اختصاص 4میلیارد ریال اعتبار به بازسازی اشیای تاریخی موزه های خصوصی کهگیلویه و بویراحمد

به گزارش مجله اینمن، معاون میراث فرهنگی، اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد از اختصاص 4میلیارد ریال اعتبار برای بازسازی اشیای تاریخی موزه های شخصی استان اطلاع داد و گفت: اجرای طرح بازسازی اشیای موجود در این موزه ها هم اکنون در مرحله عقد قرارداد است.

اختصاص 4میلیارد ریال اعتبار به بازسازی اشیای تاریخی موزه های خصوصی کهگیلویه و بویراحمد

جهت دریافت خدمات بازسازی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد، مسعود شفیعی روز سه شنبه دهم تیرماه 99، گفت: هم اکنون سه موزه شخصی شامل موزه سکه و اشیای تاریخی یاسوج، موزه های اشیا و اسناد تاریخی گچساران و سوق در کهگیلویه و بویراحمد فعالیت می نماید.

او توضیح داد: اعطای مجوز فعالیت برای موزه اشیا و اسناد تاریخی شهرسوق نیز در دستور کار است.

شفیعی مطرح نمود: احداث ساختمان موزه نفت در گچساران و موزه اشیای تاریخی یاسوج از دیگر اولویت کاری این اداره کل برای زنده نگه داشتن هویت ملی و یادگارهای گذشتگان است.

معاون میراث فرهنگی، اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: موزه یاسوج برای انجام مراحل پایانی و خرید تجهیزات نیازمند 70میلیارد ریال اعتبار است که با رایزنی های صورت گرفته قرار است این طرح سال جاری بهره برداری گردد.

منبع: میراث آریا
انتشار: 17 تیر 1399 بروزرسانی: 29 شهریور 1400 گردآورنده: inman.ir شناسه مطلب: 1046

به "اختصاص 4میلیارد ریال اعتبار به بازسازی اشیای تاریخی موزه های خصوصی کهگیلویه و بویراحمد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اختصاص 4میلیارد ریال اعتبار به بازسازی اشیای تاریخی موزه های خصوصی کهگیلویه و بویراحمد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید