نیازی به واکسن کرونای آمریکایی ندارم

به گزارش اینمن، رئیس جمهور راست گرای برزیل گفت، نیازی به واکسن کرونا ندارد؛ او گفت شرکت آمریکایی سازنده این واکسن در قبال عوارض جانبی آن پاسخگو نیست.

نیازی به واکسن کرونای آمریکایی ندارم

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، ژایر بولسونارو رئیس جمهور برزیل روز دوشنبه گفت، نیازی به تزریق واکسن کرونا ندارد، زیرا پیش تر به آن مبتلا شده است.

پایگاه خبری منعکس کننده تفکرات راست افراطی نیوز مکس که از سوی دونالد ترامپ به عنوان جایگزینی برای شبکه فاکس نیوز معرفی شده است، اظهارات رئیس جمهور برزیل علیه واکسن کرونا را منتشر کرد.

نیوز مکس به نقل از بولسونارو نوشت: قرار نیست این واکسن را دریافت کنم. برخی می گویند حرف من بدآموزی دارد. ای احمق ها چه می گویید! من به این ویروس مبتلا شده ام و پادتن مخصوص آن را دارم.

رئیس جمهور برزیل که به ترامپ استوایی معروف شده در ادامه اظهاراتش عملکرد واکسن ساخت شرکت فایزر را زیر سوال برد و گفت: فایزر در قبال عوارض جانبی واکسن خود پاسخگو نیست. اگر به تمساح هم تبدیل شوید مشکل خودتان است. چه چیزی بدتر از این است که با سیستم ایمنی مردم بازی کنید.

بولسونارو اضافه کرد: اگر زنی [ بعد از تزریق واکسن کرونا] ریش در آورد یا مردی صدایش زنانه شود فایزر هیچ کاری برایش انجام نخواهد داد.

علیرغم آنکه ترامپ ظاهراً در صدد است که به مردم آمریکا اطمینان دهد که توزیع واکسن فایزر در این کشور عادلانه است، اما گروه هایی که به کارآمدی واکسن فایزر شک و تردید دارند، معتقدند که این اظهارنظر ترامپ نشانه ای است مبنی بر اینکه واکسن فایزر مشکل دارد.

از طرف دیگر، چند روز پیش، رسانه های انگلیس گزارش کردند که دو کارمند بخش درمان انگلیس پس از تزریق دوز اول فاکسن فایزر-بیون ان تک به آن آلرژی نشان داده اند.

پس از انتشار این خبر، مقام های بهداشتی در انگلیس تصریح کردند که افرادی که سابق واکنش شدید آلرژیک دارند، نباید واکسن فایزر-بیو ان تک را تزریق کنند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 5 بهمن 1399 بروزرسانی: 5 بهمن 1399 گردآورنده: inman.ir شناسه مطلب: 1416

به "نیازی به واکسن کرونای آمریکایی ندارم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نیازی به واکسن کرونای آمریکایی ندارم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید