آمریکایی ها شرایط در مرز جنوبی را بحرانی می دانند

به گزارش اینمن، نتایج جدیدترین نظرسنجی نشان می دهد بیشتر رای دهندگان آمریکایی بر این باورند که افزایش چشمگیر مهاجران در مرز جنوبی یک بحران است.

آمریکایی ها شرایط در مرز جنوبی را بحرانی می دانند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی کنگره، نظرسنجی جدید هاروارد کپس- هریس حاکی است که بیشتر رای دهندگان آمریکایی معتقدند که افزایش چشمگیر مهاجران خارجی در مرز مکزیک، یک بحران است.

بر اساس این گزارش، 80 درصد شرکت کنندگان در نظرسنجی گفته اند که شرایط فعلی در مرز بحرانی است که باید فورا حل و فصل گردد. 20 درصد شرکت کنندگان در نظرسنجی نیز گفته اند شرایط فعلی در مرز مکزیک مساله ای است که می توان آن را با سیستم فعلی مهاجرتی آمریکا حل و فصل کرد.

این در حالی است که 54 درصد شرکت کنندگان در نظرسنجی بر این باورند که رفتار صورت گرفته با بچه ها مهاجر بدون همراه در مناطق مرزی آمریکا، انسانی بوده ولی 46 درصد گفته اند که این رفتارها غیرانسانی بوده است.

حدود 170 هزار مهاجر تنها در ماه مارس به سوی مرز جنوبی آمریکا سرازیر شده اند که این بالاترین رکورد در 15 سال اخیر است. منتقدان، سیاست های جدید دولت بایدن در زمین مهاجرت را عامل اصلی این بحران می دانند. بیش از 22 هزار کودک مهاجر بدون همراه نیز هم اکنون در آمریکا هستند.

کاخ سفید مدعی شده است که تعداد بچه ها مهاجر بدون همراه که در تاسیسات مرزی تحت بازداشت و نگهداری هستند، نسبت به مارس بیش از 84 درصد کاهش یافته است.

دولت بایدن اعلام نموده است که بحران فعلی در مرز مکزیک نتیجه سیاست های سختگیرانه و افراطی دونالد ترامپ است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 3 خرداد 1400 بروزرسانی: 3 خرداد 1400 گردآورنده: inman.ir شناسه مطلب: 1646

به "آمریکایی ها شرایط در مرز جنوبی را بحرانی می دانند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکایی ها شرایط در مرز جنوبی را بحرانی می دانند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید