داورزنی: سرمربی جدید تیم ملی والیبال مدیریت داشته باشد موفقیت تیم ملی قطعی است

به گزارش مجله اینمن، تهران (پانا) - رئیس فدراسیون والیبال درباره دو گزینه نهایی سرمربیگری تیم ملی والیبال ایران توضیح داد.

داورزنی: سرمربی جدید تیم ملی والیبال مدیریت داشته باشد موفقیت تیم ملی قطعی است

به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، سومین نشست کمیته فنی و اتاق فکر برای انتخاب سرمربی تیم ملی والیبال، امروز (یکشنبه) به ریاست محمدرضا داورزنی برگزار شد.

رئیس فدراسیون والیبال در ابتدای این نشست، گزارشی از انتخابات هیات رئیسه در منطقه آسیای مرکزی و کنفدراسیون والیبال آسیا ارائه کرد و گفت: صالح بن ناصر به دلیل شرایط سنی دیگر امکان ریاست در کنفدراسیون والیبال آسیا را نداشت و در سال گذشته که مباحث انتخابات در این کنفدراسیون شکل گرفت، سه گزینه برای ریاست آسیا مطرح شدند و ثبت نام کردند که عیسی حمزه از کویت، ابراهیم عبدالمالک از امارات و من از ایران بودیم.

داورزنی با یادآوری این موضوع که بر اساس قوانین نامزدها باید از طریق فدراسیون های ملی کشورشان معرفی شوند، شرح داد: عیسی حمزه از سوی کویت تایید نشد و من و عبدالمالک برای کرسی ریاست کنفدراسیون والیبال آسیا ثبت نام کردیم.

وی ادامه داد: در دی و بهمن سال گذشته، مباحثی مطرح و در نهایت، ریتا سوبوو از اندونزی برای ریاست کاندیدا شد و با توجه به سابقه ایشان در کمیته بین المللی المپیک و آسیا، من و عبدالمالک از حضور در انتخابات برای ریاست کنفدراسیون انصراف دادیم.

رئیس فدراسیون والیبال با بیان این که برای والیبال ایران حضور در هیات رئیسه کنفدراسیون والیبال آسیا و جهان مهم است، درباره انتخابات منطقه آسیا مرکزی، گفت: ریاست در این منطقه، آورده ای برای والیبال ایران ندارد و به دلیل اختلافات داخلی مسئولین والیبال هند، مدتی مسئولیت این منطقه را بر عهده داشتم. سیاست گذاری فدراسیون، حضور در هیات رئیسه کنفدراسیون آسیا بود که از طریق انتخابات آسیای مرکزی به این هدف دست یافتیم و دومین هدف، ادامه حضور در هیات رئیسه فدراسیون جهانی است.

داورزنی در ادامه درباره سرمربیان پیشنهادی برای هدایت تیم ملی گفت: با پنج مربی مطرح جهان که در کمیته فنی مذاکره با آنان تصویب شده بود، گفت وگو کردیم. دو گزینه به دلیل قراردادهای خودشان با باشگاه ها، به رغم تمایل به همکاری با ایران، از ادامه مذاکرات عذرخواهی کردند.

وی شرح داد: از سه گزینه دیگر برنامه خواستیم که دو نفر برنامه های خود را ارائه کردند، اما گزینه سوم برنامه نداد و در پیامی، از مخالفت باشگاه خود خبر داد و این گزینه نیز از ادامه مذاکرات انصراف داد.

داورزنی با یادآوری این که هنوز با هیچ مربی به توافق نرسیدیم و کمیته فنی باید این فرد را انتخاب کند، گفت: با هر گزینه ای که از سوی کمیته فنی انتخاب شود، مذاکرات ادامه خواهد یافت و قرارداد به گونه ای تنظیم می شود که نتیجه عملکرد تیم ایران در بازی های المپیک توکیو در آن لحاظ شود.

وی تاکید کرد: بازیکنان و در مجموع تیم ایران، توانایی های زیادی دارد که اگر سرمربی مدیریت خوب و با برنامه ای برای آن ها داشته باشد، موفقیت در میادین پیش رو حتمی است. ایجاد خودباوری بازیکنان، یکی از مهم ترین نکات در مدیریت تیم ایران است. سرمربی جدید باید ضمن اقتدار در زمین مسابقه، ریسک پذیر نیز باشد.

در سرانجام این نشست، اعضای کمیته فنی و اتاق فکر با اکثریت آرا برنامه های ولادیمیر آلکنو و دانیل کاستلانی را برای هدایت تیم ملی والیبال ایران در لیگ ملت های سال 2021 و بازی های المپیک توکیو تایید کردند.

بر این اساس مقرر شد فدراسیون والیبال مذاکرات با این سرمربیان را برای توافق نهایی ادامه دهد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 9 آذر 1399 بروزرسانی: 9 آذر 1399 گردآورنده: inman.ir شناسه مطلب: 1308

به "داورزنی: سرمربی جدید تیم ملی والیبال مدیریت داشته باشد موفقیت تیم ملی قطعی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "داورزنی: سرمربی جدید تیم ملی والیبال مدیریت داشته باشد موفقیت تیم ملی قطعی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید