به جای داروهای آرامبخش این خوراکی ها را بخورید

به گزارش اینمن، بسیاری از افراد به علت غرق شدن در مسائل روزمره و استرس های متعدد به دارو های آرامبخش پناه می برند. اما اغلب دارو های آرامبخش به ویژه در صورت مصرف نادرست در افراد اعتیاد و وابستگی ایجاد می کنند.

به جای داروهای آرامبخش این خوراکی ها را بخورید

این بسیار مهم است که بیاموزید که چگونه خود را با کمک روش های غیر دارویی از قید استرس رها کنید. گرچه در صورت اختلال های اضطرابی مزمن، تپش قلب شدید یا مسائل ریشه ای باید حتما تحت نظر پزشک متخصص قرار گرفته و در صورت لزوم دارو دریافت کنید، اما اگر عادت دارید سر خود دارو بخورید یا دوز دارو های خود را افزایش داده اید بد نیتس راه حل های طبیعی را نیز امتحان کنید.

فهرست مطالب

سیبچای آرام بخش زنجبیل-لیمواسطوخودوس را استنشاق کنیدنارگیلنعناع

سیب

جالب است بدانید سیب یکی از برترین آرامبخش های طبیعی است. این میوه جذاب که در همه خانه ها به سهولت یافت می شود را می توان به راحتی تهیه کرد و تقریبا در همه نقاط جهان یافت می شود. جالب است بدانید حتی بوی سیب نیز آرامش بخش است و اگر سیب دوست دارید می توانید با استنشاق رایحه آن نیز به آرامش برسید. برخی مطالعات حکایت از تاثیر استنشاق رایحه سیب بر سردرد میگرنی دارد.

چای آرام بخش زنجبیل-لیمو

یک مطالعه جدید در ژورنال تغذیه ایالات متحده می گوید، نوشیدن انواع چای کافئین دار سیاه، سبز یا دیگر انواع چای ممکن است حالت هوشکمک بیشتری ایجاد کند. محققان فکر می کنند که تئین یک اسید آمینه موجود در این گونه های چای ممکن است با کافئین به طور هم افزایی برای بهبود توجه و تمرکز کار کند. جالب است که چای زنجبیل-لیمو می تواند تاثیری بسیار آرام بخش داشته باشد.

اسطوخودوس را استنشاق کنید

این روز ها انواع روغن ها و لوسیون های حاوی اسطوخودوس به فروش می رسد. در یک مطالعه 2010، محققان بریتانیایی به طور تصادفی 340 بیمار دندانپزشکی را در اتاق انتظار با رایحه اسطوخدوس قرار دارند و نتیجه گرفتند که این نوع رایحه به آنان ارامش قابل توجهی می بخشد.

نارگیل

خواه نارگیل را بخورید، خواه روغن معطر آن را مانند لوسیون استفاده کنید یا استنشاق کنید، این موضوع می تواند در کنترل ضربان قلب شما و احساس دلپذیر آرامش کمک کند. درواقع این موضوع با کاهش استرس ارتباطی مستقیم دارد.

نعناع

یکی از برترین خوراکی های موثر در کاهش استرس را می توان نعناع دانست. نعناع خواه به شکل خوراکی و چه به شکل عطر می تواند بسیار مفید باشد. نعناع نه تنها آرامش بخش است بلکه خواص ضدتوهم و شاداب کننده دارد.

منبع: همگردی
انتشار: 23 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: inman.ir شناسه مطلب: 1150

به "به جای داروهای آرامبخش این خوراکی ها را بخورید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "به جای داروهای آرامبخش این خوراکی ها را بخورید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید