معرفی نیروگاه رامین اهواز به مرجع قضایی در پی رهاسازی فاضلاب در کارون

به گزارش مجله اینمن، خبرنگاران/خوزستان مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان با اشاره به اخبار منتشرشده در خصوص رهاسازی فاضلاب صنعتی نیروگاه رامین در رودخانه کارون گفت: نیروگاه رامین با وجود اینکه سیستم تصفیه خانه دارد، تخلف نموده و رهاسازی بدون اجازه انجام داده است؛ سریعا مساله به مراجع قضایی منعکس شد و انتظار می رود نهایت برخورد با این نیروگاه انجام گردد.

معرفی نیروگاه رامین اهواز به مرجع قضایی در پی رهاسازی فاضلاب در کارون

محمدجواد اشرفی در خصوص تلف شدن 60 راس دام در محدوده شرکت پتروشیمی مسجدسلیمان، اظهار کرد: پس از اطلاع رسانی این موضوع، ماموران سازمان حفاظت محیط زیست و دامپزشکی خوزستان به محل، مراجعه کردند و از لاشه دام ها نمونه گیری شد. از منابع آبی اطراف هم نمونه گیری و پیگیری های لازم انجام شد.

به گزارش خبرنگاران، وی اضافه نمود: قطعا در صورتی که تلف شدن این دام ها به دلیل رهاسازی پساب آلاینده باشد، مراتب به مراجع قضایی ارجاع خواهد شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان در خصوص تلف شدن چند هزار ماهی در حاشیه رودخانه دز هم گفت: در این مورد، کاهش دبی رودخانه دز موجب کاهش اکسیژن ماهی ها شده بود. در خصوص این مساله، از کارخانه کاغذسازی پارس و کارخانه قند خاورمیانه هم که فاقد سیستم تصفیه خانه پساب هستند، شکایت شده و درخواست رسیدگی داریم.

وی اضافه نمود: کارخانه کاغذسازی پارس فاقد سیستم تصفیه پساب است و جزو صنایع آلاینده استان خوزستان محسوب می گردد و سالانه اخذ عوارض از این شرکت انجام می گردد. البته این کارخانه، در حال ایجاد سیستم تصفیه خانه پساب است.

اشرفی در خصوص شرایط شرکت پتروشیمی رازی هم بیان نمود: شرکت پتروشیمی رازی به تازگی راه اندازی شده و هنوز پروانه بهره برداری را از سازمان حفاظت محیط زیست اخذ ننموده است و باید سیستم تصفیه پساب این شرکت به طور کامل تکمیل گردد تا مورد بهره برداری قرار بگیرد.

وی با اشاره به اخبار منتشرشده در خصوص رهاسازی فاضلاب صنعتی نیروگاه رامین در رودخانه کارون توضیح داد: نیروگاه رامین با وجود اینکه سیستم تصفیه خانه دارد، تخلف نموده و رهاسازی بدون اجازه انجام داده است. سریعا مساله به مراجع قضایی منعکس شد و انتظار می رود نهایت برخورد با این نیروگاه انجام گردد.

اشرفی گفت: چند ماه پیش، مساله آلودگی هوا به وسیله نیروگاه رامین را به مراجع قضایی اعلام کردیم که موضوع هم در حال آنالیز و پیگیری است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان که در یک برنامه تلویزیونی صحبت می کرد، اضافه نمود: در خصوص واحدهای صنعتی فاقد سیستم تصفیه خانه فاضلاب، پیگیری های لازم برای الزام به ایجاد سیستم انجام می گردد اما در نهایت، ابزار قانونی سازمان حفاظت محیط زیست، ارجاع به مرجع قضایی و تصمیم این مرجع است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 31 تیر 1400 بروزرسانی: 31 تیر 1400 گردآورنده: inman.ir شناسه مطلب: 1740

به "معرفی نیروگاه رامین اهواز به مرجع قضایی در پی رهاسازی فاضلاب در کارون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معرفی نیروگاه رامین اهواز به مرجع قضایی در پی رهاسازی فاضلاب در کارون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید