مرگ زن جوان زیر چرخ های خودروی شوهر

به گزارش اینمن، تهران (پانا) - حکم مردی که همسر دومش را با خودرو زیر گرفته و او را به قتل رسانده بود، از سوی قضات دیوان عالی کشور نقض شد تا متهم بار دیگر محاکمه شود.

مرگ زن جوان زیر چرخ های خودروی شوهر

به گزارش ایران، رسیدگی به این پرونده از 3 سال پیش با گزارش یک تصادف منجر به مرگ در منطقه ورامین شروع شد. مأموران پس از حضور در محل متوجه شدند که زن جوانی به نام سعیده پس از برخورد با یک خودرو کشته شده است.

در ادامه مأموران تحقیقات میدانی را شروع و از شاهدان حادثه پرس وجو کردند. یکی از شاهدان که مردی میانسال بود، گفت: راننده خودرو بعد از پیاده کردن این زن جوان در کنار جاده دنده عقب رفت و بعد هم با سرعت از روی او رد شد.

شاهد دیگر ماجرا هم تأکید کرد: من با چشمانم دیدم که راننده به عمد زن جوان را کشت.

البته چند شاهد دیگر هم عمدی بودن تصادف را تأیید کردند و در ادامه دوربین های مداربسته مورد بررسی قرار گرفت و تعیین شد خودرویی که مقتول را زیرگرفته متعلق به شوهر مقتول بوده است.

به این ترتیب مأموران با تعیین شدن هویت صاحب خودرو، وی را که از اعضای شورای شهر ورامین بود، بازداشت کردند. مجید در بازپرسی گفت: آن روز سعیده را کنار جاده دیدم و خواستم که خودرو را متوقف کنم تا او سوار شود اما خودرو با زنم برخورد کرد و کشته شد. من قصدی برای کشتنش نداشتم.

از سوی دیگر بررسی زندگی خصوصی سعیده و مجید نشان می داد که این زوج مدت زیادی است که باهم اختلاف داشته اند و مجید چند ماهی بوده که به خانه نمی رفته است.

در ادامه مادر سعیده از دامادش شکایت کرد و گفت: مجید پیش از آنکه با دخترم ازدواج کند یکبار ازدواج کرده بود و فرزند هم داشت. وقتی به خواستگاری سعیده آمد ادعا کرد که عاشق دخترم شده و همسر اولش را طلاق می دهد اما بعد از اینکه ما قبول کردیم او همسر اولش را طلاق نداد. با این حال دخترم اعتراضی نکرد و از او صاحب 3 فرزند نیز شد.

وی اضافه کرد: دامادم این اواخر خیلی به سعیده و فرزندانشان بی توجه شده بود و به همین خاطر هم دخترم از او ناراحت بود و همین موضوع باعث اختلاف میان آنها شده بود. من اطمینان دارم که مجید به عمد دخترم را کشته است.

متهم که به اتهام قتل عمد بازداشت و در بازپرسی های اولیه منکر قتل عمد بود اما در نهایت اتهام قتل را پذیرفت و گفت: من همچنان می گویم قصد کشتن همسرم را نداشتم. مدتی بود که با هم اختلاف داشتیم و همسرم می خواست از من جدا شود. من از او سه فرزند داشتم، ضمن اینکه موقعیت اجتماعی من به خطر می افتاد. با اینکه سعیده همسر دومم بود ولی من از روی عشق و علاقه با او ازدواج کرده بودم و خیلی دوستش داشتم. اما مدتی بود که او سر ناسازگاری داشت. روز حادثه او را سوار ماشین کردم که با هم صحبت کنیم. اما بین راه یکدفعه به من گفت نگهدار می خواهم پیاده شوم، من گفتم هنوز حرف هایم تمام نشده، تو نباید هرکاری که دوست داری بکنی و آبرویم را ببری اما توجهی نکرد. فقط جیغ و داد می کرد و کنترل رفتار از دستش خارج شده بود. من هم عصبانی شدم و سرعتم را کم کردم تا وقتی که داشت از ماشین پیاده می شد طوری حرکت کنم که دست و پایش بشکند و تنبیه شود، واقعاً قصدم کشتن او نبود. اما سرش با جایی برخورد کرد و جانش را از دست داد.

پس از اعترافات متهم و سرانجام تحقیقات، کیفرخواست علیه او صادر و پرونده اش به شعبه 10 دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد.

در جلسه رسیدگی مادر و پسر مقتول درخواست قصاص کردند. پسر مقتول که به سن قانونی رسیده است به قضات گفت: پدرم به عمد مادرم را کشته است. او نسبت به ما بی توجه بود و همین موضوع مادرم را ناراحت می کرد. من از خون مادرم نمی گذرم.

بعد از آن متهم به جایگاه رفت و گفت: من اتهام قتل عمد را قبول ندارم، من همسرم را دوست داشتم. هرگز راضی به مرگ مادر بچه هایم نبودم.

متهم سپس رو به اولیای دم ضمن عذرخواهی از آنها عنوان نمود: من درخواست بخشش دارم و حاضرم هر چه دارم به آنها بدهم تا گذشت کنند.

در ادامه رسیدگی به این پرونده اولیای دم نیز پس از توافق اعلام گذشت کردند. با سرانجام جلسه دادگاه قضات وارد شور شدند و متهم را با توجه به گذشت اولیای دم به حبس محکوم کردند، اما رأی صادره مورد اعتراض متهم قرار گرفت و پرونده به دیوان عالی کشور رفت. قضات دیوان عالی بعد از بررسی دقیق پرونده اعلام کردند نواقصی در رأی صادره وجود دارد، بنابراین حکم نقض شد.

قضات دیوان عالی کشور از قضات دادگاه خواستند تا نخست سهم دو فرزند کوچک مقتول را از نظر دیه تعیین کنند و همچنین برای آنها قیم انتخاب شود. در ضمنً تعیین شود ادعای متهم در خصوص غیرعمدی بودن قتل درست است یا نه. چراکه در این خصوص اصلاً تحقیق کاملی صورت نگرفته و حتماً باید درباره نحوه قتل و عمدی یا غیرعمدی بودن آن بررسی دقیقی صورت گیرد.

با نقض حکم دادگاه در شعبه 7 دیوان عالی کشور پرونده بار دیگر برای رسیدگی به شعبه 10 دادگاه کیفری استان تهران بازگردانده شد و متهم به این ترتیب یکبار دیگر پای میز محاکمه می رود.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 9 بهمن 1399 بروزرسانی: 9 بهمن 1399 گردآورنده: inman.ir شناسه مطلب: 1424

به "مرگ زن جوان زیر چرخ های خودروی شوهر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرگ زن جوان زیر چرخ های خودروی شوهر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید