تحریم های آمریکا و فرصتی برای همکاری بیشتر چین با روسیه و ایران

به گزارش اینمن، کارشناس روس در زمینه انرژی یادآور شد که تحریم های آمریکا علیه روسیه و ایران، نتوانسته آسیب جدی به اقتصاد دو کشور وارد کند، بلکه امکانات مضاعفی را برای همکاری چین با مسکو و تهران بوجود آورده است.

تحریم های آمریکا و فرصتی برای همکاری بیشتر چین با روسیه و ایران

با تور چین سفری فراموش نشدنی را تجربه کنید.

به گزارش گروه بین الملل اینمن به نقل از خبرگزاری تاس، کنستانتین سیمونوف مدیر بنیاد امنیت ملی در زمینه انرژی در سخنرانی خود در باشگاه مباحثات بین المللی والدای اعلام نمود که تحریم های آمریکا علیه روسیه و ایران نتوانسته اند آسیب جدی به اقتصاد این دو کشور وارد نمایند، ولی در عوض امکانات مضاعفی را برای همکاری مسکو و تهران با چین به وجود آورده اند.

سیمونوف گفت: به طور کلی تمامی تحریم های غربی که علیه روسیه و ایران اعمال شده، راه تازه ای را پیش روی چین باز نموده است تا پیشنهادات جدیدی برای همکاری با به مسکو و تهران بدهد. احتمالاً غربی ها انت تظار چنین مسئله ای را نداشتند، هرچند که چنین اتفاقی خواهد افتاد. زمانی که شما کشوری را تحریم می کنید که چین به همکاری با آن علاقه مند است، این به منزله آن است که در واقع مواضع پکن در مذاکرات تقویت نموده اید.

به گفته این کارشناس، به طور تقریبی میزان سرمایه گذاری چین در اقتصاد روسیه طی 5 سال گذشته افزایش یافته است و با توجه به کاهش جریان اقتصادی در روسیه، مقامات پکن معتقدند که هر شروطی را می توانند به طرف روسی تحمیل نمایند. وی اضافه نمود: در این شرایط چین دقیقاً مسئله تحریم ها را مطرح نموده و هیچ امتیازی را برای روسیه در نظر نمی گیرد و طرف مقابل نمی تواند از قبول پیشنهادات مطرح شده از طرف آنها خودداری کند.

سیمونوف یادآور شد که نمونه شاخص این مسئله وضعیت کنونی پیرامون ایران است که امکان صادرات نفت این کشور به خاطر تحریم های آمریکا کاملاً محدود شده و به رغم مسائل در این زمینه صنایع نفتی ایران همچنان با موفقیت به کار خود ادامه می دهد. وی شرح داد: درست است که ایران امکانات خود در فراوری سریع نفت را از دست داده، ولی همچنان سالانه حدود 220 الی 230 میلیون بشکه نفت فراوری می نماید. به همین دلیل به رغم اینکه ایران مدت هاست که تحت تحریم های نفتی واقع شده است، نمی توان گفت که صنعت نفت این کشور از بین رفته است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 11 مهر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: inman.ir شناسه مطلب: 331

به "تحریم های آمریکا و فرصتی برای همکاری بیشتر چین با روسیه و ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحریم های آمریکا و فرصتی برای همکاری بیشتر چین با روسیه و ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید