مرحله دوم افتتاح مسکن ملی تا انتها تیرماه انجام می گردد

به گزارش مجله اینمن، معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی از افتتاح مرحله دوم طرح مسکن ملی به تعداد 20 هزار واحد تا قبل از انتها تیر اطلاع داد و بر حل مسائل زمین در اجرای طرح، تاکید نمود.

مرحله دوم افتتاح مسکن ملی تا انتها تیرماه انجام می گردد

به گزارش خبرنگاران از وزارت راه و شهرسازی، محمود محمودزاده با اعلام برگزاری نشست هماهنگی طرح اقدام ملی مسکن در روز 13 تیرماه با حضور وزیر راه و شهرسازی و کارگزاران اجرای این طرح، از تشکیل مجدد کمیته زمین در معاونت مسکن و ساختمان اطلاع داد.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه کمیته تامین زمین برای سرعت دادن به اجرای طرح اقدام ملی مسکن از سال گذشته تشکیل شده بود، گفت: با توجه به اینکه در بعضی از استان ها و شهرهای کشور مشکلاتی در مورد تامین زمین وجود داشت، با دستور ویژه وزیر راه و شهرسازی مقرر شد تا کمیته تامین زمین بار دیگر روی موضوع زمین آنالیز های بیشتری انجام بدهد و بتواند در اولین فرصت، زمین را در شهرهایی که هنوز مشکل دارند، تامین کند.

محمودزاده بعلاوه از معین برنامه زمانی جبرانی برای تسریع در پروژه های طرح اقدام ملی مسکن اطلاع داد و اضافه کرد: مقرر شده است تا استان ها و کارگزاران اجرای طرح اقدام ملی مسکن (بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، ستاد اجرایی فرمان امام(ره) و شرکت عمران شهرهای تازه)، در صورتی که شرایط فصل اجازه بدهد و با رعایت مسائل بهداشتی با اضافه کردن بر تعداد شیفت های کاری، به اجرای طرح اقدام ملی مسکن سرعت دهند.

وی در مورد مرحله دوم افتتاح طرح اقدام ملی مسکن هم اعلام نمود: براساس برنامه ریزی های صورت گرفته تا قبل از اتمام ماه جاری (تیر 1400) مرحله دوم افتتاح های طرح اقدام ملی مسکن انجام می گردد.

محمودزاده توضیح داد: هم اکنون 20 هزار واحد طرح اقدام ملی مسکن آماده افتتاح شده است که در کوشش هستیم تا این تعداد افزایش یابد.

به گزارش ایرنا، جلسه هماهنگی طرح اقدام ملی مسکن با دستور کارهای رونمایی و امضای تفاهم نامه در مورد همکاری در تامین مسکن گروه های کم عایدی و مددجویان تحت پوشش، ارایه گزارش عملکرد پیشرفت فیزیکی پروژه های ستاد اجرایی فرمان امام(ره) در استان های قزوین، کرمان، آذربایجان غربی، مرکزی، البرز و همدان و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در استان های خوزستان، ایلام، لرستان، آذربایجان غربی، فارس و هرمزگان، برگزار گردید.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 18 مرداد 1400 بروزرسانی: 18 مرداد 1400 گردآورنده: inman.ir شناسه مطلب: 1773

به "مرحله دوم افتتاح مسکن ملی تا انتها تیرماه انجام می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرحله دوم افتتاح مسکن ملی تا انتها تیرماه انجام می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید