تونل یک کیلومتری در مخفیگاه زورگیران خشن!

به گزارش اینمن، کارآگاهان پلیس آگاهی خراسان رضوی در حالی شبکه گسترده زورگیری های خونبار از مسافران و رانندگان شهری را در مشهد متلاشی کردند که سرکردگان خنجر به دست این شبکه مخوف، تونلی یک کیلومتری را از مخفیگاه خودشان تا خیابانی دیگر حفر نموده بودند!

تونل یک کیلومتری در مخفیگاه زورگیران خشن!

به گزارش گروه حوادث خبرنگاران از خبرنگاران، گروه های ویژه نامحسوس و شاخه های اطلاعاتی کارآگاهان پلیس آگاهی خراسان رضوی که از مدت ها قبل با تدابیر ابلاغی از سوی سردار محمد کاظم تقوی (فرمانده انتظامی خراسان رضوی) مناطق جرم خیز در جغرافیای حاشیه ای شهر مشهد را به قرق خود درآورده اند، در مدت کوتاهی با پرونده های متعدد زورگیری های خشن روبه رو شدند که آنالیز ها نشان می داد اعضای یک باند مخوف خنجر به دست به اموال مسافران خودرو های سواری دستبرد می زنند یا خودرو و لوازم همراه رانندگان مسافرکش را با تهدید به مرگ می ربایند؛ بنابراین ماجرای سرقت های مذکور زیر ذره بین کنکاش های علمی نهاده شد.

در حالی که گروه ویژه ای از کارآگاهان دایره مبارزه با جرایم خشن با استفاده از تجربیات ارزنده سرهنگ جواد شفیع زاده (رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی) تحلیل محتوایی و آنالیز های میدانی را شروع نموده بودند ناگهان حادثه هولناک دیگری پازل زورگیری های وحشتناک را به هم ریخت.

محتویات این پرونده زورگیری حکایت از آن داشت که مرد 37 ساله ای سه جوان را از مقابل بیمارستان رضوی به عنوان مسافر سوار خودروی سمند نموده و به طرف بولوار توس به راه افتاده است، اما زمانی که راننده به مکان خلوتی رسید ناگهان مسافران زورگیر خنجر ها را بیرون کشیدند و از پشت سر راننده متاهل را هدف ضربات هولناک خنجر قرار دادند. آن ها پیکر خون آلود راننده را پایین انداختند و خودروی سمند او را به سرقت بردند. رهگذران با دیدن مردی که آخرین نفس هایش را می کشید با اورژانس تماس گرفتند و به این ترتیب راننده مال باخته درحالی به بیمارستان طالقانی انتقال یافت که بر اثر شدت خونریزی به کما رفته بود. گزارش خراسان حاکی است به دنبال وقوع این حادثه تلخ، بلافاصله سرهنگ قنبری (رئیس اداره سرقت پلیس آگاهی خراسان رضوی) فرماندهی مستقیم عملیات شناسایی باند سارقان زورگیر را به عهده گرفت و کارآگاهان در چند شاخه اطلاعاتی و عملیاتی وارد عمل شدند.

پس از ردزنی های مقدماتی و بازبینی محل وقوع حادثه، تصاویر فرضی از سارقان به دست آمد، اما کنکاش های اطلاعاتی نشان می داد که پلیس با یک شبکه گسترده و حرفه ای خشن روبه روست. به همین دلیل همه جوانب امنیتی ماجرا در دستور کار نهاده شد. کارآگاهان در اولین مرحله از عملیات، بانک اطلاعاتی مجرمان و سارقان حرفه ای را آنالیز کردند و منابع و مخبران محلی را به کار گرفتند تا این که بالاخره سرنخ هایی از یک زورگیر سابقه دار به دست آمد که نشان می داد در ماجرای سرقت سمند نقش دارد. این گونه بود که چند عضو دیگر باند نیز شناسایی شدند و با صدور دستور قضایی عملیات دستگیری آنان شروع شد. در همین حال گروهی از کارآگاهان ورزیده به سرپرستی سرهنگ جواد میش مست چند مخفیگاه زورگیران را در حاشیه شهر و بولوار توس به محاصره درآوردند و در یک عملیات ضربتی و غافلگیرانه، پیروز شدند سه سرنموده اصلی باند را دستگیر نمایند. در بازرسی از مخفیگاه زورگیران تعیین شد که آن ها تونلی مخفی به طول حدود یک کیلومتر را زیر زمین حفر نموده اند که به آن سوی یک خیابان دیگر می رسید.

این تونل به وسیله دریچه کوچکی که در یک منزل مسکونی بود مورد استفاده سارقان خشن قرار می گرفت. در بازرسی از این مخفیگاه، مقادیری لوازم سرقتی، مدارک شناسایی و ... کشف و ضبط شد.

براساس این گزارش، بازپرسی های تخصصی از متهمان بیانگر آن بود که پلیس وارد یک شبکه گسترده سرقت شده است که در قالب چندین باند زورگیری و تبهکاری به اقدامات مجرمانه خود ادامه می دهند. به همین دلیل این پرونده با نظارت مستقیم رئیس پلیس آگاهی وارد مرحله جدیدی شد و به طور ویژه مورد پیگیری نهاده شد. با شناسایی حدود 75 نفر از مال باختگان و شاکیان تعیین شد که یک زن نیز برای به دام انداختن طعمه ها با اعضای باند تبهکاران زورگیر همکاری می نماید چرا که یکی از شاکیان زن که در تاکسی های اینترنتی فعالیت داشت در اظهارات خود به پلیس گفت: یک زن جوان تقاضای تاکسی کرد وقتی او را سوار کردم به من گفت: همسرم کنار داروخانه منتظر است. وقتی آن مرد را نیز سوار کردم به جهت ادامه دادم ناگهان با دیدن قمه از شدت ترس میخکوب شدم. آن ها مرا به زور پیاده کردند و خودروام را ربودند. براساس این گزارش، ادامه تحقیقات کارآگاهان نشان داد که اعضای این شبکه مخوف با استفاده از خودرو های سرقتی و استفاده از پلاک های جعلی، مسافرانی را نیز سوار نموده و اموال آن ها را با تهدید به مرگ ربوده اند! همچنین کارآگاهان در چندین عملیات جداگانه تا به امروز 16 عضو این شبکه گسترده را به دام انداخته اند و دو خودروی سرقتی را به همراه مقادیری لوازم و مدارک و کارت بانکی کشف نموده اند. به گزارش اختصاصی خراسان، اعضای این شبکه به ارتکاب بیش از 150 فقره سرقت و زورگیری که بیشتر آن ها در مناطق قاسم آباد و الهیه مشهد بود اعتراف نموده اند. تحقیقات بیشتر درباره این پرونده حساس همچنان ادامه دارد و هر روز مال باختگان دیگری متهمان را در دایره جرایم خشن پلیس آگاهی خراسان رضوی شناسایی می نمایند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 21 بهمن 1399 بروزرسانی: 21 بهمن 1399 گردآورنده: inman.ir شناسه مطلب: 1444

به "تونل یک کیلومتری در مخفیگاه زورگیران خشن!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تونل یک کیلومتری در مخفیگاه زورگیران خشن!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید