قتلی که ایران را تکان داد؛ جنایت های زنجیره ای و خانوادگی یک پدر و مادر

به گزارش مجله اینمن، قتل هولناک بابک خرمدین ابعاد تازه ای از یک سلسله جنایت خانوادگی را برملا نموده است. والدین بابک خرمدین جدای از قتل بابک به قتل دختر و دامادشان نیز اعتراف نموده اند. اتفاقاتی هولناک که ممکن است زوایای پنهان دیگری هم داشته باشد.

قتلی که ایران را تکان داد؛ جنایت های زنجیره ای و خانوادگی یک پدر و مادر

به گزارش خبرنگاران، سه روز پس از کشف جنازه تکه تکه شده بابک خرمدین کارگردان مشهور سینما و اعتراف پدر و مادرش به قتل فجیع او و و جود شایعاتی درباره ناپدید بودن دختر و داماد خانواده امروز قاضی محمد شهریایی سرپرست دادگاه جنایی اعلام نمود که این دو والد به قتل دختر و داماد خود نیز اعتراف نموده اند.

شهریاری گفت: پدر و مادر خرمدین اعتراف کردند که در سال 1390 داماد و در سال 1397 دختر خود را به همان روش یعنی تکه تکه کردن جسد و انتقال به مناطق مختلف به قتل رساندند.

او با بیان اینکه پرونده قتل این سه مقتول در جریان رسیدگی واقع شده است، ادامه داد: روانپزشک گفته که قاتلین سالم هستند. قاتلین در اعتراف گفتند که بچه ها معتاد بودند و مواد مصرف می کردند البته تحقیقات ادامه دارد.

رییس پلیس تهران نیز امروز در رابطه با اعترافات تازه این پدر و مادر گفت که آنها انگیزه قتل داماد را بدرفتاری با دخترشان و انگیزه قتل دخترشان را اعتیاد اعلام نموده اند.

پدر مادر خرمدین پیشتر نیز در اعترافات خود بابک را متهم به انحراف اخلاقی و بد رفتاری نموده بودند.

توضیحات رییس پلیس تهران درباره اعترافات تازه والدین خرمدین

کد ویدیو

دانلود

فیلم اصلی

پدر و مادر بابک خرمدین در حال اعتراف به قتل

کشف جسد بابک خرمدین و اعتراف والدینش

صبح روز یک شنبه 26 اردیبهشت ماه امسال جسد مثله شده مردانه ای در سطل آشغالی واقع در فاز 3 شهرک اکباتان کشف شد. پس از آنالیز روشن شد این جسد متعلق به بابک خرمدین کارگردان سینماست.

ظاهرا جسد بابک خرمدین به صورت تنه بالا و دست ها و بون سر کشف می گردد و با انگشت نگاری هویت جسد معین شده است.

آنالیز های اولیه نشان از آن می داد که بابک خرمدین در خانه توسط پدر و مادرش به قتل رسیده است.

پدر بابک خرمدین درباره انگیزه قتل او گفته بود: از رفتارهای پسرم خسته شده بودم و او بعضی اوقات ما را کتک می زد و می خواست کارهایش را انجام دهیم و باور کنید از وجود پسرم یک روز آرام نداشتم و جانمان به لبمان رسیده بود.

پدر بابک خرمدین که یک نظامی بازنشسته است 81 سال دارد و مادرش نیز 70 ساله است.

مادرش در اعترافات گفته است: بابک اذیت می کرد و یک روز راحت از دست او نداشتم. دوستانش که همگی خانم بودند را به خانه دعوت می کرد و مرا مجبور می کرد که از آنها پذیرایی کنم و حتی به او گفتیم ازدواج کن و از خانه برو اما نپذیرفت و حتی یکبار تصمیم گرفتیم به او فرصت بدهیم که دست از کارهایش بردارد اما بابک دست از رفتارهایش بر نمی داشت و هر روز ما را با رفتارهایش آزار می داد که دیگر با همسرم تصمیم گرفتیم او را به قتل برسانیم.

بابک خرمدین کارگردان سینماست و در آثارش پدر و مادرش حضور پررنگی دارند

شیوه هولناک قتل (هشدار: این روایت دلخراش است)

اعترافات تکاندهنده بود مخصوصا آنجایی نحوه قتل حرف زدند. پدر بابک گفته است: از پسرم خواستم برای خودش خانه ای تهیه کند و حاضر شدم خودروام را بفروشم و حتی سهم ارث او را بدهم که برای خودش خانه بگیرد و با ما زندگی نکند اما بابک می گفت جنازه من از این خانه بیرون می رود و هیچ وقت نپذیرفت از خانه خارج گردد.

او اضافه کرد: آدینه 24 اردیبهشت با بابک برای ورزش در محیط شهرک اکباتان بودیم و همانجا باز هم به بابک گفتم که خانه را می فروشم سهم تو را می دهم و خودروی دوو سیلو را هم می فروشم تا بتوانیم خانه ای برای خودت اجاره کنی و از ما جدا شوی که بابک دوباره تاکید نمود من هیچ جایی نمی روم که بابک را تهدید کردم یا از خانه برو یا کسی را دارم که 10 میلیون تومان به او پول بپردازم و تو را از بین ببرد که بابک لبخندی زد و گفت: چرت و پرت نگو من بابکم و کسی نمی تونه کاری بکنه.

پدر بابک گفت: وقتی به خانه آمدم به همسرم گفتم که بابک نمی پذیرد از خانه برود و همانجا تصمیم به قتل را گرفتیم تا از دست او راحت شویم.

اکبر در مورد چگونگی قتل گفت: وقتی به خانه آمدیم به همسرم گفتم که بابک رفتنی نیست که مادرش گفت او را بکشیم و من هم پذیرفتم.

او اضافه کرد: ظهر آدینه بود، ناهار آبگوشت مرغ داشتیم که همسرم غذا را آماده کرد و برای بابک غذا ریخته بود و به همسرم به اتاقم آمد گفت داخل ظرف غذا بابک قرص های خواب آور ریخته است. از آن موقع دیگر هوشیار بودم که نقشه را عملی کنم. بابک کلاس داشت و ناهار نخورد و شب هم گفت که غذا در بیرون خانه خورده و میل به غذا ندارد و فردا ظهر ناهارش را بابک داغ کرد و خورد و بعد از آن روی مبل نشست.

پدر بابک خرمدین ادامه داد: عصر بود که بابک نیمه بیهوش بود که از اتاق بیرون آمد، بابک از روی صندلی به زمین افتاد و چهار دست و پا به سمت آشپزخانه رفت و در کنار یخچال بود که پای او را با بند پوتین بستم و سپس بست کمربندی را دور گردنش انداختم و با کشیدن آن و قفل کردن بست کمربندی کوشش کردم تا او خفه گردد و در این زمان با برداشتن چاقو 3 ضربه به سینه اش زدم.

او اضافه کرد: همسرم شاهد صحنه قتل بود که پس از قتل به یاری همسرم جسد را به داخل حمام بردم و با چاقو و ساطور آغاز به تکه تکه کردن جسد بابک کردم چون نمی توانستم جسد را از خانه بیرون ببرم.اکبر ادامه داد: تکه های جسد را داخل 8 کیسه زباله بسته بندی کردم و تعداد 6 بسته را داخل 3 چمدان و 2 بسته دیگر را در همان کیسه های زباله بود. نزدیک به 7 ساعت تکه تکه کردن و بسته بندی جسد پسرم طول کشید و بعد از آن همراه همسرم بسته ها را داخل آسانسور گذاشتیم و با هم به پارکینگ رفتیم.

این پدر 81 ساله گفت: 3 چمدان داخل صندوق عقب گذاشتم و 2 بسته دیگر روی صندلی عقب خودرو گذاشتم و در ابتدا به سمت اکباتان رفتم و یکی از بسته ها را داخل سطل زباله انداختم و سپس به سمت آریاشهر رفتم و در ادامه به سعادت آباد رفتیم و بسته های دیگر را داخل سطل زباله انداختم و در آخر وقتی به شهرک اکباتان بازگشتم آخرین بسته را که داخل چمدان بود در فاز سوم شهرک اکباتان به داخل سطل زباله انداخته و به خانه بازگشتیم.

ویدئویی تکاندهنده از انتقال جسد بابک خرمدین توسط والدینش

کد ویدیو

دانلود

فیلم اصلی

پدر و مادر بابک خرمدین در داسرا

قتلی که ایران را تکان داد

قتل بابک خرمدین افکار عمومی را تکان داد، او یک کارگردان سینما بود که از قضا پدر و مادرش در آثارش صندلی ویژه ای دارند. پدر و مادرش در بعضی آثارش بازی نموده اند و گفته می گردد بابک به خاطر دلتنگی چند سال پیش اقامت در انگلیس را رها نموده و به ایران بازگشته است. باور چنین جنایت در چنین خانواده ای دور از ذهن و ترسناک است.

از طرف دیگر کسی نمی تواند به راحتی باور کند پدر و مادری اینچنین فرزند خود را به مسلخ ببرد. بسیاری می گویند هیچ انسان سالمی این بلا را به سر فرزندش نمی آورد. عموم قتل های خانوادگی بر اثر حادثه و پس از بروز خشم آنی صورت می گیرد. قتل های حساب شده هم اینگونه فجیع رخ نمی دهد.

به ویژه اینکه پدر و مادر بابک خرمدین پس از قتل فرزندشان در اعترافات از کار خود پشیمان نبودند و پدر او چند بار به خاطر این اتفاق خدار شکر کرد.

انتشار ویدئویی از انتقال جسد تکه تکه بابک خرمدین ابعاد هولناک ماجرا را بیشتر به نمایش گذاشت.

در روزهای اخیر حرف ها و تحلیل های زیادی در این باره نوشته شده است، بعضی می گویند این قتل نشان دهنده شرایط نابه سامان اجتماعی در ایران و بحران در نهاد خانواده است.

هنوز این قتل ها ابعاد روشنی ندارد و انگیزه ها دقیقا معین نیست اما تا این لحظه به نظر می رسد مهمترین انگیزه مخالفت پدر و مادر با سبک زندگی فرزندان و داماد بوده است. بحث هایی هم در باره اختلافات اقتصادی مطرح است. شاید هم این پدر و مادر بیمار باشند. با این حال باید منتظر ماند تا جزییات دقیقتری روشن گردد.

قتل بابک خرمدین افکار عمومی را به شدت تکان داد حالا با اعلام قتل دختر و داماد خانواده توسط پدر و مادر خرمدین نیز باید شاهد واکنش های بیشتری باشیم. به ویژه اینکه ظاهرا دو قتل دیگر نیز به همین شیوه بوده و جنازه های مقتولین تکه تکه شده است.

منبع: فرارو
انتشار: 19 خرداد 1400 بروزرسانی: 19 خرداد 1400 گردآورنده: inman.ir شناسه مطلب: 1665

به "قتلی که ایران را تکان داد؛ جنایت های زنجیره ای و خانوادگی یک پدر و مادر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قتلی که ایران را تکان داد؛ جنایت های زنجیره ای و خانوادگی یک پدر و مادر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید