رنگین ترین خیابان های روی زمین

به گزارش اینمن، وب سایت بدونیم: همه جای جهان ساختمان های دلگیر و آسمان خراش های کسل کننده وجود دارد. تقریبا همه جا کمبود رنگ در زندگی احساس می گردد. اما در میان تمام این یکنواختی ها در بعضی کشورها خیابان های رنگارنگی مانند رنگین کمان و پر از حس زندگی وجود دارد.

رنگین ترین خیابان های روی زمین

خیابان El Caminito در بوئنوس آیرس

این خیابان در اصل محل سکونتی برای مهاجران محسوب می شد. اما اکنون در همسایگی طبقه کارگران، سرشار از رنگ و معروف به هنر خیابانی است. ال کامینیتو قطعه ای است هفت رنگ سرشار از هنرمندان و کافه های روباز.

شهر قدیمی Colmar در فرانسه

این شهر زیبای فرانسوی همانند شهرهای افسانه ای است. معماری منحصر به فرد دو فرهنگی این شهر شامل پنجره های کرکره ای فرانسوی و ساختمان های آلمانی است. کانالی که از کنار این شهر قدیمی رد می شود آن را به ونیز کوچک معروف نموده است.

نیهاون در کپنهاگ

نمای رنگین ساختمان های این شهر آن را در ذهن ها حک می نماید. واقعیت جالبی که در رابطه با این شهر هست این است که هانس کریستین اندرسن در یکی از خانه های همین شهر زندگی می نموده است.

خیابان Rainbow Row در چارلستون، کارولینای جنوبی

چارلستون شهری است بسیار زیبا و خیابانی دارد به نام Rainbow Row. این خیابان از 13 ساختمان در رنگ های زیبای پاستلی تشکیل شده و یکی از دیدنی های جذاب شهر به حساب می آید.

شفشاون در مراکش

اطراف این شهر زیبای مراکشی را کوهستان ها احاطه نموده اند. معماری این شهر ترکیبی از معماری اسلامی و اسپانیایی به رنگ آبی است. این رنگ توسط مهاجران یهودی برای شهر مشخص شده تا آن را به رنگ آسمان و بهشت دربیاورند.

خیابان Jellybean Row در جزیره نیوفاوندلند، کانادا

ممکن است زمستان های سرد و خاکستری کانادا بسیار کسل نماینده باشد اما نه برای کسانی که در این خیابان زندگی می نمایند. ساختمان های این خیابان در رنگ های قرمز، آبی، زرد و بنفش رنگ آمیزی شده اند و یکی از بهترین مکان ها برای عکاسی است.

las palmitas، مکزیک

لاس پالمیتاس یکی از کم درآمدترین مناطق در همسایگی مکزیک می باشد. دولت مکزیک در پی یک نوسازی شهری این منطقه را با هنر خیابانی تبدیل به بهشت کرد و حدود 2000 ساختمان تبدیل به هنر نقاشی انیمیشنی شده اند.

خیابان Paseo Gervasoni در ولپریسو، شیلی

در این شهر بندری رنگ همه چیز است. به خصوص در خیابان پیاده روی Paseo Gervasoni. شیب این خیابان آن را بسیار جذاب و دیدنی نموده است اما دلیل اصلی برای بازدید از آن هنر است که می توان در دیوارهای رنگ آمیزی شده ساختمان های آن مشاهده کرد.

میدان بازار در ورشو

میدان بازار ورشو پر از ساختمان های زیبایی است که به قرن سیزدهم باز می شود. بیشتر این ساختمان ها در جنگ دنیا دوم تخریب شدند ولی دوباره بازسازی شده اند.

خیابان Fondamenta Pontinello در جزیره بورانو، ایتالیا

جزیره رنگارنگ بورانو شهر ماهیگیران و هنرمندان با خانه های رنگین کمانی در کنار کانال آب سبز زمردین است. طبق گفته قدیمی های شهر ماهیگیران شهر خانه های خود رنگی نموده اند تا بتوانند از فاصله دور تالاب آن را بشناسند.

خیابان Rue Crémieux در پاریس

این خیابان با خانه های رنگین مسکونی گوشه ای از بهشت است.

منطقه Bo Kaap در کیپ تاون

این منطقه در همسایگی کیپ تاون بعد از آپارتاید رنگ ساختمان ها را تغییر داد و اکنون یکی از جاذبه های توریستی در این شهر محسوب می شود.

منبع: برترین ها
انتشار: 26 آذر 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: inman.ir شناسه مطلب: 541

به "رنگین ترین خیابان های روی زمین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رنگین ترین خیابان های روی زمین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید