ترامپ: دولت بایدن یک دولت آشفته خواهد بود، دادگاه عالی نتیجه را تغییر دهد

به گزارش اینمن، رئیس جمهور آمریکا با تأکید بر اینکه دولت احتمالی جو بایدن یک دولت آشفته و اسیر رسوایی تقلب در انتخابات خواهد بود، از دادگاه عالی آمریکا خواست که با تغییر دادن نتیجه انتخابات اجازه ندهد که چنین دولتی بر سر کار بیاید.

ترامپ: دولت بایدن یک دولت آشفته خواهد بود، دادگاه عالی نتیجه را تغییر دهد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در ادامه توئیت های تندش علیه انتخابات ریاست جمهوری اخیر این کشور تأکید کرد که دولت احتمالی جو بایدن یک دولت آشفته خواهد بود و بهتر است که دادگاه عالی آمریکا با عمل به وظیف خود طبق قانون اساسی از روی کار آمدن چنین دولتی جلوگیری کند.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

دونالد ترامپ در حساب کاربری رسمی خود در توئیتر نوشت: با توجه به اینکه دولت بایدن در سال های آینده یک دولت آشفته اسیر رسوایی [تقلب] خواهد بود، کار بسیار ساده تر برای دادگاه عالی ایالات متحده این است که از قانون اساسی کشور پیروی کند و کاری را انجام دهد که هرکسی می داند که باید انجام گردد.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

وی اضافه نمود: آنها باید از خود جسارت فوق العاده ای نشان دهند. آمریکا را نجات دهید!!!

علی رغم شکایات متعدد تیم انتخاباتی ترامپ درباره فرایند برگزاری انتخابات و شمارش آرا در چندین ایالت، نتیجه انتخابات در ایالت های مختلف از جمله ایالت های مورد مناقشه یکی پس از دیگری تأیید شد و در نهایت روز چهارشنبه 9 دسامبر (19 آذر) رسانه های آمریکایی به نقل از مراجع رسمی گزارش دادند که نتیجه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در تمامی 50 ایالات این کشور و همچنین منطقه کلمبیا (واشنگتن پایتخت آمریکا) به تأیید مقامات مربوطه رسیده است.

لازم به ذکر است رسانه های جریان اصلی آمریکا روز شنبه 7 نوامبر (17 آبان) در حالی که شمارش آرا و اختلافات حقوقی درباره فرایند انتخابات در بعضی ایالت های همچنان در جریان بود، جو بایدن را پیروز نهایی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا معرفی کردند.

اما دونالد ترامپ با تأکید بر اینکه در بعضی ایالت ها موارد متعددی از تقلب و تخلف در فرایند برگزاری انتخابات و شمارش آرا رخ داده است، از پذیرش پیروزی رقیبش امتناع ورزیده و با انتشار پیغام های متعدد در توئیتر و فیس بوک، خود را برنده انتخابات خوانده است.

دونالد ترامپ اگرچه به خاطر آنچه مصالح کشور خوانده است به اداره خدمات عمومی آمریکا اجازه داده که فرایند انتقال قدرت به جو بایدن را پیش ببرد، اما وی در عین حال تأکید نموده است که شروع این فرایند به معنای پذیرش نتیجه انتخابات نیست و نتیجه نهایی انتخابات تنها پس از رسیدگی به شکایات مطرح شده از سوی ستاد انتخاباتی او و صرفاً توسط مراجع رسمی اعلام خواهد شد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 19 دی 1399 بروزرسانی: 19 دی 1399 گردآورنده: inman.ir شناسه مطلب: 1393

به "ترامپ: دولت بایدن یک دولت آشفته خواهد بود، دادگاه عالی نتیجه را تغییر دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ: دولت بایدن یک دولت آشفته خواهد بود، دادگاه عالی نتیجه را تغییر دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید