از پرستاری که بیش از یک ماه خانه نرفته تا جواترین و مسن ترین رهایافتگان

به گزارش مجله اینمن، خبرنگاران/یزد از عجایب مهمان ناخوانده کرونا در شهرستان اردکان یزد، تحمل بالای یک پرستار ویژه که بیش از 30 روز است که در بیمارستان مستقر شده و به بیماران خدمات می دهد تا پیروزی نوجوان 13ساله و پدربزرگ 94 ساله بر این طاعون قرن است.

از پرستاری که بیش از یک ماه خانه نرفته تا جواترین و مسن ترین رهایافتگان

جهت دریافت خدمات بازسازی و نوسازی با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

دکتر محمدحسن صدرالدینی رئیس بیمارستان ضیایی شهرستان اردکان در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران، گفت: کادر بهداشت و درمان شهرستان اردکان از ابتدای اسفند ماه و اعلام رسمی ورود بیماری کویید 19 در کشور در حالت آماده باش قرار دارند و تا به امروز این از خودگذشتگی و کوشش از سوی پزشکان، پرستاران و عوامل بیمارستان و نیروهای بهداشتی و درمانی ادامه دارد.

وی یادآور شد: اولین بیمار مشکوک به کرونا، در تاریخ 5 اسفندماه به بیمارستان اردکان ارجاع شد و تا به امروز تعداد 335 نفر از بخش های بستری و 167 نفر به طور سرپایی از اورژانس اردکان ترخیص شده اند.

صدرالدینی ادامه داد: از بین مبتلایان به ویروس کرونا، یک نوجوان 13رساله و یک پیرمرد 94 توانستند که این بیماری را شکست داده و کوچکترین و مسن ترین کرونایی اردکان نام بگیرند.

وی به اختصاص کلیه بخش های بیمارستان به جز یک بخش جهت بستری بیماران مشکوک به کووید و تبدیل سی سی یو به آی سی یو و تامین تجهیزات و امکانات و چیدمان نیرو با کوشش فراوان اشاره نمود و در این راستا نقش خیرین در این برهه را بسیار حایز اهمیت دانست و پیمودن این راه بدون حمایت مردم و صنایع اردکان را، سخت برشمرد و از آنها تشکر کرد.

رئیس بیمارستان اردکان ضمن تقدیر از زحمات و کوشش های بی وقفه و ایثارگرانه کادر درمان، ادامه داد: تمام پرسنل ما با تمام توان در جهت درمان بیماران کمر همت بسته و بعضی از آنها روزهاست که در بیمارستان هستند و مراجعه ای به منزل نداشته اند که از ان جمله می توان ساجده محمدی کارشناس ارشد پرستاری ویژه بیمارستان ضیایی را نام برد که با توجه به شرایط خانوادگی و جهت حفظ سلامت والدینش، بیش از یک ماه در بیمارستان مستقر شده است .

وی با آرزوی سلامتی برای کلیه کادر بیمارستان و تشکر از همکاری خوب مردم اردکان، از مردم عزیز خواست برای قطع زنجیره انتقال و یاری به کادر درمان، همچنان در خانه هایشان بمانند تا به زودی شاهد ریشه کن شدن این بیماری در کشور باشیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 21 فروردین 1399 بروزرسانی: 29 شهریور 1400 گردآورنده: inman.ir شناسه مطلب: 852

به "از پرستاری که بیش از یک ماه خانه نرفته تا جواترین و مسن ترین رهایافتگان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از پرستاری که بیش از یک ماه خانه نرفته تا جواترین و مسن ترین رهایافتگان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید