روسیه: هر واکسنی پس از اسپونتیک وی می تواند تزریق گردد

به گزارش مجله اینمن، مدیر مرکز تحقیقات اپیدمیولوژی و میکروبیولوژی مسکو به نام گامالیا گفت: هر واکسنی می تواند برای واکسیناسیون بعد از اسپونتیک وی استفاده گردد.

روسیه: هر واکسنی پس از اسپونتیک وی می تواند تزریق گردد

به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرنگاران به نقل از تاس، الکساندر گینزبورگ، مدیر مرکز تحقیقات اپیدمیولوژی و میکروبیولوژی مسکو به نام گامالیا اعلام نمود: هر واکسنی می تواند برای واکسیناسیون بعد از اسپونتیک وی استفاده گردد.

الکساندر گینزبورگ یادآور شد: واکسیناسیون مجدد پس از اسپونتیک وی با هر واکسنی دیگر قابل انجام است، اما فراوری کننده واکسن دوم مسئولیت عوارض جانبی را بر عهده خواهد داشت.

وی گفت: با هر یک از واکسن های پرکاربرد که تا به امروز تایید شده است، امکان واکسیناسیون دوباره وجود دارد، تنها چیزی که من همواره در پاسخ به این سوال اضافه می کنم این است که نه موسسه گامالیا، نه دولت روسیه و نه الکساندر گینزبورگ هیچ گونه مسئولیتی در قبال عوارض جانبی این واکسن ها در مقایسه با اسپونتیک وی نخواهند داشت.

اسپوتنیک وی به وسیله مؤسسه تحقیقات همه گیرشناسی و میکروبیولوژی گامالیا فراوری و در 11 اوت 2020 به وسیله وزارت بهداشت روسیه به اسم گام-کووید-واک ثبت شد. این یک واکسن ناقل ویروسی آدنوویروس است و در 2 فوریه 2021، یک تحلیل مقدماتی از آزمایش های فاز 3 انسانی این واکسن در لنست منتشر شده که نشان دهنده تأثیر 91.6 درصدی آن بدون اثرات جانبی نامعمول بود.

https://tass.com/world/1342157

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 28 مهر 1400 بروزرسانی: 28 مهر 1400 گردآورنده: inman.ir شناسه مطلب: 1851

به "روسیه: هر واکسنی پس از اسپونتیک وی می تواند تزریق گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه: هر واکسنی پس از اسپونتیک وی می تواند تزریق گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید