راهنمای کاربردی خرید میز بیلیارد

به گزارش مجله اینمن، خبرنگاران- خرید میز بیلیارد باید متناسب با فضای مورد استفاده از آن انجام شود. اگر دنبال خرید میز بیلیارد برای بازی در خانه باشید معمولا فروشنده های لوازم ورزشی مدل های شش یا هشت فوتی را پیشنهاد می دهند که کوچکترین سایز استاندارد میز بیلیارد است و میز های 10 یا 12 فوتی مناسب استفاده در باشگاه ها و هتل ها هستند. الان کف قیمت مناسب ترین میز های بیلیارد خانگی هشت میلیون تومان است که از MDF ساخته شدند، اما جالب است بدانید ارزش برخی از گران ترین مدل های 12 فوتی می تواند با پراید برابری کند. مدل هایی که از سنگ و چوب گردو ساخته شدند و به خاطر ابعادشان مناسب استفاده در سالن های بزرگ هستند.

راهنمای کاربردی خرید میز بیلیارد

گران ترین میز بیلیارد؛ 180 میلیون

خرید میز بیلیارد می تواند معادل خودرو تمام شود. یکی از گران ترین مدل ها را فروشنده های تخصصی لوازم ورزشی نزدیک 180 میلیون تومان عرضه می کنند که این مدل به نام میز اسنوکر Xing Jue وارد کشور می شود و سایز 12 فوتی آن مناسب باشگاه های ورزشی، هتل ها و سالن های بزرگ است. کف این میز از سنگ سه تکه ساخته شده و جنس بدنه آن از چوب گردو است. یا مثلا میز اسنوکر 12 فوت buffalo که با قیمت 160 میلیون تومان در بازار فروخته می شود و یکی دیگر از مدل های گران قیمت است. ماهوت تایوانی و داشتن چهارتا چوب بازی را فروشنده ها در معرفی این مدل 160 میلیونی عنوان می کنند. بین گران ترین میز های بیلیارد که مناسب استفاده در خانه هستند، الان خرید میز بیلیارد اوکسیر بوفالو حدود 95 میلیون تومان آب می خورد. این میز در سایز هشت فوت ساخته شده، جنس پایه ها و بدنه آن از چوب اشباع شده است و پارچه ماهوت تایوانی هم با رنگ سرمه ای روی میز بیلیارد به چشم می خورد. خرید میز بیلیارد موزارت نیز حدود 50 میلیون تومان تمام می شود که این میز هشت فوتی از چوب های جنگلی ساخته شده و پارچه روی میز از نوع ترک و به رنگ سفید است.

ارزان ترین میز بیلیارد؛ هشت میلیون

خرید میز بیلیارد دست کم هشت میلیون تومان هزینه دارد. درحال حاضر یکی از ارزان ترین میز های بیلیارد را به نام میز بیلیارد خانگی با این قیمت می فروشند و این میز جزو مدل های شش فوتی دسته بندی می شود. خرید این میز برای آن هایی که فضای زیادی ندارند توصیه می شود، چون ابعاد شش فوتی آن کوچکترین سایز میز بیلیارد استاندارد به شمار می رود و به زبان ساده ابعاد آن را باید 1.8 در یک متر درنظر بگیریم. جنس بدنه این میز از MDF است و هشت میلیون تومانی که برای خرید این میز پرداخت می شود، شامل اقلام همراه نیست و بابت سایر لوازم جانبی باید هزینه جداگانه ای کنار گذاشت. بین سایز میز های ارزان قیمت مدل شش فوتی تاشو خانگی هم به چشم می خورد که برای خرید آن باید تقریبا 10 میلیون تومان پرداخت کرد. این میز که به خاطر تاشدن قابلیت جابجایی دارد، از MDF ساخته شده و اطلاعات دقیقی درباره جنس پارچه آن از سوی فروشنده ها در دسترس نیست. میز بیلیارد ایرانی بیرمنگهام را با قیمت تقریبی 20 میلیون تومان باید یکی دیگر از مدل های ارزان قیمت میز بیلیارد بدانیم. البته قیمت 20 میلیون تومانی این میز بابت مدل های هفت فوتی دریافت می شود وگرنه مدل هشت فوتی را فروشنده ها 23 میلیون تومان و مدل 9 فوتی را 27 میلیون تومان می فروشند. یک چوب و توپ، 12تا گچ، جاشاری و مثلث جزو اقلام همراه این میز به شمار می فرایند.

قیمت انواع میز بیلیارد در بازار

مدل

سایز

جنس بدنه

قیمت

میز اسنوکر Xing Jue

12 فوت

سنگ و چوب گردو

180 میلیون تومان

میز بیلیارد buffalo

12 فوت

چوب گردو

160 میلیون تومان

میز بیلیارد اوکسیر بوفالو

هشت فوت

چوب اشباع شده

95 میلیون تومان

میز بیلیارد بیرمنگهام

هفت، هشت یا 9

چوب روسی

20، 23 یا 27 میلیون تومان

میز بیلیارد تاشو خانگی

شش فوت

MDF

10 میلیون تومان

میز بیلیارد خانگی

شش فوت

MDF

هشت میلیون تومان

منبع: فرارو
انتشار: 12 مرداد 1401 بروزرسانی: 12 مرداد 1401 گردآورنده: inman.ir شناسه مطلب: 2137

به "راهنمای کاربردی خرید میز بیلیارد" امتیاز دهید

1 کاربر به "راهنمای کاربردی خرید میز بیلیارد" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهنمای کاربردی خرید میز بیلیارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید