طراحی سیستم ارسال و دریافت داده بر روی کنتورهای دیجیتال با قابلیت تشخیص برق دزدی

به گزارش اینمن، سیستم ارسال و دریافت داده بر روی کنتورهای دیجیتال با هدف تشخیص برق دزدی، توسط محققان دانشگاه ایلام طراحی و به عنوان یکی از طرح های صنعتی برگزیده دانشگاه ها و پژوهشگاه های کشور معرفی گردید.

طراحی سیستم ارسال و دریافت داده بر روی کنتورهای دیجیتال با قابلیت تشخیص برق دزدی

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی اینمن به نقل از روابط عمومی وزارت علوم، سیستم ارسال و دریافت داده بر روی کنتورهای دیجیتال شامل سه قسمت اندازه گیر جریان نصب شده بر روی کابل مشترکین در نقطه اتصال به شبکه، افزونه هوشمند نصب شده روی کنتور و ثبات نصب شده در تابلوی ترانسفورماتور است.

این سیستم علاوه بر اینکه قابلیت تشخیص برق دزدی را دارد، قابلیت قرائت از راه دور مصرف مشترکین و همچنین ثبت و انتقال اطلاعات ترانس به مرکز و امکان قطع و وصل کنتورهای مشترکین را دارا می باشد؛ در حقیقت این طرح علاوه بر قابلیت کشف برق دزدی، دو ویژگی ایجاد بستر ارتباط دو طرفه با کنتور مشترکین و قابلیت مانیتورینگ پست های توزیع را نیز دارد.

تعریف این پروژه که با توجه به مشکل اصلی صنعت توزیع برق در استان ایلام انجام گرفته است، سبب طراحی و ساخت یک ثبات هوشمند با قابلیت ارتباط چندگانه شده است.

این پروژه منتهی به ایجاد قابلیت ساخت انواع تجهیزات اندازه گیری شده و در حال حاضر منجر به عقد چند قرارداد جدید برای ساخت نمونه های ثبات و کنتور به سفارش شرکت های دیگر شده است و کل فرایند طراحی و ساخت با همکاری دانشجویان دانشگاه ایلام انجام گرفته است.

یکی از دستاوردهای این پروژه بومی سازی دانش اندازه گیری و انتقال اطلاعات به وسیله بی سیم بوده که در حال حاضر در چندین پروژه تحقیقاتی و صنعتی دیگر در حال اجرا است.

انتهای پیغام/

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 25 خرداد 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: inman.ir شناسه مطلب: 158

به "طراحی سیستم ارسال و دریافت داده بر روی کنتورهای دیجیتال با قابلیت تشخیص برق دزدی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طراحی سیستم ارسال و دریافت داده بر روی کنتورهای دیجیتال با قابلیت تشخیص برق دزدی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید