چاپ کتاب در دو قالب بصری و سمعی به نفع مخاطبان کم درآمد است

به گزارش مجله اینمن، خبرنگاران - یوسف قوجُق: با تبریک سال نو 1400 به هموطنان عزیزم و بچه ها و نوجوانان میهنم، ضمن معرفی چند کتاب برجسته برای این عزیزان، آرزو می کنم هیچ یک از این عزیزانم، از داشتن امکانات آموزشی مناسب برای تحصیل دانش و دسترسی به کتاب های غیردرسی (شعر و داستان) محروم نباشند و با برطرف محدودیت های خاص شرایط کرونایی، آموزش به وسیله حضور فیزیکی در کلاس های مدارس کشور مجدداً برقرار گردد.

چاپ کتاب در دو قالب بصری و سمعی به نفع مخاطبان کم درآمد است

جهت دریافت مشاوره خدمات چاپ دیجیتال کاتالوگ از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ کاتالوگ های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

بین آن همه کتابی که در این سال ها برای بچه ها و نوجوانان به چاپ رسیده، انتخاب بهترین ها و توصیه به بچه ها برای مطالعه آنها حقیقتاً انتخاب بسیار سختی است. چون هر کدام از این آثار، با موضوعات متنوعی که دارند، ویژگی های ممتاز خودشان را دارند. به همین خاطر، بنا به تجربه ای که اندوخته ام، می توانم به بعضی از ناشرینی که در این حوزه، بهترین آثار را عرضه نموده اند، اشاره کنم که (بدون اولویت)، عبارتند از قدیانی، افق، مدرسه، هرمس، مهرک (سوره مهر)، پیدایش، محراب قلم، به نشر، کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان، تربیت، علمی- فرهنگی، کتابستان، دفتر نشر فرهنگ اسلامی، شهرستان ادب و پرتقال.

این ناشران، به نظر من منتخب ناشرانی هستند که در این حوزه، بهترین آثار مناسب برای مخاطبین کودک و نوجوان را فراوری نموده اند و صدالبته، کیفیت آثار این ناشران، مرهون سیاست گذاری های درست مدیران آنها و استفاده از کارشناسان باتجربه در بخش ارزیابی است که معمولاً نویسندگان هم قلم من هستند.

نکته ای که به نظر من ضروری است با استفاده از این فرصت، عرض کنم، رویکرد جدید (و یا نسبتاً جدید) بعضی از ناشران در فراوری کتاب و چاپ و نشر آن در شکل و فرمت جدید (دیجیتالی، صوتی) است. به نظر من این فرم از ارایه اثر که اخیراً آغاز شده، در سال جدید توسعه خواهد یافت؛ اما همگی معترف هستیم که هیچ لذت خوانشی با مشاهده خود کتاب و لمس آن، برابری نمی کند ولی به نظر من، این شیوه ارایه کتاب از سوی ناشران، در دو قالب بصری و سمعی، مکمل هم، توسعه خواهد یافت و این کار، با کاهش هزینه های چاپ، خوشبختانه به نفع بچه هایی خواهد بود که خانواده هایشان مجبور شده اند کتاب را از سبد خرید خود حذف نمایند.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 6 فروردین 1400 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1400 گردآورنده: inman.ir شناسه مطلب: 1539

به "چاپ کتاب در دو قالب بصری و سمعی به نفع مخاطبان کم درآمد است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چاپ کتاب در دو قالب بصری و سمعی به نفع مخاطبان کم درآمد است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید