منع آمد و شد در بخش هایی از کشمیر

به گزارش اینمن، مقام ها در کشمیر هند در بسیاری از بخش های این منطقه امروز (سه شنبه) و یک روز پیش از نخستین سالگرد لغو شرایط ویژه کشمیر، منع آمد و شد وضع نموده اند.

منع آمد و شد در بخش هایی از کشمیر

به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، شاهد اقبال چودری، از مقام های شهری کشمیر گفت، منع آمد و شد امنیتی در شهر سرینگر در پی اطلاع رسانی درباره برگزاری راهپیمایی های ضد گروه های هندی برای سالگرد لغو شرایط ویژه کشمیر در پنجم اوت که به روز سیاه نامگذاری شده، در نظر گرفته شده است.

وی گفت، منع آمد و شد روزهای سه شنبه و چهارشنبه اجرایی می گردد. یکسری اطلاعات و گزارش ها دریافت شده که نشان می دهد گروه های جدایی طلب با حمایت پاکستان قصد دارند تا در روز پنجم اوت که سالگرد لغو شرایط ویژه است دست به راهپیمایی های خشونت آمیز بزنند.

شرایط کشمیر همواره مناقشه کلیدی بین هند و پاکستان از زمان جدایی این دو کشور پس از انتها حکومت استعماری انگلیس بوده است. آنها هر کدام کنترل بخشی از کشمیر را برعهده دارند.

در ابتدای امر، جنبش ضد هند در کشمیر تحت کنترل هند به صورت صلح آمیز برگزار می شد اما بعدا پس از یکسری خلف وعده های سیاسی و سرکوب علیه مخالفان، کشمیری ها در 1989 دست به قیام مسلحانه زدند. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 10 مهر 1399 بروزرسانی: 10 مهر 1399 گردآورنده: inman.ir شناسه مطلب: 1184

به "منع آمد و شد در بخش هایی از کشمیر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "منع آمد و شد در بخش هایی از کشمیر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید