8 دلیل برای بغل کردن عزیزانتان

به گزارش اینمن، خبرنگاران: در آغوش دریافت یکدیگر چنان نقش مثبتی در سلامت جسم و روان دارد که بعضی کشور ها برای آن یک روز ملی در نظر گرفته اند، روز ملی آغوش. اکنون از این نام گذاری سی سال می گذرد.

8 دلیل برای بغل کردن عزیزانتان

اگر از جمله افرادی هستید که علاقه زیادی به در آغوش کشیدن عزیزان خود دارید یا با در آغوش کشیده شدن از سوی آن ها احساس شادی می کنید خبر خوبی در انتظارتان است.

مدیران وب سایت روز ملی آغوش آمریکا به نقل از دانشمندان می گویند که بغل کردن همدیگر برای سلامتی مفید است. آن ها شما را تشویق می نمایند که از در آغوش کشیدن یکدیگر دریغ نکنید، به ویژه وقتی پای روز ملی آغوش در میان است.

پنج شنبه 21 ژانویه (1 بهمن) روز ملی آغوش در آمریکا است. روزی که 30 سال پیش از این در 21 ژانویه 1986 در میشیگان به دنیا آمد و اکنون به کانادا، بریتانیا، استرالیا، آلمان و لهستان نیز گسترش یافته است.

کوین زابورنی مبتکر روز ملی آغوش است. او بود که سال ها پیش در کاروی میشیگان در واکنش به آنچه شرم از ابراز احساسات در میان آمریکایی ها خوانده شده است، خواهان چنین روزی در تقویم شد. البته گفته می گردد چندان امیدی هم به فراگیر شدن آن نداشت. ولی این روز حالا به سی سالگی رسیده و مناسبت خوبی شده است در پیش قدم شدن برای در آغوش کشیدن عزیزان.

در وب سایت روز ملی آغوش آمده است: صرف نظر از این که یک غریبه را در آغوش می فشارید یا یک عضو خانواده را، این عمل برای روان و جسم شما مفید است. در آغوش دریافت یا گرفته شدن باعث کاهش استرس و فشار خون می گردد.

البته در وب سایت روز ملی آغوش به طنز هشدار داده شده: همه و هر کسی را که مایل هستید در آغوش بگیرید، اما به یاد داشته باشید که ابتدا از آن ها اجازه بگیرید. ضروری است همواره در نظر داشته باشید که در آغوش دریافت همواره باید اختیاری و در نهایت احساس امنیت و صمیمت انجام گردد. تنها در این حالت است که اثر خود را در سلامت روان، جسم و رفتار های فرد نشان می دهد.

در وب سایت روز ملی آغوش به دلایل چندی درباره اهمیت در آغوش دریافت اشاره شده است. این دلایل همگی پشتوانه علمی دارند و از تحقیقات انجام گرفته، درستی آن ها ثابت شده است.

1­. در آغوش کشیدن باعث فراوری اکسی توسین و در نتیجه ایجاد شادی در فرد می گردد.

2­. در آغوش دریافت باعث کاهش استرس می گردد.

3­. بچه ها به آغوش به اندازه خواب و خوراک نیاز دارند.

4­. در آغوش گرفته شدن یا دستی به نوازش بر سر دانش آموز کشیدن از او دانش آموز بهتری می سازد. احتمال آن که چنین دانش آموزی با علاقه در کلاس مشارکت کند و مشق خود را انجام دهد، دو برابر سایر دانش آموزان است. اما در بسیاری از مدارس هرگونه تماس بدنی به منظور پیشگیری از آزار جنسی به شدت ممنوع شده است.

5­. در آغوش کشیدن برنده شدن تیم های ورزشی را تسهیل می نماید. دانشمندان دانشگاه کالیفرنیا ثابت نموده اند که هرقدر اعضای یک تیم ورزشی به یکدیگر علاقه بیش تری داشته باشند، احتمال پیشرفت آن تیم ورزشی و حتی برد در مسابقات بیش تر است.

6­. در آغوش کشیدن با فعال کردن غده تیموس که به فراوری گلبول های قرمز خون نظم می بخشد به افزایش سلامت و دوری از بیماری ها می انجامد. دانشمندان همچنین دریافته اند کسانی که هنگام بیماری در آغوش گرفته می شوند سریع تر بهبود می یابند.

7­. در آغوش کشیدن به حفظ سلامت قلب یاری می رساند چرا که به جریان خون و کاهش استروئید کورتیزول که مربوط به استرس است یاری می نماید.

8­. زوج هایی که به در آغوش کشیدن هم عادت دارند زوج های شادتری هستند چرا که در آغوش کشیده شدن به فراوری هورمون اکسی توسین که نقش اساسی در ارتباط عاشقانه و افزایش لذت جنسی دارد، یاری می نماید.

منبع: dw

منبع: برترین ها
انتشار: 1 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: inman.ir شناسه مطلب: 1104

به "8 دلیل برای بغل کردن عزیزانتان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "8 دلیل برای بغل کردن عزیزانتان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید