خبر مهم رییس سازمان بورس درباره افزایش سقف صندوق های سرمایه گذاری

به گزارش اینمن، خبرنگاران : سخنگوی شورای عالی بورس گفت: سقف صندوق های سرمایه گذاری بر درآمد ثابت از 30 هزار میلیارد تومان به 50 هزار میلیارد تومان افزایش یابد.

خبر مهم رییس سازمان بورس درباره افزایش سقف صندوق های سرمایه گذاری

به گزارش خبرنگاران به نقل از تسنیم، حسن قالیباف اصل در مورد مصوبات دیشب شورای عالی بورس گفت: در مورد افزایش سقف صندوق های سرمایه گذاری بر درآمد ثابت تصمیم گیری شد.

سخنگوی شورای عالی بورس در این خصوص شرح داد: در این جلسه مقرر شد سقف صندوق های سرمایه گذاری بر درآمد ثابت از 30 هزار میلیارد تومان به 50 هزار میلیارد تومان افزایش یابد.

رئیس سازمان بورس و اراق بهادار در ادامه اضافه نمود: همچنین در این جلسه در مورد تغییر جزئیات نصاب سهام در صندوق های سرمایه گذاری با درآمد ثابت نیز تصمیم گیری شد. به این ترتیب، مصوب شد حداقل 50 درصد از مجموع 20 درصد نصاب سهام، به سهام عدالت تخصیص یابد و حداقل اوراق دولتی در نصاب ها از 10درصد به حداقل 25 درصد افزایش پیدا کند.

قالیباف اصل در ادامه گفت: در این جلسه شورای عالی بورس مصوب شد بانک مرکزی در امور صدور مجوز برای صندوق های سرمایه گذاری وابسته به نهادهای اقتصادی مرتبط با بانکها، تسریع و تسهیل کند. همچنین امکان تاسیس صندوق برای بانک های فاقد صندوق، فراهم و اجازه تاسیس بیش از یک صندوق برای بانک ها نیز صادر شد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 28 آذر 1399 بروزرسانی: 28 آذر 1399 گردآورنده: inman.ir شناسه مطلب: 1347

به "خبر مهم رییس سازمان بورس درباره افزایش سقف صندوق های سرمایه گذاری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبر مهم رییس سازمان بورس درباره افزایش سقف صندوق های سرمایه گذاری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید