آمار جهانی کرونا ؛ شمار مبتلایان به 11 میلیون و 285 هزار نفر رسید

به گزارش مجله اینمن، تعداد مبتلایان و کشته شدگان بر اثر ویروس کرونا در تعدادی از کشورهای همچنان رو به افزایش است.

آمار جهانی کرونا ؛ شمار مبتلایان به 11 میلیون و 285 هزار نفر رسید

به گزارش خبرنگاران، تا کنون 11,284,356 تن مبتلا و 530,922 تن بر اثر بیماری کووید19 جان باخته اند.

آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا را در تصاویر زیر تا لحظه نگارش این گزارش مشاهده می کنید، این آمار دقیقه ای به روز می گردد.

تصاویر و منابع از سایت ورد اُ میترز که آمار لحظه ای مبتلایان و کشته شدگان را به تفکیک به روز رسانی می نماید.

ایالات متحده آمریکا

به گزارش العین، در یک روز اخیر شمار مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا بیش از 57 هزار نفر بوده است که این یک رکورد از زمان شیوع ویروس در این کشور است. روبرت ردفلید مدیر مرکز پیشگیری و مبارزه با بیماری ها در آمریکا روز پنج شنبه گفت: پنج یا شش و یا هفت و یا هشت درصد از مردم آمریکا چه بدانند و یا ندانند به ویروس کرونا مبتلا شده اند. طبق این اظهار نظر یعنی بیشتر از 20 میلیون نفر در آمریکا به ویروس کوید 19 مبتلا شده اند و این آمار بسیار بیشتر از آنچه است که به صورت رسمی اعلام شده است. شمار مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا در یک هفته اخیر به سرعت افزایش پیدا نموده است و همین باعث شده است تا ترامپ از فرمانداران ایالت های مختلف بخواهد که بازگشت مجدد محدودیت ها را آنالیز نمایند.روز گذشته فرماندار تگزاس که شمار مبتلایان به ویروس در آن به شدت در حال افزایش است گفت که استفاده از ماسک در اماکن عمومی الزامی است.

به گزارش رویترز، متخصص برجسته بیمارهای عفونی درآمریکا تأکید کرد: واکسن ضد کرونای آمریکا تا سرانجام ماه وارد مرحله آخر می گردد و تا به امروز پیروز عمل نموده و در بدن افراد علیه ویروس کرونا آنتی بادی فراوری نموده است.آنتونی فاوچی، یکی از برجسته ترین متخصصین بیماری های عفونی در آمریکا می گوید: واکسن های کووید 19 تا سرانجام ماه ژوئیه وارد مرحله آخر می شوند.کاندیداهای واکسن کووید 19 تا سرانجام ماه وارد مرحله بالینی می شوند و سایر نامزدهای واکسن ویروس کرونا در اوت ، سپتامبر و اکتبر به مرحله آخر کارآزمایی بالینی می رسند.

شمار مبتلایان بیماری کووید 19 در این کشور با ثبت مورد تازه به رسیده است. در شبانه روز گذشته نیز تن جان خود را از دست دادند تا جمع افراد فوت شده به رقم تن برسد.

برزیل

وزارت بهداشت برزیل از افزایش شمار مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور به بیش از یک و نیم میلیون نفر اطلاع داد. این کشور از نظر آمار ابتلا به ویروس کرونا و میزان مرگ و میر ناشی از آن، پس از آمریکا و با اختلاف زیادی نسبت به سایر کشورها، در رتبه دوم جهان قرار گرفته است. سائوپائولو- پرجمعیت ترین ایالت برزیل- بیش از همه درگیر بیماری کووید 19 است.

شمار مبتلایان بیماری کووید 19 در این کشور با ثبت مورد تازه به رسیده است. در شبانه روز گذشته نیز تن جان خود را از دست دادند تا جمع افراد فوت شده به رقم تن برسد.

روسیه

به گزارش خبرگزاری تاس، ستاد مقابله با بیماری کرونا در روسیه روز شنبه در آخرین گزارش خود در خصوص بیماری کرونا در روسیه گفت که در شبانه روز اخیر 6 هزار و 632 نفر به بیماری کرونا مبتلا شدند. بر اساس این گزارش، شمار افرادی که در روسیه به بیماری کرونا مبتلا شده اند 674 هزار و 515 نفر است.

تعداد افراد مبتلا شده به کرونا که بهبود یافته اند نیز 446 هزار و 879 نفر اعلام شده است.در شبانه روز اخیر 168 نفر در روسیه بر اثر کرونا جان باخته اند.

در همین حال یک مقام ستاد مقابله با بیماری کرونا در روسیه امروز در گفت وگو با خبرنگاران با اشاره به اینکه شمار فوت شدگان بر اثر کرونا در روسیه از مرز 10 هزار نفر فراتر رفت، اظهار کرد: در روسیه 1/49 درصد افراد بیمار بر اثر کرونا، جان باخته اند.

این مقام که نامش فاش نشده است گفت که آهنگ مرگ و میر بر اثر کرونا در روسیه حدودا سه برابر کمتر از میانگین مرگ بر اثر کرونا در سطح جهانی است.

لازم به ذکر است در روسیه نهمین روز پیاپی است که شمار افراد مبتلا به کرونا کمتر از هفت هزار نفر است.

در مسکو و بسیاری از مناطق روسیه، محدودیت های اعمال شده بر اثر کرونا کاهش یافته ازجمله مردم می توانند بدون کسب اجازه در اماکن عمومی گردش نمایند و رستوران ها و کافه ها کار خود را از سرگرفته اند.

هند

به گزارش هرالد، با افزایش شمار مبتلایان به ویروس کرونا در هند این کشور در حال جلو زدن از روسیه و رفتن به رتبه سوم جهان را دارد. برای دومین روز متوالی هند آمار 20هزار مبتلا در روز را ثبت نموده است. افزایش آمار هند روسیه هم در آمار مبتلایان و هم کشته ها شاهد فرایند نزولی است. هند در حالی آمار 20هزار ابتلا را در روز شاهد است که این آمار در روسیه چیزی حدود به 6500 تن بوده است.

شمار مبتلایان بیماری کووید 19 در این کشور با ثبت مورد تازه به رسیده است. در شبانه روز گذشته نیز تن جان خود را از دست دادند تا جمع افراد فوت شده به رقم تن برسد.

مکزیک

وزارت بهداشت مکزیک با انتشار بیانیه ای گفت که شمار قربانیان ویروس جدید کرونا (کووید-19) در این کشور با افزایش 654 نفری در یک روز گذشته به 29 هزار و 843 نفر رسیده است.براساس این بیانیه، شمار مبتلایان نیز در 24 ساعت گذشته با شناسایی 6 هزار و 740 مورد جدید به 245 هزار و 251 تن رسیده است.

اولین مورد ابتلا به ویروس کرونا در مکزیک روز 28 فوریه مشاهده و اولین فوتی بر اثر این بیماری نیز در 19 مارس گزارش شد.

عربستان سعودی

به گزارش روزنامه عکاظ، وزارت بهداشت عربستان سعودی در تشریح آخرین آمارها گفت: طی 24 ساعت گذشته4,128 نفر در عربستان کرونا گرفته اند که با احتساب موارد جدید، شمار مبتلایان به کرونا در عربستان به 205,929 نفر افزایش پیدا کرد.مقامات بهداشتی سعودی از مرگ 56 نفر طی ساعات گذشته در این کشور بر اثر کرونا هم اطلاع دادند که به این ترتیب شمار فوتی های ناشی از این ویروس قاتل به 1,858 نفر رسید.

همچنین وزارت بهداشت عربستان به نجات 2,642 نفر از چنگال کرونا طی24 ساعت گذشته هم در این کشور اشاره نمود. طبق گزارش وزارت بهداشت عربستان؛ 2,295 کرونایی هم در این کشور وضع وخیمی دارند.

ایران

در ایران رئیس جمهوری در جلسه ستاد ملی مقابله به کرونا به نکاتی اشاره نمود. حسن روحانی رعایت فاصله گذاری اجتماعی و پروتکل های بهداشتی، استفاده از ماسک و عدم حضور در اجتماعات را برای مقابله با کرونا ضروری دانست و با درخواست مجدد از مردم برای همراهی و همکاری تاکید نمود: از فردا استفاده از ماسک در مکان های سرپوشیده جمعی، الزامی است. روحانی تأکید کرد: از فردا استفاده از ماسک در محیط های عمومی شلوغ باید اجباری باشد و چنانچه کسی بدون ماسک به دستگاه، نهاد و یا ارگانی برای دریافت خدمت مراجعه کرد، باید از او بخواهند ماسک داشته باشد و حتی باید از حضور کارمندان و کارکنان در ادارات و دستگاه ها در صورت عدم رعایت دستورالعمل های بهداشتی و استفاده نکردن از ماسک،جلوگیری گردد.

اما در ایران سیما لاری سخنگوی وزارت بهداشت در تشریح آخرین آمار گفت: از دیروز تا امروز 14 تیر 1399 و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و 449 بیمار جدید مبتلا به کووید19 در کشور شناسایی شد که یک هزار و 148 مورد بستری شدند. مجموع بیماران کووید19 در کشور نیز به 237 هزار و 878 نفر رسید که متاسفانه در طول 24 ساعت گذشته، 148 بیمار کووید19 جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به 11 هزار و 408 نفر رسید.

خوشبختانه تا کنون 198 هزار و 949 نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند و 3136 نفر از بیماران مبتلا به کووید19 در شرایط شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند. همچنین تا کنون یک میلیون و 769 هزار و 520 آزمایش تشخیص کووید19 در کشور اجرا شده است.

استانهای خوزستان، آذربایجان غربی و شرقی، کردستان، کرمانشاه، هرمزگان، بوشهر، خراسان رضوی و ایلام در شرایط قرمز و استانهای تهران، فارس، اصفهان، مازندران، همدان، زنجان، سیستان و بلوچستان، البرز و لرستان در شرایط هشدار قرار دارند.

310311

بیشتر بخوانید: جزئیات تازه از ساخت واکسن هندی/ توجیه عجیب ترامپ درباره آمار بالای ابتلا

بیشتر بخوانید: آخرین آمار جهانی کرونا؛ شمار مبتلایان به 10میلیون و 330هزار رسید

بیشتر بخوانید: جهش و رکورد تازه آمریکا در تعداد مبتلایان/ ادعای عجیب ترامپ برزیل

بیشتر بخوانید: تعداد فوتی ها در آمریکا به 128,244تن رسید/ انگلیس در صدر اروپا و در صندلی سوم جهان قرار گرفته است

بیشتر بخوانید:ادعای شرکت هندی درباره درمان کرونا/مسافران سه ایالت آمریکا قرنطینه می شوند

بیشتر بخوانید:تگزاس کانون بحران شد/کاهش میزان بستری در ایران

بیشتر بخوانید:هند یک دارو را برای درمان تایید کرد/کرونا بار دیگر تیتر اول رسانه های آمریکا شد

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 9 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: inman.ir شناسه مطلب: 1120

به "آمار جهانی کرونا ؛ شمار مبتلایان به 11 میلیون و 285 هزار نفر رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمار جهانی کرونا ؛ شمار مبتلایان به 11 میلیون و 285 هزار نفر رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید