توصیه پوتین به مردم بلاروس

به گزارش مجله اینمن، پوتین در دیدار با لوکاشنکو بیان نمود که بلاروسی ها خودشان بدون هیچ مداخله ای از خارج باید از عهده شرایط سخت در کشور برآیند.

توصیه پوتین به مردم بلاروس

به گزارش خبرنگاران، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، براساس بیانیه کرملین آمده است: روسای جمهوری روسیه و بلاروس در سوچی اوضاع در این جمهوری را پس از انتخابات ریاست جمهوری بررسی کردند.

ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه طی دیدار با الکساندر لوکاشنکو، همتای بلاروسی خود اظهار کرد: ما تحولات را می بینیم و همه چیز را می دانیم، آگاهیم چه اتفاقی در بلاروس می افتد و رویدادهای سیاسی داخلی مرتبط با این انتخابات بوده اند. شما موضع ما را به خوبی می دانید. ما طرفدار آن هستیم که ملت بلاروس خودشان بدون هیچ دخالت و فشاری از خارج و به صورت آرام و از راه گفت وگو با یکدیگر از عهده این شرایط سخت برآیند و به راه حل کلی برسند که بدانند چطور کار خود را پیش ببرند.

او اشاره کرد: زمان آن است که روی قانون اساسی کشور کار شود. روسیه به تمامی توافقات با بلاروس از جمله سازمان معاهده امنیت جمعی متعهد باقی می ماند. روسیه به زودی به بلاروس وام 1.5 میلیارد دلاری می دهد.

پوتین پیشنهادی که لوکاشنکو درباره برخی اصلاحات در قانون اساسی بلاروس داده را منطقی، سودمند و در زمان مناسب توصیف کرد.

رئیس جمهوری روسیه با تاکید بر این که ارتباطات متقابل دفاعی ادامه خواهد داشت به آموزش های نظامی مشترک بین نیروهای دو کشور اشاره کرد که قرار است امروز، دوشنبه آغاز شوند.

او ادامه داد: این آموزش ها از سال گذشته میلادی برنامه ریزی شده بودند. بعد از سرانجام آنها یگان های روسیه به محل استقرار دائمی خود در داخل روسیه بازمی گردند.

رئیس جمهوری روسیه گفت، تمام فعالیت های نظامی برای مرحله آینده در خاک روسیه و بلاروس طبق جدول زمانی مقرر شده ادامه می یابند.

رئیس جمهوری روسیه ابراز اطمینان کرد که کشورها باید مسائل اقتصادی پیش رویشان را برطرف کرده و با ویروس کرونا مقابله کنند. او به لوکاشنکو اطمینان داد، بلاروس اولین کشوری خواهد بود که واکسن اسپوتنیک-V را دریافت می کند.

لوکاشنکو نیز از پوتین به دلیل حمایت هایش از او بعد از انتخابات ریاست جمهوری نهم اوت تشکر کرد و گفت، بلاروس باید به برادر بزرگتر، روسیه نزدیکتر باشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 7 آبان 1399 بروزرسانی: 7 آبان 1399 گردآورنده: inman.ir شناسه مطلب: 1240

به "توصیه پوتین به مردم بلاروس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توصیه پوتین به مردم بلاروس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید