دیدبان حقوق بشر خواهان بازگشت شیعیان اندونزی به خانه های روستایی خود شد

به گزارش اینمن، خبرنگاران: دیدبان حقوق بشر ضمن انتقاد از عملکرد دولت اندونزی از رئیس جمهور این کشور خواست تا دستور بازگشت شیعیان این کشور به خانه های روستایی خود را صادر نموده و امنیت آنان را تضمین کند.

دیدبان حقوق بشر خواهان بازگشت شیعیان اندونزی به خانه های روستایی خود شد

برای دیدن زیباترین جزیره اندونزی با تور بالی همراه شوید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، دیدبان حقوق بشر امروز دوشنبه اظهار داشت: سوسیلو بامبانگ یودهویونو رئیس جمهور اندونزی باید دستور بازگشت شیعیان این کشور به خانه های خود را صادر کند و همچنین از مقام های این کشور بخواهد تا امنیت این شیعیان را تامین نمایند.

دیدبان حقوق بشر همچنین از رئیس جمهور اندونزی خواسته است تا به مقام های دولتی و نیروهای امنیتی دستور دهد تا از اقلیت های مذهبی در برابر حملات شبه نظامیان حمایت و حفاظت نمایند و مقام هایی را که از عمل به این دستور سرپیچی می نمایند برکنار کند.

در اوت 2012 میلادی بیش از هزار شبه نظامی سنی با حمله به روستاییان شیعه روستای نانگ کرنانگ در جزیره مادورا بسیاری از خانه های آنان را به آتش کشیدند و موجب بی خانمان شدن بیش از 500 نفر از شیعیان این منطقه شدند.

شبه نظامیان و آشوبگران به شیعیان این منطقه هشدار دادند که تنها در صورتی می توانند به این روستا بازگردند که به مذهب تسنن گرایش پیدا نمایند.

برد آدامز دبیر بخش آسیای دیدبان حقوق بشر تاکید نمود: اجازه مقام های دولتی اندونزی به شبه نظامیان تندرو و افراطی برای انجام این اقدامات این پیغام خطرناک را می رساند که اکثریت قومی در این کشور می توانند هر اقدامی را بر ضد اقلیت های دینی و مذهبی انجام دهند.

وی توضیح داد: رئیس جمهور اندونزی باید از اقلیت های دینی حمایت کند و جلوی اقدامات خشونت بار را در این کشور بگیرد.

منبع: تسنیم
انتشار: 9 مهر 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: inman.ir شناسه مطلب: 320

به "دیدبان حقوق بشر خواهان بازگشت شیعیان اندونزی به خانه های روستایی خود شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیدبان حقوق بشر خواهان بازگشت شیعیان اندونزی به خانه های روستایی خود شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید