پرونده مسکن مهر بدون معارض در دولت دوازدهم بسته می گردد

به گزارش اینمن، به گزارش خبرنگاران، احمد اصغری مهرآبادی، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن تازه ترین آمار تکمیل و تحویل واحدهای مسکن مهر تحت مسئولیت سازمان ملی را برشمرد.

پرونده مسکن مهر بدون معارض در دولت دوازدهم بسته می گردد

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه پرژوه های مسکن مهر بدون معارض طبق وعده دولت تا قبل از اتمام دولت دوازدهم تکمیل می گردد، گفت: در ماه های گذشته با توجه به تاکید وزیر راه و شهرسازی و بعلاوه تعهد دولت برای اتمام مسکن مهر، سازمان برای اتمام پروژه های مسکن مهر 449 میلیارد ریال برای آماده سازی، 256 میلیارد ریال برای خدمات روبنایی، 269 میلیارد ریال برای خدمات زیربنایی در تکمیل مسکن مهر هزینه کرد.

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن ادامه داد: در مجموع سازمان با یاری هایی که برای احداث مسکن مهر انجام داده 2 هزار و 57 میلیارد ریال برای تکمیل و آماده سازی واحدهای مسکونی مهر با ارایه خدمات زیربنایی و روبنایی هزینه کرد تا علاوه بر تکمیل واحدها، زندگی در سایت های مسکن مهر جریان یابد و آن منطقه ها قابلیت سکونت و زندگی را پیدا نمایند.

مهرآبادی شرح داد: پروژه های مسکن مهر به جای مانده تحت مسئولیت سازمان ملی زمین و مسکن طبق تازه ترین آمار 16 هزار و 700 واحد است که هنوز تحویل متقاضیان نشده است که از این مقدار هم ساخت حدود 10 هزار واحد به اتمام رسیده است و از آنجایی که در مرحله نصبیات هستند و انتها کار، تاییدیه استاندارد، آسانسور و یا اطفای حریق را نگرفته اند، هنوز تحویل متقاضیان نشده است.

تکمیل و تحویل واحدهای مسکن مهر در 12 استان تا اواسط مرداد

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن توضیح داد: مسکن مهر تا اواسط مرداد و قبل از اتمام دولت در 13 اداره کل در 12 استان که شامل استان های البرز، تهران، کرمانشاه، هرمزگان، قزوین، همدان، کردستان، بوشهر، سمنان، شرق سمنان، آذربایجان شرقی، ایرانشهر و فارس به اتمام می رسد.

مهرآبادی استان های آذربایجان غربی و لرستان را از استان هایی برشمرد که در تکمیل مسکن مهر با مسائلی روبه رو بودند که با کوشش های سازمان بخش عمده مسائل آن ها رفع شده است.

71 پروژه در دست ساخت و 41 پروژه نو در سایت های مسکن مهر

وی از جمله اقدامات سازمان ملی زمین و مسکن را برای امسال در سایت های مسکن مهر که در حال اجرا است، تکمیل 34 مدرسه قدیمی و احداث 22 مدرسه، تکمیل 12 کلانتری قدیمی و احداث 8 کلانتری، سایر موارد(شامل کتابخانه، تجاری و غیره) تکمیل 25 پروژه و احداث 18 پروژه نو برشمرد و رقمی که برای برای آن در نظر گرفته شده را معادل 140 میلیارد تومان اسم کرد.

وی مقدار یاری های صورت گرفته سازمان را برای خدمات زیربنایی در حدود 143 میلیارد تومان اسم کرد و گفت: برای آماده سازی و محوطه سازی هم 400 میلیاردتومان بودجه در نظر گرفته شده است.

مهرآبادی توضیح داد: سازمان در حدود 9300 میلیارد ریال برای تکمیل واحدهای مسکن مهر و ارایه خدمات روبنایی و زیربنایی و آماده سازی طرح اقدام ملی مسکن برنامه ریزی نموده است.

براساس گزارش وزارت راه و شهرسازی، وی بعلاوه از آماده سازی 800 هکتار زمین برای آماده سازی مسکن مهر اطلاع داد.

به گفته مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن، تعاونی های دارای مشکل 8 هزار و 638 واحد، زیر 30 درصد پیشرفت فیزیکی 4 هزار و 748 واحد و فاقد متقاضی هم 21 هزار و 130 واحد است که از آمار مسکن مهر خارج شدند.

مهرآبادی بعلاوه گفت: تعداد واحدهای مسکن مهری دارای پرونده حقوقی و اغلب هم تعاونی 15 هزار و 454 واحد است.

آخرین اخبار حوزه مسکن را در صفحه مسکن خبرنگاران بخوانید.

منبع: ایسنا

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 9 مرداد 1400 بروزرسانی: 9 مرداد 1400 گردآورنده: inman.ir شناسه مطلب: 1757

به "پرونده مسکن مهر بدون معارض در دولت دوازدهم بسته می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرونده مسکن مهر بدون معارض در دولت دوازدهم بسته می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید