خود را در قلب مادرشوهر جای دهید

به گزارش مجله اینمن، اگر می خواهید در چشم مادرشوهر خود بدرخشید توصیه می کنیم از بعضی رفتارهای موثر در زمینه بهبود رابطه خود یاری بگیرید.

خود را در قلب مادرشوهر جای دهید

اگر تازه عروس هستید اجازه ندهید اختلافات باعث بروز نزاع بین شما و مادر همسرتان گردد. در این مطلب از خبرنگاران به بیان رفتارهای نادرست عروس و مادرشوهر می پردازیم.

رفتارهای نادرست عروس و مادرشوهر

بعضی بانوان جوان و نوعروس ها زمانی که پایشان را خانه شوهر می گذارند می بینند تازه فصل آغاز بحث و جنگ و جدل بین خانواده شوهر و عروس است.

نگاه با عینک بدبینی

باور کنید این که از قدیم و ندیم قصه عروس و مادرشوهر ساخته اند، افسانه ای بیش نیست. مادرشوهر هایی هم هستند که از گل بالاتر به عروس شان نمی گویند. تفسیر های منفی را تعطیل کنید.

یکی به دو کردن

هیچ کسی شما را به علت جواب پس دادن و جواب سربالا دادن به مادرشوهر حتی اگر او مقصر باشد، تحسین نمی نماید. اگر بر حسب اتفاق، جاری تان در این موضوع به خصوص، حسابی به تشویق تان رو آورده است، ممکن است پای دلایل دیگری در میان باشد، به قول قدیمی ها شما دور برندارید.

غر زدن به شوهر

هر شب سر گلایه را با همسرتان باز نکنید و از مادرش بد نگویید. به فکر مظلوم نمایی هم نباشید. این کار به محبوبیت شما نزد همسرتان چیزی نمی افزاید، در مواردی هم ممکن است نتیجه معکوس بدهد.

از مادر شوهرتان غیبت نکنید

تا چشم تان به جاری ها می افتد آغاز نکنید از معایب مادرشوهر حرف بزنید. یادتان باشد او مادر شوهر دلبند شماست که جان تان برایش در می رود.

تقلید نکنید

اگر خواهرتان، دختر خاله ها یا جاری های تان این کار ها را انجام می دهند و معتقد هستند با این کارها جواب می گیرید، شما با معیار ها و الگو های دیگران کاری نکنید به جای تمام این نباید ها پیشنهادهایی برایتان داریم. پس اگر می خواهید کار درست را انجام بدهید، می توانید به موارد زیر عمل کنید.

با مادرشوهرتان حرف بزنید

اگر دل و جراتش را دارید، رو در رو با نهایت احترام در یک گفت و گوی محبت آمیز با او حرف بزنید. او را مادر خودتان بدانید. از او یاری بخواهید تا اگر اشتباهاتی دارید آن ها را اصلاح کنید. اگر می خواهید روابط عاطفی خوبی را داشته باشید به مطلب 7 نشانه ای که عشق واقعی مردان را ثابت می نماید سر بزنید.

با همسرتان گفت و گو کنید

باز هم با رعایت اصل احترام، مشکل را با همسرتان در میان بگذارید و از او بخواهید یاریتان کند. به هر حال او با روحیات، حساسیت ها و علایق مادرش بیشتر از شما آشناست. نکاتی که به شما می گوید را مد نظر قرار بدهید و مخصوصا از او بخواهید حساسیت های مادرش را به شما بگوید. حواستان باشد در این گفت و گو اصلا از مادرشوهرتان بدگویی نکنید.

به سن و سالش نگاه کنید

هر چه باشد هرکدام از شما متعلق به دو نسل متفاوت هستید. ممکن است کمی زبان تان با هم فرق کند، نوع نگاهتان به مسائل، حتی در بعضی موارد ارزش های شما با هم متفاوت باشد. این را به حساب تفاوت و بعلاوه علاقه او به رعایت ارزش ها و معیار های خودش بگذارید که یک عمر بر اساس آن ها زندگی نموده است و الان اگر شما مطابق آن معیار ها رفتار نمی کنید، برایش بسیار سخت و سخت است.

عینک خوش بینی تهیه کنید

خوشبین باشید. مادرشوهرتان دشمن شما نیست. اگر بعضی رفتار های او را با تفسیر مثبت پیش خودتان حلاجی کنید این قدر احساس منفی نخواهید داشت.

از او تعریف کنید

محاسنش را بیان کنید. صفات خوبش را به رویش بیاورید. به او بفهمانید که قدر خوبی هایش را می دانید و حواستان به خوبی ها و لطف هایش هست. نیازهای تان را با او در میان بگذارید. اگر خواسته و انتظاری از او دارید، صادقانه و مهربانانه به خودش بگویید. این کار بسیار منطقی تر از حرف زدن پشت سر اوست.

پیشنهاد مطالعه: مطلب چگونه متوجه شویم کسی دروغ می گوید؟ را بخوانید.

منبع: پیام دلتا
انتشار: 28 تیر 1401 بروزرسانی: 28 تیر 1401 گردآورنده: inman.ir شناسه مطلب: 2123

به "خود را در قلب مادرشوهر جای دهید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خود را در قلب مادرشوهر جای دهید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید