خبرنگاران کارمندان در تهران کار مضاعفی انجام می دهند

به گزارش اینمن، تهران- خبرنگاران- معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار تهران گفت: ساختار اداری این استان متناسب با جمعیت و خدمات ارائه شده در آن نیست و بر همین اساس کارمندان در تهران کار مضاعفی انجام می دهند.

خبرنگاران کارمندان در تهران کار مضاعفی انجام می دهند

غلامرضا عباس پاشا روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران افزود: تهران به عنوان پایتخت جمهوری اسلامی ساختار متناسب با جمعیتش ندارد و کارشناسان نیز در این زمینه به اجماع رسیده اند که این ساختار متناسب نیست.

وی یادآورشد: به تبع متناسب نبودن ساختار اداری، نیروی انسانی نیز متاثر و کار مضاعفی را در استان تهران متحمل می شوند.

عباس پاشا اظهارداشت: امروز برای پاسخگویی به مردم و جلب رضایت عامه، استان تهران با یک چالش جدی در نیروی انسانی روبرو بوده و از سوی دیگر استخدام ها برابر با همین ساختار پیش بینی نشده است.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار تهران گفت: از سوی دیگر به علت محدودیت منابع در اختیار دولت هم ساختار اداری تهران به ظرفیت کامل نرسیده و هم دریافتی نیروی انسانی متناسب با هزینه ها و خدمات ارائه شده پیش بینی نشده است.

عباس پاشا ادامه داد: شرایط استان تهران نسبت به 30 استان دیگر متفاوت است و ساختار اداری آن، علاوه بر خود تهرانیها، به سربار جمعیت دیگر منابع کشور نیز خدمت رسانی می نماید.

این مقام مسئول تاکید نمود: این موضوع را به وضوح می توان در حوزه سلامت، بهداشت و خدمات شهری مشاهده کرد و از همین رو باید جمعیت مهاجر و دریافت کننده خدماتی که از دیگر نقاط کشور به تهران می آیند را نیز با جمعیت 14 میلیون آن جمع بست.

وی افزود: این چالش جدی استان تهران به سازمان اداری و استخدامی منتقل شده و بنا شده است که تیم پژوهشی برای آنالیز شرایط ساختار اداری این استان فعال گردد.

عباس پاشا با اشاره به حضور دفاتر مرکزی دستگاه های مختلف و وزارتخانه ها در تهران اعلام کرد: یکی دیگر از چالش های ساختار اداری تهران، بحث ممیزی دستگاه های مرکزی و استانی است.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار تهران توضیح داد: به سبب پایتخت بودن تهران، این شهر همه خدمات وزارتخانه ها را متحمل می گردد و به ارائه خدمات می پردازد.

وی افزود: از آنجا که در چنین شرایطی جمعیت دریافت کننده خدمات از دستگاه های استان تهران جمعیت این استان محسوب می شوند، باید گفت رابطه میان این نهادها و سازمان های مرکزی و وزارتخانه ها، یک ارتباط نسبی، عجین و مبهم به شمار می آید.

عباس پاشا اظهارداشت: این شرایط، مدیریت ساختار اداری را در استان تهران دچار چالش می نماید اما به ناچار شرایط کنونی که در آن هستیم، ادامه می یابد.

استان تهران بیش از 14 میلیون نفر جمعیت ثبت شده دارد در حالی که به سبب ورود شهروندان دریافت کننده خدمات یا شاغل در آن، جمیعت روز و شب آن با یکدیگر نزدیک به سه میلیون تن تفاوت دارد.

منبع: ایرنا
انتشار: 8 آذر 1399 بروزرسانی: 8 آذر 1399 گردآورنده: inman.ir شناسه مطلب: 1307

به "خبرنگاران کارمندان در تهران کار مضاعفی انجام می دهند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران کارمندان در تهران کار مضاعفی انجام می دهند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید