خبرنگاران بشار اسد: ایجاد موازنه جهانی برای مجازات اقدامات شرورانه آمریکا ضروری است

به گزارش اینمن، تهران خبرنگاران- بشار اسد رییس جمهوری سوریه اظهارات دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا را مبنی بر اینکه قصد ترور وی را داشته است، نشان دهنده سیاست مبتنی بر ترور و حذف افراد از سوی ایالات متحده دانست و بر لزوم ایجاد یک موازنه بین المللی برای بازدارندگی و مجازات اقدامات شرورانه این کشور تاکید کرد.

خبرنگاران بشار اسد: ایجاد موازنه جهانی برای مجازات اقدامات شرورانه آمریکا ضروری است

اسد در گفت وگو با خبرگزاری اسپوتنیک افزود: ترور، شیوه کار آمریکا به شمار می رود و این چیزی است که همواره در طول دهه های گذشته در هر مکانی و در مناطق مختلف جهان انجام داده است و از این رو این مسئله چیز تازه ای نیست.

وی افزود: از این رو باید یادآور شد که این نوع طرح ها به دلایل مختلف همواره وجود دارد و ما باید این موضوع را در سوریه با توجه به درگیری با آمریکایی ها، انتظار داشته باشیم.

رییس جمهوری سوریه تاکید کرد که آنها سرزمین ما را اشغال و از تروریست ها حمایت می کنند و از این رو، انجام چنین امری قابل انتظار و امری بدیهی است.

اسد تاکید کرد: هیچ چیز آمریکا را از ارتکاب این نوع اعمال شرورانه و ترور باز نخواهد داشت مگر اینکه یک توازن بین المللی وجود داشته باشد، به گونه ای که آمریکا نتواند از جنایات خود رهایی یابد، در غیر این صورت واشنگتن به ارتکاب این نوع اعمال در مناطق مختلف جهان ادامه خواهد داد و هیچ چیز جلودارش نخواهد بود.

دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا 26 شهریور در گفت وگو با فاکس نیوز یادآورشد که قصد داشت بشار اسد رییس جمهوری سوریه را ترور کند اما جیمز متیس وزیر دفاع پیشین ایالات متحده با این طرح مخالفت کرد.

باب وودوراد روزنامه نگار آمریکایی در سال 2018 در کتابش نوشت که ترامپ از متیس خواسته بود تا اسد را ترور کند.

تلاش ترامپ برای ترور اسد پس از آن صورت گرفت که ادعا شد در آوریل 2017 حمله ای علیه شهروندان سوری اجرا شده است.

ترامپ پیشتر ، خبرها در مورد قصد خود برای ترور اسد را تکذیب کرده بود.

متیس در اواخر سال 2018 و بدنبال اعلام ناگهانی ترامپ برای خروج نظامیان آمریکایی از سوریه، استعفا کرد.

ترامپ در مصاحبه با فاکس نیوز به نقدها قبلی خود از متیس ادامه داد و گفت: معتقدم ، او ژنرال بسیار بدی بود. او رهبر بدی بود و کارش را در مقابله با داعش انجام نمی داد.

منبع: ایرنا
انتشار: 21 آبان 1399 بروزرسانی: 21 آبان 1399 گردآورنده: inman.ir شناسه مطلب: 1270

به "خبرنگاران بشار اسد: ایجاد موازنه جهانی برای مجازات اقدامات شرورانه آمریکا ضروری است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران بشار اسد: ایجاد موازنه جهانی برای مجازات اقدامات شرورانه آمریکا ضروری است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید