رئیس پرحاشیه از یوفا شکایت می نماید

به گزارش اینمن، با وجود ملغی شدن برگزاری سوپرلیگ اروپا در فصل آینده، پرونده این رقابت ها هنوز بسته نشده است. طبق گزارش نشریه کوریره دلاسرای ایتالیا، پروژه سوپرلیگ هنوز به انتها نرسیده و فلورنتینو پرس میخواهد از یوفا به خاطر کوشش هایی که برای به انتها نرسیدن این تورنمنت انجام داد شکایت کند.

رئیس پرحاشیه از یوفا شکایت می نماید

یک هفته پیش بود که خبر شکل گیری سوپرلیگ اروپا با حضور 12 تیم اروپایی منتشر شد و دنیای فوتبال را تکان داد. این پروژه با واکنش های تند گروهی طرفداران حتی بعضی از طرفداران تیم های حاضر در این تورنمنت و تهدید یوفا به محرومیت این تیم ها روبرو شد. پای دولت انگلیس هم به میان آمد و تهدیدهای بوریس جانسون نخست وزیر این کشور در مورد مجازات تیم های انگلیسی شرکت نماینده در سوپرلیگ (با اقداماتی همچون پخش رایگان بازی این تیم ها در انگلیس) سبب شد کمتر از 48 ساعت هر 6 تیم لیگ فزونی انصراف دهند.

پس از آنها اتلتیکومادرید و اینتر هم انصراف دادند و اکنون تنها تیم های، یوونتوس، رئال مادرید، بارسلونا و میلان هنوز انصراف خود را اعلام نکرده اند. البته طبق ادعای فلورنتینو پرس هنوز هیچ تیمی به صورت رسمی انصراف نداده چرا که انصراف دهندگان باید غرامتی 300 میلیون یورویی بپردازند.

با این حال تهدیدهای یوفا و رئیس آن که امروز (یکشنبه) هم ادامه پیدا کرد، فعلاً سبب شد که پروژه سوپرلیگ اجرایی نگردد اما پرس قصد ندارد مقابل اتحادیه فوتبال اروپا تسلیم گردد. او به عنوان رئیس سوپرلیگ اروپا در تدارک شکایت از یوفا است. این در حالی است که روز چهارشنبه هفته گذشته نیز نشریه فایننشال تایمز بیان کرد که روسای چهار باشگاه میلان، بارسلونا، یوونتوس و رئال مادرید ممکن است از تیم های انصراف دهنده شکایت نمایند.

در همین حال نشریه رپوبلیکای ایتالیا هم نوشته که اینتر هم هنوز به صورت رسمی از شرکت در سوپرلیگ انصراف نداده و به همین دلیل در صورت شکایت چهار تیم فوق، مجازاتی شامل حالش نخواهد شد.

منبع: فرارو
انتشار: 27 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 27 اردیبهشت 1400 گردآورنده: inman.ir شناسه مطلب: 1633

به "رئیس پرحاشیه از یوفا شکایت می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس پرحاشیه از یوفا شکایت می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید