تور ارزان مجارستان: ایران و مجارستان می توانند از ظرفیت های ورزشی یکدیگر استفاده نمایند

به گزارش مجله اینمن، به گزارش خبرنگاران به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، کریستیان کولکسار، رییس کمیته ملی المپیک مجارستان و بالینت ویکاسی دبیر کل کمیته ملی المپیک این کشور عصر روز چهارشنبه با حضور در وزارت ورزش و جوانان با سیدحمید سجادی ملاقات و مصاحبه کردند.

تور ارزان مجارستان: ایران و مجارستان می توانند از ظرفیت های ورزشی یکدیگر استفاده نمایند

با ما سفر کنید و با تور ارزان مجارستان از کشور جذاب اروپایی دیدن کنید و شهر زیبای بوداپست مجارستان را ببینید.

مهدی علی نژاد معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای، اسماعیل احمدی سرپرست حوزه وزارتی و مشاور وزیر، کیکاووس سعیدی دبیرکل کمیته ملی المپیک و کاوه احمدی مدیرکل روابط عمومی وزارت ورزش و جوانان در این جلسه حضور داشتند.

سیدحمید سجادی در این جلسه گفت: ظرفیت های خوبی در بحث ورزش دو کشور از قبل وجود داشته است که می توان از آن استفاده کرد. خاطرات خوبی از بوداپست دارم و یکی از رکوردهایی که در مجارستان زدم هنوز در کشور باقی است.

وی اضافه کرد: بیشتر نتایجی که قهرمانان رشته های ورزشی کشور مجارستان کسب می نمایند قابل احترام است. این کشور مراکز خوبی آموزشی برای رشته های مختلف دارد. امیدوارم که بتوانیم شرایط همکاری دو کشور را مثل گذشته بهتر کنیم و دو کشور از ظرفیت های یکدیگر استفاده نمایند.

وزیر ورزش و جوانان بیان داشت: امیدوارم که بتوانیم هم در حوزه ورزش و هم جوانان به یک تفاهم و سرفصل مشترک با کشور مجارستان برسیم. یکی از خواسته های ما این است که در حوزه جوانان تعامل دو کشور ایجاد گردد. باید تبادل دو کشور در حوزه اجتماعی و ورزشی را مدنظر داشته باشیم.

سجادی خطاب به رییس کمیته ملی المپیک مجارستان گفت: پیشنهاد میکنم که مدیران ورزشی ما بتوانند در مجارستان در دوره های آموزشی شرکت نمایند و با دوره های نوین و باشگاه داری آشنا شوند.

وی اعلام نمود: یکی از رشته های سنتی ما در ایران رشته باستانی و زورخانه ای است که دوست داریم این رشته در کشور مجارستان نیز تشکیل گردد و کمیته المپیک مجارستان از این رشته حمایت داشته باشد.

وزیر ورزش و جوانان اضافه کرد: سفر خوب و به یادماندنی برای رییس کمیته المپیک مجارستان و همراهان آرزو می کنیم و امیدوارم که ملاقاتی نیز در مجارستان داشته باشیم و در آنجا از امکانات این کشور بازدید کنیم. امیدوارم که در مجامع بین المللی ورزشی دو طرف از نمایندگان یکدیگر حمایت داشته باشند.

کریستیان کولکسار، رییس کمیته ملی المپیک مجارستان نیز در این ملاقات گفت: سپاسگذارم از وقتی که برای این ملاقات گذاشتید و کسب افتخارات کشور ایران در رقابت های المپیک و مسابقات جهانی که به دست آمد را تبریک می گویم.

وی اضافه کرد: علت حضور ما در ایران ایجاد یک هم افزایی و استفاده از ظرفیت ها و تجربیات دو کشور است. بعد از برگشت به بوداپست سعی می کنیم تفاهم نامه هایی که امضا کردیم را اجرایی کنیم.

رییس کمیته ملی المپیک مجارستان در پاسخ به پیشنهاد سجادی برای تشکیل ورزش زورخانه ای در کشور مجارستان اعلام نمود: المپیک مجارستان از پیشنهاد وزیر ورزش و جوانان ایران استقبال می کنیم و در مورد تشکیل ورزش زورخانه ای حمایت لازم را خواهیم داشت.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 6 آذر 1400 بروزرسانی: 6 آذر 1400 گردآورنده: inman.ir شناسه مطلب: 1898

به "تور ارزان مجارستان: ایران و مجارستان می توانند از ظرفیت های ورزشی یکدیگر استفاده نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ارزان مجارستان: ایران و مجارستان می توانند از ظرفیت های ورزشی یکدیگر استفاده نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید