چرا تمام اسپین آف های بازی تاج و تخت پیش عایدی هستند؟

به گزارش مجله اینمن، HBO در حال برنامه ریزی برای ساخت چندین اسپین آف از بازی تاج و تخت است اما همه آن ها قرار است به جای دنباله، پیش عایدی باشند، تصمیمی که با توجه به داستان سریال منطقی است.

چرا تمام اسپین آف های بازی تاج و تخت پیش عایدی هستند؟

بازی تاج و تخت به اسم یکی از عظیم ترین سریال های تلویزیونی تمام دوران در سال 2019 به سرانجام رسید. اگر چه سرانجام آن قطعا بحث برانگیز بود اما مانع آن نشد تا HBO داستان خود را در وستروس و سرزمین های دیگر ادامه ندهد. حتی قبل از سرانجام سریال، اسپین آف های مختلف در حال توسعه بودند و در حال حاضر، آن ایده ها به رشد خود ادامه داده اند.

اولین فیلم، خاندان اژدها خواهد بود که یک پیش عایدی با موضوع خاندان تارگرین است که تقریبا 200 سال قبل از بازی تاج و تخت اتفاق می افتد و جنگ داخلی معروف به پایکوبی اژدها را توضیح می دهد. انتظار می رود که این فیلم زمانی در سال 2022 منتشر گردد اما این فقط شروع کار است. در حالی که هیچ برنامه ای به طور رسمی جاری نیست اما HBO گزارش نموده است که برنامه های بیشتری از بازی تاج و تخت در بین آثار آینده خود دارد، از جمله یک سریال انیمیشن بر اساس امپراتوری یی تی، اقتباسی از رمان های دانک و تخم مرغ به قلم جورج مارتین و یک سریال بر اساس شخصیت کورلیس ولاریون، پس از معرفی شخصیت او در فیلم خاندان اژدها.

به نظر می رسد رویکرد HBO به بازی تاج و تخت، تشکیل یک شبکه کاملا گسترده است. در کنار آثاری که در حال توسعه هستند، یک فیلم دیگر که بر اساس اپیزودهای عصر قهرمانان و شب طولانی است، فعلا متوقف شده و فیلم دیگری بر اساس فلی باتم، فرایند کندی دارد. فیلم ها از نظر داستان، جدول زمانی و جغرافیایی گسترده هستند اما یک عنصر ثابت این است که همه آن ها پیش عایدی غیرمستقیم بازی تاج و تخت هستند و نه دنباله های مستقیم. این موضوع شاید با توجه به محبوبیت سریال تا حدودی عجیب باشد، چرا که بیشتر مجموعه فیلم ها و برنامه ها، داستان کاراکترهای شناخته شده را ادامه می دهند یا حداقل حوادثی را روایت می نمایند که با داستان اصلی ارتباط بیشتری دارد اما برای بازی تاج و تخت، ساخت پیش عایدی منطقی است، نه تنها به این علت که سرانجام آن بسیار جنجالی بود، بلکه به این خاطر که بیشتر شخصیت ها در طول سریال به سرانجام زندگی خود رسیدند.

با نگاهی به جایی که کار شخصیت های بازی تاج و تخت به سرانجام رسید، متوجه می شویم فضای کمی برای ساخت یک دنباله یا اسپین آف مستقیم وجود دارد. قلمرو سلطنت برن نسبتا مسالمت آمیز است و تصور داستانی که پیرامون حکومت وی ساخته گردد، سخت است. جان، تیریون و سانسا همگی سرانجامی داشتند که پتانسیل ادامه ندارد و همین حرف را می توان برای شخصیت های ثانویه و محبوب مانند برون هم زد. شاید تنها احتمال اسپین آف، داستان آریا در جست وجوی آنچه در غرب وستروس است، باشد اما این نوع روایت را می توان در برنامه های دیگر پوشش داد. HBO به وضوح اجازه نمی دهد که بازخورد های نهایی بازی تاج و تخت، رویکرد آینده را بیش از حد به آن ها دیکته کند، همان طور که از خیلی وقت پیش در حال تدارک فیلم های مختلف است اما به نظر می رسد بهتر است در جست وجوی داستان ها و سبک متفاوت و نوی باشد. مردم به دنیای بازی تاج و تخت روی خوش نشان می دهند، چرا که پر از جذابیت است اما روایت داستانی مشابه داستان اصلی، آن ها را دلسرد می نماید.

به همین ترتیب، ساختن داستانی که پیش از بازی تاج و تخت تنظیم شده باشد اما بسیار نزدیک به آن باشد، احساس رضایت کم تری در پی دارد. به اسم مثال، شورش رابرت چیزی است که خیلی ها امیدوار بودند ببینند اما آن قدر جزئیات آن در خود سریال توضیح داده شده بود که لزومی برای آن احساس نمی شد. ممکن است قبلا درباره نبرد پایکوبی اژدها یا مکان هایی مانند یی تی بحث شده باشد اما هنوز چیزهای زیادی برای دانستن درباره آن ها وجود دارد، بنابراین گزینه های بهتری هستند. آینده وستروس نامشخص است و ممکن است HBO به آن بپردازد اما گذشته سریال آن قدر پر از امکانات و احتمالات است که اکنون پیش پرده ها گزینه بسیار بهتری برای روایت هستند. این قضیه به وسیله رییس برنامه ریزی HBO، کیسی بلویز هم در سال 2019 تأیید شد و او گفت بازی تاج و تخت دنباله ای نخواهد داشت، زیرا باید داستان خاص خودش را داشته باشد و برنامه های نو قطعا متفاوت هستند. HBO برنامه های بسیاری برای بازی تاج و تخت در دست ساخت دارد و به نظر می رسد که ساخت پیش عایدی برترین تصمیم ممکن است.

منبع: Screenrant

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 11 مرداد 1400 بروزرسانی: 11 مرداد 1400 گردآورنده: inman.ir شناسه مطلب: 1760

به "چرا تمام اسپین آف های بازی تاج و تخت پیش عایدی هستند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا تمام اسپین آف های بازی تاج و تخت پیش عایدی هستند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید