من به فیسبوک اعتماد ندارم اما نمی توانم آن را ترک کنم ، مروری بر یک وابستگی عجیب مجازی

به گزارش مجله اینمن، اعتماد بسیاری از ما به فیسبوک، به خصوص پس از رسوایی کمبریج آنالیتیکا طی سال گذشته به شدت کاهش یافته است و شاید به پایین ترین سطح خود رسیده است، با این وجود بسیاری از ما همچنان در این شبکه اجتماعی عضو هستیم و خودمان هم پاسخی برای دلیل این حضور نداریم.

من به فیسبوک اعتماد ندارم اما نمی توانم آن را ترک کنم ، مروری بر یک وابستگی عجیب مجازی

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، فیسبوک سال سختی های خود(سال 2018) را پشت سر گذاشته است اما همچنان در سال 2019 با پیامدهای رسوایی خود رو به روست با این وجود بسیاری از ما در این شبکه اجتماعی عضو هستیم.

شاید بهتر باشد مروری سریع داشته باشیم بر مسائل فیسبوک در سال 2018: نقش فیسبوک در نسل کشی میانمار، چالش جدی زاکربرگ با مدیران واتس اپ در خصوص حریم خصوصی کاربران و ترک شرکت به وسیله مدیران قدیمی، معاملات مخفی فیسبوک با بعضی از سازندگان گوشی های هوشمند که دسترسی به داده های کاربران را ممکن می کرد و البته ماجرای رسوایی کمبریج آنالیتیکا.

شاید مروری بر این ماجرا ها دلیلی موجه باشد برای ترک همیشگی فیسبوک و پیوستن به هشتگ هایی مثل #DeleteFacebook . اما با همه این ها احتمالا شما هم یکی از افرادی هستید که همچنان در فیسبوک حضور دارید و قصد ندارید این شبکه اجتماعی را حذف کنید.

شاید بسیاری از ما در مقاطعی کمتر به فیسبوک سر زده ایم یا حساب کاربری خود را متوقف نموده ایم اما آیا تا به حال پیش آمده که برای همواره این شبکه اجتماعی را ترک کنیم؟ شاید مهمترین دلیل برای عدم ترک فیسبوک این باشد که این شبکه اجتماعی هنوز هم از محبوب ترین شبکه های اجتماعی دنیا است.

بسیاری از افراد در فیسبوک از نام های حقیقی خود استفاده می نمایند و دامنه سنی اعضای فیسبوک بسیار متنوع است یعنی از پیر تا جوان در این شبکهه اجتماعی عضو هستند. افزون بر این فیسبوک مکان خوبی برای اشتراک گذاری عکس ها است، زیرا شما می توانید تمام دوستان خود را روی عکس ها تگ کنید. درست است بسیاری از افراد در اینستاگرام نیز همین کار را می نمایند. اما به نظر می رسد فیسبوک در این زمینه پیشرو است.

خاطره انگیز بودن فیسبوک دلیل دیگری است که بسیاری از ما هنوز به این شبکه اجتماعی دلبستگی داریم. برای مثال اگر شما از کاربران قدیمی فیسبوک باشید، در تایم لاین های خود تصاویری از سال 2006 هم خواهید داشت. ضمناً می توانید با دانلود تصاویر قدیمی خود از آرشیو فیسبوک تجدید خاطره کنید.

منبع: انتخاب
انتشار: 2 دی 1401 بروزرسانی: 2 دی 1401 گردآورنده: inman.ir شناسه مطلب: 2207

به "من به فیسبوک اعتماد ندارم اما نمی توانم آن را ترک کنم ، مروری بر یک وابستگی عجیب مجازی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "من به فیسبوک اعتماد ندارم اما نمی توانم آن را ترک کنم ، مروری بر یک وابستگی عجیب مجازی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید