مسکو: اگر واشنگتن در اروپا موشک مستقر کند واکنش مناسب خواهیم داد

به گزارش اینمن، معاون وزیر دفاع روسیه گفت در صورتی که واشنگتن اقدام به استقرار موشک در اروپا کند، مسکو به این اقدام واکنش مناسب خواهد داد.

مسکو: اگر واشنگتن در اروپا موشک مستقر کند واکنش مناسب خواهیم داد

با ما سفر کنید و با تور ارزان اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، الکساندر فامین معاون وزیر دفاع روسیه گفت در صورتی که آمریکا اقدام به استقرار موشک های جدید در اروپا کند، مسکو مصمم به واکنش به این اقدام خواهد بود.

وی که با نشریه روسیسکایا گازتا مصاحبه می کرد، گفت: در صورتی که آمریکا به دعوت ما پاسخ ندهد و اقدام به استقرار موشک در اروپا کند، ما حق اتخاذ گام های مناسب را حفظ خواهیم کرد.

این مقام روسی گفت که مسکو به آمریکا پیشنهاد داده که به توافقی برای عدم استقرار موشک های میانبرد و کوتاه برد بپیوندد تا پیامد های منفی لغو معاهده موشک های میان برد که از سوی واشنگتن اجرا شده، کاهش یابد.

در دوم آگوست 2019، آمریکا به طور رسمی مشارکت خود در معاهده موشک های میان برد و کوتاه برد را از که دهه هشتاد قرن پیش وجود داشته، خاتمه داد.

واشنگتن مدعی بود که مسکو با استقرار موشک های سامانه اسکندر، این معاهده را نقض نموده است، اما مسکو بار ها تاکید نموده که برد این موشک ها با این معاهده در تضاد نبوده است.

مسکو همچنین معتقد است که واشنگتن اقدام به نقض معاهده موشک های میان برد و کوتاه برد نموده است.

سرگئی شویگو وزیر دفاع روسیه در فوریه سال 2019 گفته بود مسکو با توسعه موشک های کالیبر و همچنین موشک های فراصوت، به اقدام واشنگتن برای لغو معاهده موشک های کوتاه و میان برد پاسخ خواهد داد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 13 بهمن 1399 بروزرسانی: 13 بهمن 1399 گردآورنده: inman.ir شناسه مطلب: 1432

به "مسکو: اگر واشنگتن در اروپا موشک مستقر کند واکنش مناسب خواهیم داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسکو: اگر واشنگتن در اروپا موشک مستقر کند واکنش مناسب خواهیم داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید