سنگ نوشته های راجر بابسون در دهکده داگ تاون، تور آمریکا

به گزارش اینمن، در میانه های قرن هفدهم میلادی که ایالات متحده با بریتانیا و ایرلند وارد جنگ شد، چندین خانواده از کشاورزان، تاجران و ملوانان ثروتمند ایالت ماساچوست در دهکده داگ تاون اقامت گزیدند. این خانواده ها برای مصون ماندن از حملات دزدان دریایی در بحبوحه جنگ به این نقطه مهاجرت نموده بودند. داگ تاون در شروع با نام اجتماع عوام () در میان مردم شناخته می شد و با توجه به این که از راه جاده با سراسر اجتماعات اطراف ساحل کیپ ان متصل بود، به یک قطب پررونق و پیروز در زمینه کشاورزی و حمل ونقل و فراوری الوارهای چوبی تبدیل شده بود. این دهکده در زمان اوج رونق و فعالیتش میزبان حدود صد خانواده بوده است.

سنگ نوشته های راجر بابسون در دهکده داگ تاون، تور آمریکا

اگر علاقمند به سفر با بهترین قیمت تور نوروز آمریکا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور آمریکا از نیویورک، واشنگتن، لس آنجلس، سان فرانسیسکو و لاس وگاس دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

پس از شکست خوردن بریتانیا در جنگ سال 1812 تهدیداتی که از ناحیه دریا متوجه مردم این منطقه بود، کاهش یافت و بسیاری از خانواده های پیروز داگ تاون، بار دیگر برای سکونت به ساحل دماغه کیپ ان بازگشتند. پس ازآن رفته رفته افراد خانه به دوش و همسران ملوانان و سربازانی که در جنگ کشته شده بودند، در دهکده داگ تاون ساکن شدند. طبق نقل، این زنان بیوه برای دوری از تنهایی و محافظت از خود، اغلب در حیاط خانه هایشان سگ نگه می داشتند و از آن دوره بود که نام مستعار داگ تاون بر این دهکده اطلاق شد. گفته می گردد که در سال های آخر عمر داگ تاون، یعنی پیش از آن که دهکده تبدیل به یک سکونتگاه متروکه گردد، عده ای افراد عجیب وغریب جذب این دهکده شده بودند و بسیاری از این افراد، مظنون به داشتن شغل جادوگری بوده اند!

چندین سال بعد یک شخصیت ثروتمند به نام راجر بابسون () که بیشتر به دلیل پایه گذاری دانشگاه بابسون، در ایالت ماساچوست شهرت دارد، به دهکده داگ تاون علاقه نشان داد و این بدان خاطر بود که اجداد او در داگ تاون می زیستند. بابسون گذشته از این که یک کارآفرین خوش نام و یک نظریه پرداز معروف در عرصه کسب وکار شناخته می گردد، تاریخ دان و طبیعت گرا هم بوده است. او به میراث اجدادی اش در دهکده داگ تاون افتخار می کرد و ازاین رو تصمیم گرفت که وجود حفره های زیرزمینی را در این دهکده با سند و مدرک ثابت کند. زمانی که بابسون فعالیتش را در داگ تاون شروع کرد، آمریکا در دوران رکود به سر می برد و او به این فکر افتاد که با حک کردن پیغام هایی الهام بخش روی تخته سنگ های دهکده، خلق اهالی را به جا بیاورد!

بدین منظور او چند سنگ تراش بیکار را در دهکده به کار گرفت و به آن ها ماموریت داد که روی بیش از 30 تخته سنگ عظیم مطالبی حک نمایند. این سنگ نوشته ها حامل پندهای آموزنده ای بودند که بعضی از آن ها بدین توضیح است: به مادر یاری کنید، بازایستادن از کار یعنی تباه کردن ارزش ها، وقت شناس باشید، کار پیدا کنید، از بدهکاری دوری کنید، کامیابی پس از کوشش حاصل می گردد، اندیشه ات را به کار بگیر و بعضی تک واژه های الهام بخش نظیر شجاعت، وظیفه شناسی، درستی، توانایی و... .

بر پایه گفته های راجر بابسون خانواده وی در شروع از کوشش او حمایت نمی کردند، اما او به این موضوع اهمیتی نمی داد.

بابسون در کتاب زیست نامه اش با نام اعمال و انعکاس ها درباره این موضوع می نویسد: خانواده ام به من می گویند که با این کنده کاری ها تخته سنگ ها را از شکل و قیافه می اندازم و خانواده را بدنام می کنم؛ اما باید بگویم که این کار احساس کوشش، شور و شعف و رضایت درونی زیادی به من می دهد. او در ادامه می گوید که تمام کوششش در حقیقت برای این بوده است که یک کتاب را به جای انتشار دادن روی صفحات چاپی، روی سنگ حکاکی کند! وی همچنین می نویسد:

گذشته از این ها، وقتی من به داگ تاون کامن () می آیم به دوران کودکی ام برمی گردم، همان سال های دوری که با حرکت دادن گاو، زمین های کشاورزی را شخم می زدم.

بابسون همچنین نزدیک به 50 کتاب دیگر هم نوشته است که موضوعات متنوعی مانند کسب وکار، آموزش وپرورش، سلامت، صنعت، سیاست، دین و مذهب، شرایط اجتماعی و سفر را در برمی گیرد.

امروزه گذرگاه بابسون بولدر () یک گذرگاه معروف برای راه نوردی و دوچرخه سواری کوهستانی در کشور آمریکا شناخته می گردد و حکاکی های راجر بابسون، روی تخته سنگ های دهکده داگ تاون کاملا هویدا است.

منبع: کجارو
انتشار: 12 بهمن 1399 بروزرسانی: 12 بهمن 1399 گردآورنده: inman.ir شناسه مطلب: 1430

به "سنگ نوشته های راجر بابسون در دهکده داگ تاون، تور آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سنگ نوشته های راجر بابسون در دهکده داگ تاون، تور آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید