مسافرت در زمان به یاری ریاضیات ممکن می گردد

به گزارش مجله اینمن، اگر چه تا به حال تنها در فیلم های علمی و تخیلی شاهد مسافرت از زمانی به زمان دیگر بوده ایم، اما دانشمندان می گویند این کار به مدد علم ریاضیات واقعا امکان پذیر است.

مسافرت در زمان به یاری ریاضیات ممکن می گردد

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات شرایط ویزای تحصیلی در کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی کانادا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی کانادا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های کانادا انتخاب و طی کنید.

به گزارش گروه رسانه های خبرنگاران،یکی از اساتید دانشگاه بریتیش کلمبیا می گوید با استفاده از یک مدل ریاضی می توان دستگاهی برای مسافرت در زمان فراوری کرد و از زمان حال به گذشته یا آینده منتقل شد.

بن تیپت استاد دانشگاه بریتیش کلمبیا مدعی است مدلی ریاضی ابداع نموده که با استفاده از آن می توان یک دستگاه مسافرت در زمان طراحی کرد.

وی که استاد ریاضیات و فیزیک است به تازگی نتایج تحقیقات خود در خصوص مسافرت در زمان را منتشر نموده است. او که از متخصصان نظریه نسبیت عام انیشتین نیز هست می گوید با ترکیب جزییات این نظریه با بعضی اصول فیزیک و ریاضیات به فرمولی دست یافته که مسافرت در زمان را عملیاتی خواهد نمود.

کوشش برای مسافرت در زمان سابقه ای طولانی دارد و اولین بار در سال 1885 کتابی در این زمینه منتشر شد و در دهه های اخیر نیز آنالیز های فراوانی در این حوزه صورت گرفته است.

در مدل ابداعی بن تیپت این تصور که فضا سه بعدی بوده و زمان این ابعاد را از یکدیگر جدا نموده رد شده و از وجود چهار بعد به طور همزمان سخن به میان آمده است. در قالب بعد چهارم می توان مجالی برای مسافرت در زمان به وجود آورد.

اگر چه ایده مسافرت در زمان، ایده ای قابل اثبات به نظر می رسد؛ اما هنوز تعیین نیست آیا واقعا می توان دستگاهی برای این کار اختراع کرد یا خیر. بن تیپت می گوید مطالعات خود در این زمینه را ادامه خواهد داد.

منبع:مهر

خبرنگاران: انتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه ای بازنشر می گردد.

بازگشت به صفحه سایر رسانه ها

منبع: تسنیم
انتشار: 4 اسفند 1398 بروزرسانی: 28 مهر 1402 گردآورنده: inman.ir شناسه مطلب: 713

به "مسافرت در زمان به یاری ریاضیات ممکن می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسافرت در زمان به یاری ریاضیات ممکن می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید