برگزیده ایدهآزاد اسباببازی کانون: بانک اطلاعاتی معرفی ایدهها برای صنعتگران ایجاد گردد

به گزارش اینمن، طراح بازی جورچین لور گفت: بانک اطلاعاتی برای معرفی ایده ها به فراوری کنندگان و صنعت گران اسباب بازی و همه علاقه مندان راه اندازی گردد.

برگزیده ایدهآزاد اسباببازی کانون: بانک اطلاعاتی معرفی ایدهها برای صنعتگران ایجاد گردد

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران، جورچین لور قرار است چندین بازی فکری را در قالب یک بسته به بچه ها و نوجوانان ارایه دهد و از این راه مهارت های حرکتی پایه و شناختی، ادراکی آنان را تقویت کند.

ایده ساخت این بازی در میان برگزیدگان سومین دوره رویداد ایده آزاد اسباب بازی نهاده شد، رویدادی که به همت اداره کل سرگرمی های سازنده و بازی های رایانه ای کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان برگزار و ایده های منتخب آن نیز در آبان 1399 معرفی گردید.

این بازی با طراحی و ایده پردازی ندا شادمهر از یک قسمت اصلی که خود به صورت مجزا، دارای تعدادی فعالیت و بازی است و شش قسمت متغیر مانند لورا پله، لورا ماز، پرتابه لور و... تشکیل شده است و می تواند به صورت کامل یا جداگانه در اختیار مخاطبان و مصرف نمایندگان قرار بگیرد.

در عین حال امکان چیدن بازی با سلیقه مخاطب، خلق بازی های متنوع، قابلیت شست وشو، ایمنی و بی خطر بودن و طراحی رنگی و زیبا از ویژگی هایی است که این بازی را از بازی های مشابه خود متمایز می نماید.

طراح این بازی گفت: اگرچه مشابه بعضی از این نوع بازی ها به صورت جداگانه در بازار موجود است، اما جورچین لور تعدادی از بازی ها را در یک بسته در اختیار خانواده ها قرار می دهد و آن ها می توانند در هر زمان یا مکانی به صورت جمعی و به همراه بچه ها و نوجوانان شان از این بازی لذت ببرند.

شادمهر در عین حال شرح داد: اغلب جورچین ها به صورت رومیزی و تخت ارایه می گردد، اما جورچین لور به صورت حرکتی طراحی شده است و از این ویژگی نیز برخوردار است که هر کسی در هر فضا و شهری می تواند کارت های مناسب شهر خودرا طراحی و جایگزین کارت های بازی کند.

او در باره علت نام گذاری این بازی گفت: جرقه این محصول و نام آن از درختی زیبا به اسم لور در کشور خودمان و جزیره زیبای کیش و شهر های ساحلی خلیج فارس گرفته شد که دارای ریشه های فعال و هوازی است که از خاک بیرون آمده و دوباره به خاک وارد شده است. این درخت همواره سبز و دارای میوه ای همانند انجیر را در ایران به نام درخت معابد نیز می شناسند.

شادمهر ادامه داد: به نظر من بچه ها همانند بذر درخت لور هستند که با آموزش و پرورش صحیح می توانند همانند درخت لور تنومند و قطور شوند و ریشه های فعال آن نشانگر بازی و نشاط بچه ها است چرا که کودک در تمام مراحل زندگی احتیاج به بازی دارد و بازی، رشد همه جانبه کودک را تقویت می نماید و پرورش می دهد.

به گفته وی این بازی از تعداد زیادی خانه های رنگی، پرتابه ها، کارت های متنوع آموزشی شامل رنگ ها، میوه ها، اشکال هندسی، حیوانات اهلی، حیوانات دریایی، حیوانات جنگل، وسایل نقلیه، هویج نمدی، نقاب خرگوش، تاس، مار نمدی و ... تشکیل شده است.

او یادآور شد که بسته اصلی با عنوان جورچین لور نام گذاری شده، اما شش متغیر بازی، با نام های پرتابه لور، لورا ماز، لورا فکر، لورا نقطه، لورا پله و لورا پا شناخته می گردد.

این طراح بازی که دانش آموخته معماری است و سال ها در حیطه آموزشی به بچه ها به عنوان مربی هنری، آموزشی، فرهنگی، ورزشی و معلم پیش دبستانی فعالیت نموده است با بیان این که رویداد هایی مانند ایده آزاد می تواند در معرفی طراحان ایرانی به صنعت بازی و اسباب بازی موثر باشد، به همه کسانی که در این عرصه دارای ذهنی باز و خلاق، علاقه و پشتکار هستند، کمبود های حیطه کودک را می شناسند، شناخت عاطفی و روحی و ارتباط خوبی با کودک دارند و از دریچه نگاه کودک به زندگی نگاه می نمایند توصیه کرد در رویداد ایده آزاد اسباب بازی شرکت نمایند.

شادمهر در سرانجام با قدردانی از کارشناسان متخصص و راهنمای این رویداد که به راهنمایی و تکمیل ایده های شرکت نمایندگان یاری می کردند، پیشنهاد کرد با حمایت کانون سایتی با عنوان بانک اطلاعاتی برای معرفی این ایده ها به فراوری نمایندگان و صنعت گران اسباب بازی و همه علاقه مندان راه اندازی گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 29 دی 1399 بروزرسانی: 29 دی 1399 گردآورنده: inman.ir شناسه مطلب: 1401

به "برگزیده ایدهآزاد اسباببازی کانون: بانک اطلاعاتی معرفی ایدهها برای صنعتگران ایجاد گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزیده ایدهآزاد اسباببازی کانون: بانک اطلاعاتی معرفی ایدهها برای صنعتگران ایجاد گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید