دستور قتل خواهر با دستمزد 53 میلیون تومانی

به گزارش اینمن، دختر جوان که برای قتل خواهرمعتادش مردی را اجیر نموده بود پس از دستگیری و محاکمه به حبس محکوم شد. این در حالی است که حکم قصاص قاتل نیز تأیید شده است.

دستور قتل خواهر با دستمزد 53 میلیون تومانی

به گزارش گروه حوادث خبرنگاران از خبرنگاران، رسیدگی به این پرونده از سال 97 با گزارش قتل دختری جوان به نام ترانه شروع شد. خواهر مقتول به پلیس گفت: خواهرم قربانی یک سرقت شده است. پس از آن مأموران بلافاصله به محل اعزام شدند و در بازبینی اولیه جسد متوجه شدند که او بر اثر خفگی جان باخته است. به این ترتیب جسد به پزشکی قانونی منتقل شد و تحقیقات برای شناسایی عامل قتل شروع شد. در ادامه پزشکی قانونی بیان کرد که در خون مقتول مواد مخدر وجود داشته است. همین موضوع و اینکه آنالیز صحنه جنایت نشان می داد قاتل با زور وارد خانه نشده، سبب شد تا مأموران به وقوع یک جنایت خانوادگی مشکوک شوند.

پس از آن خواهر مقتول به نام تارا مورد بازپرسی نهاده شد و گفت: من و خواهرم با هم زندگی می کردیم من برای کاری از خانه بیرون رفتم موقع برگشتن با برادرم تماس گرفتم که او هم به خانه ما بیاید. وقتی به خانه رسیدیم هرچقدر در زدیم کسی در را باز نکرد. با یاری برادرم قفل در را باز کردیم و متوجه شدیم خواهرم کشته شده و چند وسیله هم سرقت شده است.

در ادامه همسایه ها اظهار داشتند این دو خواهر همواره با هم درگیری و اختلاف داشته اند بنابراین مأموران به تارا ظنین شدند و وی را به عنوان متهم به قتل بازداشت کردند و در مراحل بعدی بازپرسی وی راز قتل خواهرش را فاش کرد و گفت: ترانه به مواد مخدر اعتیاد داشت. او من را وادار می کرد برایش مواد بخرم و این کار برایم بسیار آزاردهنده بود. پدر و مادرم فوت نموده بودند و برادرم هم زندگی مستقلی داشت. من از این شرایط خسته شده بودم و تصمیم گرفتم او را برای همواره از بین ببرم. به جوانی به نام بهرام که ترانه از او مواد می گرفت و همسایه مان بود، پیشنهاد دادم تا در ازای دریافت مبلغی خواهرم را بکشد و او هم پذیرفت. بعد من از خانه خارج شدم و طبق نقشه با برادرم تماس گرفتم تا تنها به خانه برنگردم و موضوع این گونه به نظر نرسد که من دخالتی در موضوع قتل خواهرم داشتم.

پس از اعترافات تارا، بهرام شناسایی و بازداشت شد و در همان ابتدا اتهام قتل را پذیرفت و پرونده پس از تکمیل، برای رسیدگی به شعبه 7 دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد.

در جلسه رسیدگی برادر مقتول و تارا که خودش به اتهام معاونت در قتل در حال محاکمه بود، برای متهم درخواست قصاص کردند.

در ادامه بهرام به صندلی رفت و گفت: من اتهام قتل را قبول دارم، اما این قتل به دستور تارا خواهر مقتول بود. من هم به خاطر اعتیادم به پول احتیاج داشتم که وقتی تارا پیشنهاد 53 میلیون تومانی را برای قتل خواهرش عنوان نمود وسوسه شدم و پذیرفتم.

وی درباره شب حادثه هم گفت: طبق قرار تارا در را باز گذاشت تا من بتوانم وارد خانه شوم. وقتی وارد شدم ترانه من را دید و فکر کرد که برایش مواد آورده ام، اما وقتی طناب را دستم دید ترسید و داد و فریاد راه انداخت و در نهایت او را گرفتم و خفه کردم. هنوز از خانه خارج نشده بودم که تارا با برادرش رسیدند و او بدون اینکه برادرش متوجه گردد من را از خانه بیرون کرد و گوشی خواهرش را هم به من داد تا پس از حضور مأموران اینطور به نظر برسد که ماجرای قتل به خاطر سرقت بوده است. پس از بهرام، تارا به صندلی رفت و ضمن رد اتهام، ادعای تازه ای را عنوان نمود و گفت: بهرام تهدیدم کرد که اگر حرفی بزنم من را می کشد و من هم از ترسم اعتراف کردم که با او همدست بودم. درحالی که من هیچ نقشی در قتل خواهرم نداشتم. با اینکه با خواهرم اختلاف نظر داشتیم و مدام دعوا می کردیم، اما او را دوست داشتم و من هم مثل برادرم درخواست قصاص متهم را دارم. پس از اظهارات شاکی ها و متهم پرونده، قضات وارد شور شدند و بهرام را به قصاص و سه سال حبس به خاطر قتل و سرقت محکوم کردند. همچنین تارا نیز به 4 سال حبس به خاطر معاونت در قتل محکوم شد. رأی صادره مورد اعتراض متهمان نهاده شد و پرونده به دیوان عالی کشور رفت و قضات دیوان اعتراض متهمان را نپذیرفتند و احکام صادر شده آن ها را مورد تأیید قرار دادند. به این ترتیب پرونده برای اجرای حکم به شعبه اجرای احکام دادسرای جنایی تهران فرستاده شد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 26 بهمن 1399 بروزرسانی: 26 بهمن 1399 گردآورنده: inman.ir شناسه مطلب: 1456

به "دستور قتل خواهر با دستمزد 53 میلیون تومانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستور قتل خواهر با دستمزد 53 میلیون تومانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید