تفاهم نامه همکاری سازمان منطقه آزاد انزلی با جهاد دانشگاهی گیلان منعقد شد

به گزارش اینمن، در نخستین روز از ایام دهه فجر با حضور دکتر روزبهان رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل این سازمان و دکتر جمال زاد رئیس جهاد دانشگاهی گیلان تفاهم نامه همکاری های دو سویه به منظور توسعه فعالیتهای پژوهشی و آموزشی منعقد شد.

تفاهم نامه همکاری سازمان منطقه آزاد انزلی با جهاد دانشگاهی گیلان منعقد شد

به گزارش شمانیوز، روزبهان رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل این سازمان با تأکید بر لزوم توسعه فعالیت های پژوهش محور به منظور تدوین و اجرای طرحهای علمی بیان نمود: امیدواریم با انعقاد تفاهم نامه با مجموعه جهاد دانشگاهی شاهد رشد شاخص های آموزشی ، تحقیقاتی و علمی در این منطقه باشیم.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی به موقعیت ممتاز این منطقه در بین کشورهای حاشیه دریای خزر و در سطح کشور اشاره و اعلام کرد : منطقه آزاد انزلی به جهت نزدیکی به پایتخت و مرکز جمعیتی کشور ، همسایگی با کشور های حاشیه دریای خزر ظرفیت توسعه فعالیت های آموزشی در حوزه بین المللی و تبدیل شدن به قطب آموزش عالی کشور به خصوص در زمینه های پزشکی و سلامت را دارد.

در ادامه این نشست دکتر جمالزاد رییس جهاد دانشگاهی گیلان با تشریح توانمندی های مجموعه آموزشی خود بیان نمود : جهاد دانشگاهی با تکیه بر توانمندی های خود در حوزه پزشکی به خصوص مجموعه های رویان و ابن سینا در سطح بین المللی به عنوان هاب پزشکی معرفی شده و این ظرفیت وجود دارد که این منطقه به عنوان هاب پزشکی جهاد دانشگاهی شمال کشور معرفی گردد.

وی در ادامه به لزوم فعالیت های آموزشی در ابعاد تجاری و مالی اشاره و بیان نمود : جهاد دانشگاهی چند سالی است در بحث اشتغال و تجاری سازی فعالیت های گسترده ای را شروع نموده است و باور داریم که دانشجویان مفاهیم و دانش خود را باید ارتقا داده و از فناوری به تجاری سازی ببرند و انعقاد این تفاهم نامه گامی مهم در راستای توانمند سازی و ایجاد فرصت شغلی برای جوانان است.

لازم به ذکر است مهر ماه امسال رییس جهاد دانشگاهی کشور با مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی ملاقات داشته و این تفاهم نامه در راستای توافق انجام شده به منظور توسعه همکاری های علمی-پژوهشی و توسعه ارتباطات علم با اقتصاد و ایجاد مراکز پزشکی منعقد شد.

بنابر این گزارش اجرای مشترک طرح های تحقیقاتی و خدمات تخصصی، استفاده از پتانسیل امکانات علمی و اجرایی طرفین جهت افزایش سطح فعالیت ها ، استفاده از ظرفیت آزمایشگاه معتمد پژوهشکده محیط زیست جهاد دانشگاهی جهت پایش دوره ای صنایع مستقر در محدوده منطقه آزاد انزلی، طراحی و برگزاری دوره ها و سمینارهای تخصصی و مهارتی در حوزه های مرتبط با استفاده از ظرفیت های اطلاع رسانی طرفین جهت انعکاس خدمات، تهیه و تدوین استانداردها و دوره های مهارتی و تخصصی تکمیلی به منظور به روز رسانی و ارتقای مهارت منابع انسانی از مهمترین اهداف این تفاهم نامه همکاری دوجانبه است.

منبع: مدیریت روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 12 اسفند 1399 بروزرسانی: 12 اسفند 1399 گردآورنده: inman.ir شناسه مطلب: 1490

به "تفاهم نامه همکاری سازمان منطقه آزاد انزلی با جهاد دانشگاهی گیلان منعقد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تفاهم نامه همکاری سازمان منطقه آزاد انزلی با جهاد دانشگاهی گیلان منعقد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید