12 شرکت فناور استان سمنان تجهیزات مقابله با کرونا ساختند

به گزارش اینمن، سید محمد اسماعیل جلالی در تبادل نظر با خبرنگاران، ضمن بیان اینکه هم زمان با شیوع بیماری ویروسی کرونا شرکت های دانش بنیان و واحدهای فناور برای مقابله با آن وارد عمل شدند، ابراز داشت: 12 شرکت فناور استان سمنان تجهیزاتی شامل محصولات مرتبط با برطرف آلودگی های ناشی از ویروس کرونا، انواع مواد ضدعفونی و غیره ساختند.

12 شرکت فناور استان سمنان تجهیزات مقابله با کرونا ساختند

وی ضمن بیان اینکه رعایت پروتکل های بهداشتی در بین شرکت های دانش بنیان و فناور مستقر در پارک از دیگر اقدامات لازم برای مقابله با کرونا بوده است، افزود: تأمین اقلام و تجهیزات موردنیاز کادر اداری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و همچنین تهیه دو هزار بسته بهداشتی شامل ژل ضدعفونی، ماسک و دستکش در پارک علم و فناوری استان سمنان اتفاق افتاده است.

ارتقا اشتغال در واحدهای فناور

رئیس سابق پارک علم و فناوری استان سمنان بابیان اینکه طی دو سال گذشته اقدامات بسیاری در حوزه اشتغال انجام شده است، ابراز داشت: تعداد اشتغال ایجادشده مستقیم در واحدهای فناور مستقر سال 96 به میزان 215 بود که سال گذشته به 410 رسید و همچنین تعداد افراد شاغل در واحدهای فناور یک هزار و 211 نفر بوده است.

جلالی تعداد طرح های واصله به مرکز رشد را 115 مورد و تعداد طرح های مصوب در مرکز رشد را 79 مورد برای سال گذشته خواند و توضیح داد: سال 98 حدود 206 شرکت دانش بنیان در مرکز رشد و پارک مستقر شدند و 19 کارگاه و دوره آموزشی طی مدت مذکور برگزارشده است.

وی بابیان اینکه 10 نشست تخصصی با سرمایه گذاران برگزارشده است، افزود: طی سال گذشته 35 ایده به محصول تبدیل و 26 ایده نیز تجاری سازی شدند و باید گفت تعداد اختراعات و برندهای ثبت شده در مرجع مالکیت فکری به 137 مورد رسیده است.

اعطای وام به تولیدکنندگان و مؤسسان کسب و کار

رئیس سابق پارک علم و فناوری استان سمنان بابیان اینکه طی دو سال گذشته سه استارت آپ مذهبی، گردشگری و سلامت برگزار و به ایده های برتر جوایزی اهدا شد، ابراز داشت: تهیه و تنظیم سند آمایش فناوری، تدوین و تصویب شیوه نامه اعطای تسهیلات به شرکت های مستقر در پارک برای ساخت فضای کارگاهی در پردیس پارک، اعطای تسهیلات تجاری سازی به شرکت های مستقر در پارک، واگذاری اراضی پارک به شرکت زیست فناور توران، برگزاری کارگاه تخصصی طراحی الگوی کسب وکار و سه کارگاه تخصصی 10 ساعته از دیگر فعالیت های پارک محسوب می گردد.

جلالی افزود: پارک علم و فناوری استان سمنان باهدف ایجاد زمینه های لازم برای حمایت از تولیدکنندگان و اشتغال زایی برای خرید تجهیزات باقابلیت راه اندازی کسب وکارهای خانگی تا سقف 400 میلیون ریال وام با کارمزد چهار درصد اختصاص می دهد.

وی افزود: طی سه ماه اول سال گذشته پنج قرارداد در مرحله پیش رشد و چهار قرارداد در مرحله رشد و یک قرارداد نیز با واحدهای فناور منعقد شد که در این مدت، تعداد 16 واحد فناور رشد یافته نیز از مراکز خارج شدند و همچنین به منظور حمایت از واحدهای فناور، مبلغی بالغ بر سه هزار و 750 میلیون ریال در شوراهای مراکز رشد مصوب و مبلغی در حدود دو هزار و 334 میلیون ریال به واحدهای مستقر پرداخت شد.

به گزارش خبرنگاران، وزارت علوم و فناوری با استعفای سید محمد اسماعیل جلالی موافقت نموده و زین پس محسن نظری عهده دار این سمت خواهد بود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 5 آبان 1399 بروزرسانی: 5 آبان 1399 گردآورنده: inman.ir شناسه مطلب: 1236

به "12 شرکت فناور استان سمنان تجهیزات مقابله با کرونا ساختند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "12 شرکت فناور استان سمنان تجهیزات مقابله با کرونا ساختند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید