بازسازی زمین چمن ناشنوایان پس از 45 سال!

به گزارش مجله اینمن، فرایند بازسازی مجموعه ورزشی ناشنوایان بویژه زمین چمن مصنوعی این مجموعه از سال گذشته محل طرح اما و اگرهای زیادی بوده و بعد از چند بار به تعویق افتادن به نظر می رسد کار اجرای این پروژه هفته آینده نهایی خواهد شد.

بازسازی زمین چمن ناشنوایان پس از 45 سال!

به گزارش خبرنگاران، هرچند فرایند بازسازی و بهسازی مجموعه ورزشی ناشنوایان به طور رسمی از 2 سال گذشته آغاز شده، اما با توجه به اذعان متولیان امر مبنی بر عدم بازسازی کامل مجموعه فوق در 50 سال گذشته، به نظر می رسد در صورت عدم برنامه ریزی و تخصیص اعتبار مناسب، آسیب بیشتری به بنای این مجموعه ورزشی، وارد خواهد شد.

شواهد امر نشانگر آن است که بخش هایی از استادیوم ناشنوایان همانند سالن آمفی تئاتر، زمین چمن مصنوعی، خوابگاه و ... احتیاج به بازسازی و بهسازی دارد ؛ فرایندی که طی 2 سال گذشته می توانست با ارائه یک برنامه اجرایی از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی به اسم نهاد تخصیص اعتبار، وزارت ورزش به اسم نهاد تخصیص گیرنده و شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور به اسم متولی بهسازی اماکن ورزشی در دستور کار قرار گرفته و در یک فرایند قانونی و اداری نسبت به بازسازی مجموعه اقدام گردد.

رییس فدراسیون ناشنوایان درباره شرایط بازسازی مجموعه ورزشی ناشنوایان گفت: با وجود این که قرار بود بازسازی و بهسازی این مجموعه ورزشی جزو ردیف بودجه قرار بگیرد و بازسازی آن تا سرانجام سال 98 به اتمام برسد، اما متاسفانه تا امروز هیچ عملیاتی صورت نگرفته است.

مهران تیشه گران اضافه کرد: با توجه به قدمت 50 ساله مجموعه ورزشی ناشنوایان و امکان ریزش آن، سال 98 طی نشستی که رییس فدراسیون ناشنوایان با سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور داشت، مقرر شده بود برای بازسازی و بهسازی این مجموعه و جلوگیری از تخریب و ریزش آن، بازسازی این مجموعه جزو ردیف بودجه قرار بگیرد و هر ساله این سازمان بودجه ای به مبلغ سه میلیارد تومان جدا از بودجه ای که از سوی وزارت ورزش و جوانان به این فدراسیون به اسم اعتبار سالانه تعلق می گیرد، به حساب شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور واریز گردد تا شرکت نسبت به بازسازی و بهسازی مجموعه ورزشی ناشنوایان اقدامات لازم را انجام دهد.

تیشه گران ادامه داد: بعد از تصویب این ردیف بودجه در سازمان مدیریت، قرار بر این بود ابتدا بازسازی استخر مجموعه ورزشی ناشنوایان و بعلاوه تعمیرات و بازسازی زمین چمن مصنوعی این استادیوم در دستور کار قرار بگیرد و بعد از بازسازی زمین چمن مصنوعی، کار تعمیرات سالن آمفی تئاتر، خوابگاه، ساختمان اداری و سالن غذاخوری این مجموعه هم انجام گردد، قطعا اگر سازمان مدیریت و برنامه ریزی به تعهدات خود عمل می کرد و هر ساله مبلغ 3 میلیارد تومان اعتبار به حساب شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی واریز می کرد، بازسازی کل مجموعه ورزشی تا سرانجام سال 98 به اتمام می رسید.

به گفته تیشه گران قرار بوده در سال 98 بودجه مناسبی برای بازسازی و بهسازی مجموعه ناشنوایان اختصاص یابد. در این برنامه، بازسازی استخر مجموعه ورزشی ناشنوایان و تعمیرات و بازسازی زمین چمن مصنوعی به اسم اولویت های مجموعه مطرح بوده و بعلاوه تعمیرات سالن آمفی تئاتر، خوابگاه، ساختمان اداری و سالن غذاخوری این مجموعه هم در دستور کار بهسازی قرار داشته که در این میان تنها بازسازی استخر مجموعه عملیاتی شده است.

حتی در سال 98 مدیر عامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی در جریان بازدید از این مجموعه به همراه وزیر ورزش، قول داده بود تا بخش هایی از این مجموعه را بازسازی نماید. هدف گذاری حسن کریمی در آن موقع بازسازی زمین چمن مصنوعی بود که به اعتقاد وی از شرایط نامناسبی برای تمرین فوتبالیست های ناشنوا برخوردار بوده و در عمل به حالت آسفالت تبدیل شده بود.

کریمی در همان سال و در جمع خبرنگاران تاکید نموده بود که اعتبار کافی برای بازسازی مجموعه ورزشی ناشنوایان نداریم، اما بازسازی زمین چمن مصنوعی این مجموعه در دستور کار شرکت توسعه قرار داشته و در اولین فرصت بازسازی را آغاز خواهیم کرد.

وعده های تکراری شرکت توسعه و آغاز بازسازی زمین چمن ناشنوایان در مهرماه؟

بازسازی زمین چمن مصنوعی ناشنوایان هرچند سال جاری هم در دستور کار شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی قرار گرفته و به گفته معاون فنی و عمرانی شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی به اسم مدیر مرتبط با پروژه مجموعه ناشنوایان، کار جمع آوری چمن و احداث چمن مصنوعی تازه هفته اول مهرماه عملیاتی خواهد شد، اما هنوز هم منظره روشنی از زمان و نحوه اجرای این پروژه وجود ندارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: inman.ir شناسه مطلب: 1832

به "بازسازی زمین چمن ناشنوایان پس از 45 سال!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازسازی زمین چمن ناشنوایان پس از 45 سال!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید