ناسا فناوری حفاری در سیارک و ماه را توسعه می دهد

به گزارش اینمن به نقل از دیلی میل، ناسا اعلام نموده مشغول توسعه فناوری های جدید است تا منابع طبیعی در ماه و سیارک های قابل دسترس را حفاری کند.

ناسا فناوری حفاری در سیارک و ماه را توسعه می دهد

درهمین راستا برنامه Innovative Advanced Concepts(NIAC برای آنالیز قابلیت اجرایی استفاده از کاوشگرهای رباتیک و فناوری های حفاری ارایه شده است. جیم رویتر یکی از مدیران ناسا در بیانیه ای دراین باره می نویسد: ما از فناوری های جدید برای کاوش در اعماق فضا و استفاده از منابع ماه و فراتر از آن استفاده می کنیم. طرح های انتخابی در فاز 3 برنامه NIAC شامل تحقیقاتی نوآورانه است.

به همین دلیل ناسا تاکنون دو طرح اولیه را تایید نموده است.

یک طرح پیشنهادی به نام Skylight با استفاده از تصاویر با کیفیتی که از سطح سیاره ثبت می گردد، مدل هایی سه بعدی از دهانه های روی آن ساخته می گردد. با یاری این تصاویر معین می گردد دهانه مذکور امنیت لازم برای ارسال فضانورد یا کاوشگر به این منطقه را دارد یا خیر. این روند به دانشمندان یاری می نماید قابلیت حفاری در منطقه را ارزیابی نمایند.

کاوشگرها و فناوری های آنها می توانند چشم اندازی از نحوه ایجاد دهانه ها در سیارات و سیارک ها ایجاد کننند.

یک طرح پیشنهادی دیگر ابداع فناوری به نام حفاری بصری (Optical mining) را آنالیز می نماید . این طرح Mini Bee نام گرفته است. در طرح مذکور نور خورشید روی نقطه ای از سیارک متمرکز می گردد. در مرحله بعد این فرایند در سطح سیارک فرسایش ایجاد می نماید و هرگونه بقایا یا دور ریز به وجود آمده از عملیات در یک کیسه جمع آوری می گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 12 مرداد 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: inman.ir شناسه مطلب: 228

به "ناسا فناوری حفاری در سیارک و ماه را توسعه می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ناسا فناوری حفاری در سیارک و ماه را توسعه می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید