زندان، انتها کار روی نیسان استیجاری ، حادثه پشت حادثه برای آقا قدیر

به گزارش مجله اینمن، مرد عائله مندی که برای امرار معاش خانواده قصد داشت بعد از سال ها میوه فروشی روی وانت، با نیسان استیجاری یکی از آشنایان کسب و کار جدیدی را راه بیاندازد، گرفتار حبس شد.

زندان، انتها کار روی نیسان استیجاری ، حادثه پشت حادثه برای آقا قدیر

به گزارش گروه حوادث خبرنگاران از مهر، آقا قدیر مرد 59 ساله اصفهانی است که با حمایت کمیته امداد بعد از تولد دختر پنجم خود تصمیم می گیرد شغلش که تا سال 92 در پاگرد فروشگاهی به تعمیر کفش اشتغال داشت را عوض کند.

برای این منظور اردیبهشت سال 93 آقا قدیر با دریافت وامی به مبلغ 10 میلیون تومان از کمیته امداد به خرید میوه و سبزی از بازار اقدام نموده و به طور روزانه با گردش در سطح محلات فلاورجان به فروش محصولات و کسب روزی حلال می پردازد.

دو سال کار آقا قدیر همین بود که صبح به میدان میوه و تره بار می رفت و تا عصر در کوچه پس کوچه ها می گشت و اگر باری آن روز فروش نرفته بود تا اتمام فروش تمام میوه ها در مجاورت یکی از خیابان ها پارک می کرد و به فروش به جامانده خرید آن روز خود می پرداخت.

در یکی از این شب ها که کلی طالبی و هندوانه در باربند وانت آقا قدیر به جامانده بود و از آن جایی که او نه انبار و نه حیاطی داشت تا خودروی پر از بار خود را به داخل آن ببرد برای همین تصمیم می گیرد تا دیر وقت بیرون باشد تا احیاناً فردا متضرر نگردد.

شلوغی خیابان و تذکرهای مکرر نیروی انتظامی برای تغییر موقعیت ماشین شرایط را به نحوی پیش برد تا در شبی که آقا قدیر قصد داشت تا با پایمال نشدن مالش مبلغی در حدود 50 هزار تومان زایل نگردد با یک تصادف، متحمل پرداخت خسارتی در حدود 4 میلیون تومان می گردد که برای تأمین بدهی به راننده خودروی آسیب دیده، مجبور به فروش وسیله نقلیه یا به عبارتی عصای دستش می گردد.

از فردای همان روز آقا قدیر علی رغم مسائل جسمانی با خرید یک چرخ به صورت سیار به همان شغل فروش سبزی و میوه جات مشغول می گردد تا اینکه یک روز به پیشنهاد یکی از بستگان تصمیم می گیرد با کار روی نیسان یکی از گلخانه داران استان اصفهان ضمن تمرکز روی فروش محصولات آن شخص بخشی از عوائد حاصله از فروش را با او تقسیم کند.

از این قول و قرار هنوز چند هفته ای نگذشته بود که در یک سرویس وقتی آقا قدیر پشت نیسان را با گوجه و خیار پر نموده بود در جهت عزیمت به شهر برای فروش محصولات اقدام به تهیه وسایلی برای ناهار خود می نماید که از بد حادثه ماشین روشن و پر از محصول در شرایطی که راننده آن درصدد خرید نان بود به سرقت رفته و علی رغم پیگیری و انتظار بیش از اندازه خبری از وسیله مسروقه نمی گردد.

در نهایت صاحب نیسان با وجود اعتمادی که به وسیله واسط داشت با طرح شکایت از آقا قدیر وی را بابت ناتوانی در پرداخت خساراتی بالغ بر 122 میلیون تومان از ابتدای دی ماه سال گذشته (1398) راهی زندان می نماید.

با گذشت زمان و احراز ناتوانی اقتصادی این محکوم و خانواده نیازمند او هرچند شاکی از دریافت بخشی از مبلغ چشم پوشی نموده و حتی با ارائه تضامین در دریافت تسهیلاتی در حدود 20 میلیون تومان همیاری می نماید اما آقا قدیر بابت الباقی 61 میلیون تومانی خود همچنان در بند حضور دارد.

طبق تحقیقات ستاد دیه تنها درآمد خانواده این مرد اصفهانی در ایام حبس یارانه دریافتی دولت بوده و افراد تحت تکفل او با وجود مسائل معیشتی حتی در تأمین اجاره بهای خانه محقرشان که در یکی از محلات حاشیه ای واقع شده است، عاجزند.

خیرین و نیکوکارانی که تمایل دارند یاریگر این پدر در حبس باشند، می توانند یاری های نقدی خود را به شماره حساب های ستاد دیه کشور به قرار 74/74 بانک ملت شعبه مستقل مرکزی، 7777 بانک تجارت شعبه مرکزی، 8888 بانک صادرات شعبه مرکزی یا 55555 بانک ملی واریز نموده و برای اختصاص مبلغ پرداختی جهت آزادی این فرد یادشده فیش پرداختی را با تحریر موضوع یاری اجرا شده به شماره 88916011 دورنگار نمایند.

روابط عمومی ستاد دیه با تلفن 88916012 الی 15 جوابگوی سوالات شما در این زمینه خواهد بود.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 1 فروردین 1400 بروزرسانی: 1 فروردین 1400 گردآورنده: inman.ir شناسه مطلب: 1529

به "زندان، انتها کار روی نیسان استیجاری ، حادثه پشت حادثه برای آقا قدیر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زندان، انتها کار روی نیسان استیجاری ، حادثه پشت حادثه برای آقا قدیر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید