اجرا شده باشد یعنی؛ هر روز آبیاری و آب جمع شده در آن ها به صورت کامل تخلیه شده باشد تا مانع از ایجاد کپک گردد، می توان این سبزه ها را در محل هایی مانند باغچه و حیاط منازل کاشت.

وی گفت: رها کردن سبزه منسجم و به هم چسبیده یا سبزه کپک زده ای که بو می دهد مانند رها کردن زباله تر و پوست میوه در طبیعت عمل می نماید و باعث جمع شدن حشرات و جوندگان و ایجاد آلودگی در طبیعت می گردد. از این رو رها کردن سبزه در طبیعت توصیه نمی گردد.

این فعال محیط زیست ضمن اشاره به همه گیری بیماری کووید - 19 در کشور، گفت: طی یک سال گذشته نسبت به رعایت اصول بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی توصیه شده است. سال جاری نیز مانند سال گذشته پیشنهاد می گردد مردم ضمن رعایت فاصله اجتماعی در خانه بمانند یا در حیاط منزل سیزده را بدر نمایند تا مانع از شیوع ویروس کرونا شوند. با این حال اگر افرادی قصد دارند در این روز به طبیعت بروند ضروری است ضمن رعایت اصول بهداشتی در مکان هایی مستقر شوند که افراد دیگر در نزدیکی آن ها حضور نداشته باشند.

بزرگ پور در انتها با بیان اینکه یک نفر آلوده به بیماری کووید - 19 می تواند سایر افرادی که با او در ارتباط هستند را نیز آلوده کند، تاکید نمود: هیچ چیز بهتر از حفظ سلامتی برای شروع سال جدید نیست و مردم نیز به این امر واقف اند، بنابراین توصیه می گردد مردم روش های ایمن تری برای گذراندن تعطیلات سیزده بدر انتخاب نمایند و تا حد امکان در منزل بمانند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 6 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 6 اردیبهشت 1400 گردآورنده: inman.ir شناسه مطلب: 1597

به "سیزده بدر در خانه بمانیم، در طبیعت آتش روشن نکنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیزده بدر در خانه بمانیم، در طبیعت آتش روشن نکنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید