صیامی: حدادی به خاطر مربی اش مجبور بود به آمریکا برود، بضاعت مان اعزام 10 ورزشکار است و باید 10 مدال بگیریم

به گزارش مجله اینمن، رئیس فدراسیون دوومیدانی توضیحاتی در خصوص اعزام ورزشکاران این رشته به مسابقات داخل سالن آسیا ارائه کرد.

صیامی: حدادی به خاطر مربی اش مجبور بود به آمریکا برود، بضاعت مان اعزام 10 ورزشکار است و باید 10 مدال بگیریم

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، هاشم صیامی در حاشیه مجمع عمومی فدراسیون دوومیدانی که امروز (چهارشنبه) در آموزشگاه ملی المپیک برگزار گردید، درباره سفر اخیرش به ترکیه گفت: یکی از کارهایی که در طول حضورم در فدراسیون انجام داده ام گرفتن ارتباط با کشورهای مختلف بوده است. ما طی یک سال اخیر در چهار پنج مسابقه در ترکیه شرکت نموده ایم. باید بپذیریم که در بین کشورهای همسایه، ترکیه شرایط بهتری به لحاظ برگزاری مسابقات و داشتن کمپ های مختلف دارد. خوشبختانه در دیدارهایی که با مسئولان فدراسیون این کشور داشتم، قول همکاری دادند. قرار است سال آینده مسابقات کشورهای منطقه بالکان در ترکیه برگزار گردد که ایران نیز به عنوان میهمان در آن حاضر می شود. بعلاوه ترکیه میزبان بازی های کشورهای اسلامی خواهد بود و قرار شد به منظور کسب آمادگی برای حضور در این رویداد از کمپ ها و مسابقات مختلف این کشور استفاده کنیم.

وی در واکنش انتقاد بعضی ورزشکاران از رکوردهای سخت در نظر گرفته شده برای حضور در مسابقات قهرمانی داخل سالن آسیا گفت: مگر قرار است براساس نظر ورزشکاران حرکت کنیم؟! ما باید سیاست های کشور و فدراسیون را در نظر داشته باشیم و طبق آن حرکت کنیم. فدراسیون همه کوشش خود را می نماید تا از ظرفیت های ورزشکاران شایسته استفاده کند. تعداد 10 سهمیه، کم نیست و ما باید با این 10 سهمیه 10 مدال بگیریم. فدراسیون در رده های پایه کوشش زیادی می نماید و برنامه اش برای توجه بیشتر به آینده است. الان و در رده بزرگسالان بضاعت ما همین 10 نفر و 10 مدال است. اگر این بضاعت 15 مدال بود، ما هم 15 نفر را می فرستادیم. ضمن اینکه سیاست وزارت ورزش این است که اعزام ها کیفی باشد.

رئیس فدراسیون دوومیدانی ادامه داد: ورزشکار باید به لحاظ ذهنی آماده باشد و باید بپذیرد که خودش را به رکوردهای خوب برساند.

صیامی با اشاره به مسائل اقتصادی فدراسیون از جمله مشکل اقتصادیاتی گفت: ما با مشکل اقتصادیاتی روبرو شده ایم که در این باره صحبت ها و رایزنی ها صورت گرفته است. قرار نیست پول مان را هدر بدهیم بلکه باید آن را مدیریت کنیم. اگر کسی شایسته باشد هیچکس به مقدار من دلسوز برای اعزام ورزشکاران نیست. ما در بزرگسالان به صورت کیفی اعزام می کنیم و ورزشکاران باید خودشان را رکوردهای بهتر نزدیک نمایند. آنها حتی اگر نزدیک به رکوردها نیز باشند کوشش مان این است که آنها را اعزام کنیم.

وی درباره انتقادهایی که نسبت به انجام هزینه زیاد برای احسان حدادی می گردد، گفت: همه ورزشکاران حدادی را دوست دارند، ولی ما باید به بعضی مسائل توجه داشته باشیم. یزدانی خرم رئیس سابق فدراسیون های کشتی و والیبال می گفت که کسب مدال جهانی احتیاج به مربی جهانی دارد و مدال آسیایی، مربی آسیایی. من به عنوان رئیس فدراسیون باید شرایط را برای همه مهیا کنم و ورزشکاران دوومیدانی احتیاج به توجه دارند. برای مثال با حسن تفتیان صحبت کردم و گفتم هزینه ای را که به سایر استادیوم ها می دهم، پرداخت می کنیم و سایر هزینه ها بر عهده خودش است.

رئیس فدراسیون دوومیدانی بعلاوه خاطر نشان کرد: حدادی هم افتخارات زیادی را کسب نموده و هزینه هایی برایش صورت گرفته است. زمانی که مک ویلکینز در آمریکاست، حدادی مجبور بود که به آنجا برود، درست مثل زمانی که کیم بوخونسوف در روسیه بود و حدادی برای تمرین به آنجا می رفت. در همان زمان نیز پول هتل و رفت و آمدهایش پرداخت شده و پول اضافه در جیبش نگذاشته اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 21 بهمن 1400 بروزرسانی: 21 بهمن 1400 گردآورنده: inman.ir شناسه مطلب: 1981

به "صیامی: حدادی به خاطر مربی اش مجبور بود به آمریکا برود، بضاعت مان اعزام 10 ورزشکار است و باید 10 مدال بگیریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صیامی: حدادی به خاطر مربی اش مجبور بود به آمریکا برود، بضاعت مان اعزام 10 ورزشکار است و باید 10 مدال بگیریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید