پل آلما ؛ پل تاریخی فرانسه بر روی رودخانه سن، عکس

به گزارش اینمن، یکی از پل هایی که بر روی رودخانه سن ساخته شده پل آلما نام دارد. این پل تاریخی برای ارج نهادن به مقام نبر آلما که در جنگ با روسیه پیروز شد با همراهی انگلیس پیروز گردد، ساخته شد.

پل آلما ؛ پل تاریخی فرانسه بر روی رودخانه سن، عکس

با ما همراه باشید و با تور ارزان فرانسه از کشور عشاق دیدن کنید و در شهرهای پاریس، مارسی بگردیم و برج ایفل ، موزه لوور و دیگر جذابیت های این شهر زیبا را ببینیم

ساخت این پل از سال 1854 شروع شد و در سال 1856 توسط ناپلئون سوم افتتاح گشت. بر روی این پل 4 مجسمه زیبا قرار داشت که هنر دستِ اگوست ارنائود بود.

مهم ترین مجسمه ای که در پایه این پل قرار گرفته، مجسمه سرباز است که برای سنجیدن مقدار آب و شرایط بحران از آن استفاده می شد؛ به گونه ای که اگر آب تا چکمه های آن می بود شرایط عادی و نرمال بوده ولی اگر آب به زانوهای مجسمه می رسید شرایط نزدیک به اضطرار بود و باید دریچه های سد بسته می شد. در سیلی که در سال 1910 اتفاق افتاده بود، آب به شانه های این مجسمه رسده بود.

این پل قوسی شکل در طول سال هایی که مورد استفاده قرار گرفته بود، کمیآسیب هایی دیده بود، همچنین طول پل برای عبور اتومبیل ها کافی نبود از همین رو در طول سال های 1970 تا 1974 پل را بازسازی کردند. بعد از انجام شدن بازسازی ها تنها مجسمه Zouave یا مجسمه سرباز باقی ماند. طول پل آلما 153 متر و عرض آن 42 متر می باشد.

خوب است بدانید که محل فوت پرنس دیانا، تونل آلما می باشد که در انتهای این پل واقع شده است. او به همراه نامزدش در یک حادثه شدید رانندگی فوت شدند.

آن دسته از گردشگران تور پاریس که قصد دارند از این پل زیبا و تاریخی که از جاهای دیدنی پاریس می باشد دیدن نمایند، می توانند از ایستگاه مترو alma Marceau بهره ببرند و خود را به این مکان برسانند.

منبع: گردشبان
انتشار: 14 آذر 1399 بروزرسانی: 14 آذر 1399 گردآورنده: inman.ir شناسه مطلب: 1319

به "پل آلما ؛ پل تاریخی فرانسه بر روی رودخانه سن، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پل آلما ؛ پل تاریخی فرانسه بر روی رودخانه سن، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید