از چگونگی تشخیص کروناویروس جدید تا در مهدکودک های سه زبانه چه می گذرد؟

به گزارش مجله اینمن، در مهدکودک ها و پیش دبستانی های سه زبانه چه می گذرد، بازگشت مینی بوس به ناوگان حمل و نقل عمومی پایتخت، 98؛ سالِ سخت ِ مالی، ورود پزشکی قانونی به پرونده های قصور طب سنتی و کروناویروس جدید چگونه تشخیص داده می گردد تیتر بعضی اخبار امروز اجتماعی خبرنگاران است.

از چگونگی تشخیص کروناویروس جدید تا در مهدکودک های سه زبانه چه می گذرد؟

به گزارش خبرنگاران، اداره اخبار اجتماعی امروز (28 بهمن) 60 مصاحبه، خبر و گزارش روی خروجی خود منتشر نموده که بعضی از آن ها در ادامه آمده است. با کلیک روی تیتر متن کامل خبر قابل مشاهده است.

بازگشت مینی بوس به ناوگان حمل و نقل عمومی پایتخت/ ایجاد 6 خط مینی بوس تا خاتمه سال

محمود ترفع - مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران - با اعلام خبر بازگشت مینی بوس به چرخه حمل ونقل عمومی پایتخت گفت: مناقصه چند خط مینی بوس در هفته گذشته برگزار گردید و بر همین اساس تا خاتمه سال شش خط مینی بوس در تهران فعال می گردد البته پیش از این یک خط مینی بوس در پایتخت ایجاد شده بود.

استقرار نیروهای انتظامی در کانکس های موقت نوروزی

حمیدرضا گودرزی - معاون امنیتی استانداری تهران - از استقرار نیروهای انتظامی در جهت تامین امنیت مسافران نوروزی در کانکس و در سطح استان تهران اطلاع داد.

وی در حاشیه برگزاری جلسه ستاد اجرایی ساماندهی و ارتقای خدمات سفر استان تهران به عنوان رئیس کمیته امنیت ستاد در جمع خبرنگاران گفت: سال گذشته کمیته امنیتی مشکلاتی را در حوزه ارائه خدمات سفرهای نوروزی احصا نموده که در این جلسه این معضلات مطرح و با نظر مثبت اعضاء مصوباتی در جهت حل و فصل آنها ارائه شد.

شهرداری الزامی برای واگذاری مراکز بهاران به بهزیستی ندارد

سید مالک حسینی - سرپرست سازمان رفاه و خدمات اجتماعی شهرداری تهران - با انتقاد از نوع نگاه به واگذاری مراکز بهاران گفت: یک تصور و انتظار غیرواقعی مبنی بر اینکه شهرداری باید تمامی زیرساخت ها را به بهزیستی واگذار کند شکل گرفته است که باید اصلاح گردد. آنچه ما در شهرداری انجام می دهیم در راستای نگهداشت اجتماعی شهر است و در فرایندی تعاملی با سایر دستگاه های متولی این ماموریت ها اجرا شده است و قطعا تمایلی برای ورود به موضوعاتی خارج از این نداریم اما برنامه و در واقع اجازه واگذاری آن ها را به دستگاه های دولتی نداریم.

کروناویروس جدید چگونه تشخیص داده می گردد؟

کرونا ویروس، بیماری که با ظهور نوع جدید آن از ووهان چین، بار دیگر موجب نگرانی بین المللی شده ­ است و بر همین اساس سازمان بهداشت جهانی شرایط اضطرار جهانی برای این بیماری اعلام نمود.

ظن بالینی به کرونا ویروس جدید بر مبنای مجموعه ­ای از علائم بالینی و سابقه مسافرت و یا تماس با مورد محتمل یا قطعی بیماری، ایجاد و بر اساس نمونه ­گیری از بیماران و تأیید آزمایشگاهی قطعی می ­گردد. گرچه ممکن است ویروس در خون و ادرار وجود داشته باشد اما بهترین نمونه جهت آزمایش، نمونه تنفسی فوقانی یا تحتانی است؛ به طوری که نمونه گرفته می ­گردد و جهت انجام PCR به آزمایشگاه­­ مرجع معرفی و ارسال می­ گردد.

98؛ سالِ سخت ِ مالی /صرفه جویی 600 میلیون یورویی در واردات دارو

دکتر سعید نمکی - وزیر بهداشت - با بیان اینکه سال جاری سخت ترین سال مالی پس از انقلاب بود، در عین حال با اشاره به فراوریات علمی در حوزه دارو گفت: سال جاری 25 درصد واردات دارو را کاهش دادیم که منجر به صرفه جویی 600 میلیون یورویی شد.

وزیر بهداشت در مراسم تقدیر از توانمندی های فراوریی صنایع دارویی و تجهیزات پزشکی کشور ضمن تبریک میلاد حضرت زهرا (س) گفت: سال جاری سال بسیار سختی از نظر مالی پیش روی ما بود یعنی سخت ترین سال مالی پس از انقلاب. بنده زمانی که به وزارت بهداشت آمدم به مردم قول دادم که نخواهم گذاشت مسئله ای برای تامین دارو برای آنان به وجود آید و سال جاری علی رغم سختی های موجود توانسته ایم اوضاع تقریبا قابل قبولی داشته باشیم.

خسارت برف به مراکز بهداشتی درمانی گیلان / مراقبت از موارد بیماری های مشکوک

دکتر محمد اسماعیل مطلق - مشاور وزیر بهداشت - ضمن تشریح اهم اقدامات وزارت بهداشت در بحران برف استان گیلان، از امداد رسانی به 165 زن باردار و زایمان 23 نفر از آنان اطلاع داد.

صدور گواهی سلامت برای دانشجویان بازگشته از چین / فردا؛ خاتمه 14 روز قرنطینه

دکتر کیانوش جهانپور - رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت - از صدور گواهی سلامت برای همه 57 نفر دانشجوی ایرانی بازگشته از ووهان چین که در قرنطینه کرونا به سر می برند، اطلاع داد.

جهانپور با اشاره به اینکه فردا (سه شنبه) 14 روز قرنطینه دانشجویان ایرانی بازگشته از ووهان چین به خاتمه می رسد، گفت: خوشبختانه تمام این 57 نفر در سلامت کامل به سر می برند و فردا با خاتمه مدت قرنطینه به آغوش خانواده هایشان بازمی گردند.

اعتیاد؛ محوری ترین آسیبی که باید در راس توجه مجلس یازدهم باشد

مجتبی غالبی - رئیس انجمن درمانگران اعتیاد کشور - با تاکید بر اینکه موضوع آسیب های اجتماعی باید در راس توجه نمایندگان مجلس قرار گیرد، گفت: اعتیاد موضوعی چند وجهی است که تمامی نمایندگان مجلس باید بیشتر به آن توجه نمایند.

در مهدکودک ها و پیش دبستانی های سه زبانه چه می گذرد؟

رضا خیرآبادی - سرپرست حوزه تربیت و یادگیری زبان های خارجی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی - با اشاره به اینکه بعضی ناشران و موسسات به جامعه القاء می نمایند که اگر فرزندت را از پیش دبستانی به کلاس زبان نفرستی فرصت مهمی را از او گرفته ای و به او آسیب زده ای، گفت: متاسفانه در جامعه، مهدکودک ها و پیش دبستانی های سه زبانه را تبلیغ می نمایند. مگر در مهدکودک سه زبانه چه می نمایند جز اینکه چند کلمه خارجی به کودک یاد می دهند؟

انتظارات زیست محیطی از نامزدهای مجلس یازدهم

محمد حسین بازگیر - کارشناس محیط زیست - گفت: نامزدهای انتخابات مجلس یازدهم از زمان تبلیغات انتخاباتی مسائل زیست محیطی را رعایت و کاغذ کمتری مصرف نمایند و آلودگی صوتی ایجاد ننمایند.

وی در آستانه انتخابات دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی اظهارکرد: فعالیت های انتخاباتی نامزدهای مجلس یازدهم همراه با فراوری زباله و پسماند نباشد و باعث آزار و اذیت مردم، طبیعت و محیط زیست نگردد.

ورود پزشکی قانونی به پرونده های قصور طب سنتی

مهدی فروزش - مدیر کل پزشکی قانونی استان تهران - از ورود سازمان پزشکی قانونی به پرونده های قصور طب سنتی اطلاع داد.

وی درباره نحوه ورود پزشکی قانونی به قصورات ناشی از طب سنتی اظهار کرد: یکی از وظایف سازمان پزشکی قانونی، رسیدگی به شکایات و پرونده های ناشی از قصورهای پزشکی است و قاعدتا هر موضوعی اگر به وسیله مراجع قضایی به کمیسیون های پزشکی ارجاع گردد قابل آنالیز است و طب سنتی هم از این مجموعه مستثنی نیست.

واکنش پلیس به تردد فراری میلیاردی در ایران

به دنبال انتشار تصاویری از یک خودروی فراری با پلاک ملی در ایران، سرهنگ عین الله جهانی - معاون اجتماعی پلیس راهور ناجا - توضیحاتی را در این خصوص ارائه کرد.

وی گفت: مدتی قبل تصاویری از یک خودروی فراری با پلاک ملی در ایران منتشر شد که برابر آنالیز به عمل آمده خودروی فراری مورد اشاره با مجوز رسمی از مبادی قانونی در سال 1391 وارد کشور شده و براساس تأییدیه های قانونی شماره گذاری شده است.

به گزارش خبرنگاران، پربازدیدترین اخبار اجتماعی طی 24 ساعت گذشته به توضیح زیر است:

روش هایی موثر برای کنترل سطح قند خون

در مهدکودک ها و پیش دبستانی های سه زبانه چه می گذرد؟

کروناویروس جدید چگونه تشخیص داده می گردد؟

بازگشت مینی بوس به ناوگان حمل و نقل عمومی پایتخت/ ایجاد 6 خط مینی بوس تا خاتمه سال

98؛ سالِ سخت ِ مالی /صرفه جویی 600 میلیون یورویی در واردات دارو

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 12 فروردین 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: inman.ir شناسه مطلب: 805

به "از چگونگی تشخیص کروناویروس جدید تا در مهدکودک های سه زبانه چه می گذرد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از چگونگی تشخیص کروناویروس جدید تا در مهدکودک های سه زبانه چه می گذرد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید