واکنش پیغام رسان بله به تصویری که در فضای مجازی پرحاشیه شد، عکس

به گزارش مجله اینمن، زومیت نوشت: بله در بیانیه ای تصویر منتشرشده از صفحه مانیتور یکی از کارمندانش را تأیید نموده و شرح داد که این تصویر مربوط به سیستم مانیتورینگ این پیغام رسان است.

واکنش پیغام رسان بله به تصویری که در فضای مجازی پرحاشیه شد، عکس

چند روز قبل در توییتر تصویری از یک صفحه مانیتور منتشر شد که در آن پیغام هایی نمایش داده شده و ادعا شده بود که متعلق به یکی از افراد شاغل در پیغام رسان بله است که به پیغام ها و صفحه چت کاربران دسترسی دارد.

انتشار این تصویر باعث واکنش های بسیاری در فضای مجازی شده و به شائبه دسترسی پیغام رسان های ایرانی به اطلاعات و نقض حریم خصوصی آن ها دامن زد. در این صفحه مانیتور محتوایی قابل رؤیت است که به نظر می رسد متن پیغام هایی است که کاربران در چت و گفت وگوهای آنلاین خود مطرح نموده اند. همین موضوع باعث شده که کاربران نسبت به سطح گسترده دسترسی کارمندان بله به اطلاعات و داده های کاربران معترض شوند.

لازم به ذکر است که طبق آخرین آماری که عیسی زارع پور درباره تعداد کاربران پیغام رسان های ایرانی اوایل اردیبهشت ماه سال جاری اظهار داشت، پیغام رسان بله 16.5 میلیون کاربر فعال ماهانه دارد.

در پی انتشار این تصویر پیغام رسان بله بیانیه ای منتشر نموده و در آن شرحاتی را ارائه کند. بر اساس آنچه در متن این بیانیه آمده است، بله این تصویر را تأیید نموده و شرح داده که این تصویر به سیستم مانیتورینگ این پلتفرم مربوط می گردد و اضافه نموده است: بله به عنوان یک پلتفرم مانند تمام پلتفرم های دیگر موظف است تدابیر لازم را برای جلوگیری از کلاهبرداری ها و حفظ امنیت، درباره فعالیت کاربران خود در پلتفرم، اتخاذ کند. بنابراین، طبق اعلام این پیغام رسان چنین سطحی از دسترسی به مسئله تأمین امنیت کاربران مربوط می گردد.

در ادامه این بیانیه نیز بله الگوریتم های این پیغام رسان برای آنالیز پیغام ها را شرح داده است: برای کانال ها و بازوهایی که به صورت عمومی در دسترس هستند، بله از الگوریتم های اتوماتیک برای آنالیز پیغام ها برای جلوگیری از انتشار محتوای مجرمانه استفاده می نماید.

علاوه بر این، در صورتی که کاربران بله گزارش محتوای نامناسب را مطرح نمایند بله این گزارش ها را آنالیز می نمایندو در صورت تایید مجرمانه بودن آن، طبق قانون، برخورد لازم انجام می گردد. در ادامه نیز شرح داده شده است که با گروه هایی که بیش از هزار عضو داشته باشند، در حوزه آنالیز محتوا، مشابه کانال های عمومی رفتار می گردد.

بله در ادامه این بیانیه با تأیید تصویر منتشرشده اعلام نموده است: آنچه در این تصویر از صفحه مانیتور منتشر شده مربوط به ابزار اجرایی همین موضوع است. این ابزار صرفاً حاوی محتوای منتشرشده در کانال های عمومی و گروه های بیش از 1000 عضو است که به صورت سیستمی و حسب احتیاج کارشناسی، جهت مقابله با کلاهبرداری از کاربران مورد آنالیز قرار می گیرد.

در ادامه نیز شرح داده شده است که اطلاعات خصوصی کاربران، آی دی و شماره فرستنده محتوا و مواردی از این قبیل در جهت حفظ حریم خصوصی کاربران به عنوان خط قرمز بله، در حیطه این ابزار وجود ندارد و تنها محتوا به صورت بی نام در آن وجود دارد.

در انتهای این متن نیز بله حق قانونی برای پیگیری و برخورد با منتشرنمایندگان این تصویر را برای خود محفوظ داشته است.

5858

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 31 تیر 1402 بروزرسانی: 31 تیر 1402 گردآورنده: inman.ir شناسه مطلب: 2299

به "واکنش پیغام رسان بله به تصویری که در فضای مجازی پرحاشیه شد، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش پیغام رسان بله به تصویری که در فضای مجازی پرحاشیه شد، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید