دریافت الکترونیکی عوارض آزادراهی با برچسب هوشمند

به گزارش اینمن، معاون وزیر راه و شهرسازی از آغاز دریافت الکترونیکی عوارض آزادراهی با برچسب هوشمند خبر داد.

دریافت الکترونیکی عوارض آزادراهی با برچسب هوشمند

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

خبرنگاران - خیراله خادمی معاون وزیر راه و شهرسازی از برقراری سیستمی جدید برای اخذ عوارض آزادراهی خبر داد و گفت: در این روش برای خودروهایی که از آزادراه ها استفاده می کنند برچسب هوشمندی تهیه شده تا هنگام عبور از دوربین های پلاک خوان، عوارض مورد نظر از کیف پول آن ها کسر شود، این مدل در آزادراه غدیر تست شده و اگر جواب بدهد در دیگر آزادراه ها نیز آن را اجرا خواهیم کرد.

آزادراه کنار گذر جنوبی تهران به نام آزادراه غدیر از آبیک در آزادراه فعلی کرج- قزوین آغاز شده و با عبور از جنوب استان البرز و تهران پس از 158 کیلومتر به چرمشهر در آزادراه حرم تا حرم در جنوب شرقی تهران می رسد البته اگر تقاطع های غیر همسطح و دیگر مسیرهای آن را محاسبه کنیم طول این آزادراه به 220 کیلومتر می رسد. ساخت این آزادراه به گفته سرمایه گذار آن به خاتمه رسیده و آماده افتتاح است و طی ماه های پیش رو به بهره برداری خواهد رسید.

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل ونقل کشور- درباره فرآیند دریافت عوارض این آزادراه اینگونه به ایسنا توضیح داد که در تلاش هستیم تا در این آزادراه به صورت الکترونیکی و البته به روشی جدید عوارض را از مردم دریافت کنیم تا سرمایه گذار آن هر چه سریعتر به سرمایه اش برسد. در این روش از تگ هوشمند برای خودروها استفاده خواهیم کرد و مردم برای تردد از آن باید این تگ را روی شیشه جلوی خودروی خود نصب کنند.

بر اساس نرخ عوارض معین شده مبلغ از حساب رانندگان کسر خواهد شد

وی افزود: در این روش پیش از آنکه مردم به دوربین های پلاک خوان محاسبه و دریافت عوارض برسند باید کیف پول خود را شارژ کنند و در این شرایط دوربین های تعبیه شده پلاک را می خواند. شماره پلاک پیش از این به کیف پول معین شده توسط راننده متصل شده است و نهایتا بر اساس نرخ عوارض معین شده مبلغ از حساب رانندگان کسر خواهد شد.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل ونقل کشور با اشاره به اینکه با استفاده از این روش رانندگان پیش از عبور یا در هنگام عبور از آزادراه عوارض آن را پرداخت می کنند و نیازی به پرداخت از طریق اپلیکشین ها و روش های معمول دیگر نیست.

خادمی گفت: این روش جدید دریافت عوارض آزادراهی هم برای راحتی عبور و مرور رانندگان و هم برای بازگشت سریعتر سرمایه سرمایه گذاران مزایای بسیاری دارد و نیازی به پرداخت مستقیم یا غیر مستقیم از سوی رانندگان نیست چرا که کافی است کیف پول تعریف شده یک بار شارژ شود و به میزان مبلغی که در آن شارژ شده و تعداد دفعات عبور و مرور از آزادراه می توان تردد کرد.

به گزارش ایسنا، وی گفت: این روش جدید دریافت عوارض آزادراهی به صورت الکترونیکی ابتدا در آزادراه کنار گذر جنوبی تهران آغاز شده و در صورت موفقیت آمیز بودن و دریافت بازخوردهای مثبت از آن، در دیگر آزادراه های کشور نیز اجرا خواهد شد.

منبع: بیت ران
انتشار: 2 اسفند 1399 بروزرسانی: 2 اسفند 1399 گردآورنده: inman.ir شناسه مطلب: 1469

به "دریافت الکترونیکی عوارض آزادراهی با برچسب هوشمند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دریافت الکترونیکی عوارض آزادراهی با برچسب هوشمند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید