کمبود ملزومات پزشکی در مازندران وجود ندارد

به گزارش اینمن، سید عباس موسوی شامگاه چهارشنبه در شصت و پنجمین کنگره میان دوره ای جامعه جراحان ایران با موضوع چالشهای جراحی و راهکارهای کاهش عوارض بر پزشکی مبتنی بر شواهد تاکید نمود و اظهارکرد: امروزه صحبت های غیر تخصصی و غیرکارشناسانه مردم را تهدید می نماید به طوری که برخی از سودجویان با وعده درمان بیماران سبب تشدید بیماری می شوند.

کمبود ملزومات پزشکی در مازندران وجود ندارد

وی اضافه کرد: برخی از بیمارانی که در مراحل اولیه با مراجعه به پزشک می توانستند درمان شوند پس مصرف داروهای دست ساز سودجویان بیماری آن ها تشدید می گردد.

دکتر موسوی به باور غلط در جامعه اشاره نمود و گفت: بسیاری ازسودجویان با فضا سازی ها سعی می نمایند که بگویند پزشکان به دنبال مسائل مالی هستند درحالی که پزشک سال ها در این حوزه فعالیت نموده درحالیکه جان بیمار به عنوان یک امانت برای او ارزشمند است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با بیان اینکه در پزشکی اقدامات باید براساس کار مبتنی بر شواهد صورت گیرد، اضافه کرد: مردم جامعه باید مداخلات علمی پزشکی را بپذیرند که براساس شواهد صورت می گیرد و نباید سلامتی را حراج و آن را در اختیار افرادی که الفبای پزشکی را نمی دانند قرار دهیم.

وی ارائه شواهد علمی را کار بسیار سختی دانست و عنوان نمود: هر دارویی تولیدی در جهان پس از گذراندن مراحل مختلف علمی وارد بازار می گردد که این مراحل بیش از 15 سال طول می کشد تا عوارضی برای بیمار نداشته باشد.

دکتر موسوی به برگزاری کنگره جامعه جراحان ایران اشاره نمود و گفت: این کنگره با همکاری دانشگاه علوم پزشکی مازندران از 11 الی 13 مهر ماه در مجتمع دانشگاهی پیامبر اعظم (ص) و با حضور جراحان حوزه های مختلف برگزار می گردد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با بیان اینکه بیش از 300 نفر در این کنگره شرکت کردند، اضافه کرد: این کنگره می تواند اطلاعات علمی را به روز و ارتباط جامعه پزشکان را تسهیل کند و در حاشیه این کنگره ها کارهای مشترک بین حوزه های مختلف شکل می گیرد.

وی با بیان اینکه کمبود ملزومات پزشکی وجود ندارد، گفت: اتفاقات در حوزه های اقتصادی و اجتماعی در حوزه تاثیرگذار است ولی کوشش گردیده که این تاثیرات حداقل باشد و بتوانیم خدمات را به بیماران ارائه دهیم و تاکنون موفق بودیم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 15 بهمن 1397 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: inman.ir شناسه مطلب: 66

به "کمبود ملزومات پزشکی در مازندران وجود ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کمبود ملزومات پزشکی در مازندران وجود ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید