جانسون اند جانسون موظف به دورریختن 60 میلیون دوز واکسن کرونا شد

به گزارش مجله اینمن، اداره غذا و داروی آمریکا به شرکت جانسون اند جانسون دستور داد تا در حدود 60 میلیون دوز واکسن کرونای خود را که در کارخانه ای معیوب ساخته شده دور بریزد.

جانسون اند جانسون موظف به دورریختن 60 میلیون دوز واکسن کرونا شد

به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرنگاران به نقل از نیویورک تایمز، این واکسن ها در کارخانه جانسون اند جانسون در بالتیمور فراوری شده اند و به علت احتمال وجود آلودگی باید دور ریخته شوند.

اداره غذا و داروی آمریکا می گوید میخواهد اجازه دهد در حدود 10 میلیون دوز از این واکسن ها در آمریکا توزیع شوند یا به دیگر کشورها فرستاده شوند. اما به مصرف کنندگان احتمالی هشدار داده خواهد شد که رویه های دقیق فراوری در خصوص واکسن های مذکور رعایت نشده است. کنترل این رویه ها بر عهده شرکتی به نام امرجنت بیوسولوشنز بوده است.

این کارخانه فعلا بسته شده و تعیین نیست آیا در آینده بازگشایی خواهد شد یا خیر. فعلا قرار است کارخانه یادشده برای مدت دو ماه بسته بماند. واکسن های جانسون اند جانسون تا به حال در کارخانه این شرکت در هلند فراوری می شدند و اداره غذا و داروی آمریکا بعد از شناسایی خطای فراوری در کارخانه بالتیمور این شرکت باید در مجموع در خصوص 170 میلیون دوز واکسن آن تصمیم بگیرد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 14 تیر 1400 بروزرسانی: 14 تیر 1400 گردآورنده: inman.ir شناسه مطلب: 1709

به "جانسون اند جانسون موظف به دورریختن 60 میلیون دوز واکسن کرونا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جانسون اند جانسون موظف به دورریختن 60 میلیون دوز واکسن کرونا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید